vaarika-banaani smoothie (paleo) ja kakao-banaani jäätis (paleo)

Ilusat pühapäeva hommikut :)

Nagu näha, siis olen täiega kokkamise lainel :) Eile tehtud ahjuroog oli supper hea ja seda jätkus ilustsi ka õhtusöögiks. Aga kuna õhtul tegime lastega multika õhtut, siis tahtsin midagi eriti head näksimiseks teha. No ette võib juba ära öelda, et söömiseni me (vähemalt lapsed:D :D ) multika ajal ei jõudnudki aga väga hea tuli ja arvan, et võib jagada teiega ka :)

Lisaks tegin täna hommikul endale ja tütrele mõnusa smoothie, mis samuti sai väga mõnus ja seda juues mõtlesin, et kuidas ma varem küll smoothiesse suhkrut sain panna, sest see oli praegu nii mõnusalt mahe ja magus. Aga retseptid siis:

Kakao-banaani jäätis 

Vaja läheb:
kakao (see õige asi, mitte kakaojoogi pulber)
banaanid
kookospiim
vajadusel mett (kui soovid magusamat)

Purusta banaanid ja sega juurde kookospiim, mesi ja kakao. Panin ühe banaani kohta ühe lusika kakaod, aga minu jaoks oli siiski liiga magus. (mett järgmine kord ma ise ei pane ja kakaod panen samuti rohkem, meeldib veidi mõrudam kooslus). Pane sügavkülma ja käi iga 30 tunni tagant segamas. Mul oli ta külmas kokku 3 tundi ja siis ta veel päris ok tahkusega polnud. Hommikuks oli päris kõva aga mulle just see meeldibki, et kui magusa isu tuleb, siis saab sealt veidi kraapida ja magusaisu rahuldada :D  Pilti kahjuks sellest pole :D

Ma arvan, et siiski kavatsen endale jäätisemasina muretseda ja sellega peaks tulema ka parema tahkuse astmega jäätised :)

Vaarika-banaani smoothie

Vaja läheb:
vaarikad (mul oli sügavkülmast võetud)
banaan
kookospiim
vesi
enda tehtud jäätis 

Purusta vaarikad püreeks, lisa sellele banaan ja püreesta kõik. Lisa kookospiim ja vesi ja lase veel saumikseriga veidi aega. Kui soovi, lisa enda tehtud paleo jäätist ja lase veel veidi mikseriga (ma lisasin seda sama, mille kohta eelmine retsept). Ja ongi valmis :)

Comments