detsember - tõeline katsumus!

Hei,

Pole jõudnud siia eelmise nädala trenni kokkuvõtet teha. Vist seekord ei teegi, sest olin paras lohe eelmine nädal. Sai ikka mõned tunnid tehtud trenni, aga ise pole üldse kohe rahul eelmise nädalaga. Peale selle, et trenni eriti ei teinud, suutsin nädalalõpus ikka eriti metsa minna söömistega.

Võib siis öelda, et reede õhtust kuni pühapäevani tuli sisse ka mitte-paleo toite. No sain siis selle kardetud "toidu-pohmaka" ka ära tunda. Reede õhtul suutsin kuskil pool taldrikut friikaid ja klaasi fantat sisse keerata, kui juba hakkas sees keerama ja ega seal polnudki midagi - võtsin oma asjad ja kobisime koju, sest mul hakkas nii paha sellest :S

Laupäeval käisin esinemas. Meil oli kihelkonna pidu ja esinesin siis oma mõlema rahvatantsu rühmaga. Hästi mõnusad tantsud olid minu meelest ja mulle üldse meeldib tantsida pigem kiiret tantsu kui aeglast :) Sain õhtu jooksul mitmeid kordi riideid vahetada, sest iga tantsu jaoks oli eraldi riietust vaja ja nii kui sain õhtuks enda normaalsed riided selga, sain ka kohe tantsima :D Nimelt nii kui ma sain riideid vahetamast tagasi ja oma kohale istuda, kutsus üks mees mind tantsima. Nimelt ta just tegi nö "soojendustantsu", kus iga tema juhendava segarühma liige pidi publiku seast ühe tantsija võtma endale paariliseks ja see juhendaja ise valis minu :) Ega ma eriti vaimustatud polnud tähelepanu keskpunktis olemisest, aga teistel oli nalja kui palju ja arvasid, et peangi hakkama kostüüme terve õhtu jooksul vahetama, et siis saan kohe eriti palju tantsida :D

Tegelikult sai õhtul ka riideid vahetamata väga palju tantsida. Oli meeletult tore õhtu! Sai väga palju naerda, tantsida ja hästi aega viita. Kuigi ma algul ei planeerinud üldse õhtul tantsupeole jääda, sest mees ei saanud kaasa tulla ja mis ma ikka seal istun, siis kuuldes, et Lühis mängib, tahtsin ikka jääda ja õigesti tegin :)

Õhtul sai siis "sunniviisiliselt" üks tükike oksjonitorti ka maitsta ja mõned viilud juustu-leiba süüa. Pühapäeval võtsin siis täitsa vabalt ja sõingi seda, mida parajasti tahtsin. Ilma erilise süümekata, et ma oma paleo 30 päeva väljakutset rikkusin. MInu jaoks ei ole sellel 30 päeval enam tähtsust, sest sain juba niigi kinnitust, et mulle see sobib ja kavatsen selle järgi edasi toituda. Eilsest olen jälle täiesti paleo ilma igasuguse probleemita :)

Aga see kuu siis, mis edasi? Kuna see nädalavahetus mõjutas muidugi numbrit kaalul pisut ja kuigi tean täielikult, et see muutus on vaid ajutine, siis otsustasin kaalust jälle veidikeseks ajaks loobuda. Miks? Sest näen, et see ei anna mulle suurt midagi. Tean, et seda 7-t kaalul ma tõenäoliselt ei saavuta ja ma ei taha seda lisastressi lihtsalt mingi numbri pärast niigi pingelisel ajal :) Eks ma ikka loodan 7-e enne jõule ära näha, aga eks seda näengi siis, kui millalgi enne jõule kaalule astun :)

Toitumise koha pealt jälgin edasi paleot, nagu juba mainisin. Mulle sobib see ja need paar patustamist nädalavahetusel andsid kõvasti tagasisidet, et just selline on õige toitumine minu jaoks. Jõuludeks küpsetan enda jaoks eraldi maiustusi. Ma ei hakka lubama, et ma üldse ei võta muud toitu. Kindlasti võtan, aga varun endale ka sellist süümekate vaba näksimist jõuluõhtuks :) Mingi aeg võtan ette ja hakkan katsetama, aga selle aja pean kuskilt millegi arvelt varastama :D

Lisaks jõuludele ja aastavahetusele, on meil ajavahemikus 17.-31. detsember 4 sünnipäeva, mida peres suuremalt tähistame :) See tähendab muidugi lisa maiustamisi. Sellega seoses pean endale panema mingid minimaalsed nõudmised, mida pean kindlasti ära tegema sel ajal ja ka söömise koha pealt mingid piirid. Olen miskit endale välja mõelnud, aga ei oskagi neid kuidagi siia nii kindlasõnaliselt sõnastada.. Kindlasti kavatsen pidupäevade vahepealsetel päevadel olla rangelt paleo ja trenni peab ka tegema vähemalt 3 tundi nädalas. Jõululaupäeva ja aastavahetuse (ehk mu sünnipäeva) võtan täiesti vabalt - Vaatan kuidas tuju on :) Üks, mis kindel veel, on see, et alkoholi ei tarbi :) Alati on ju hea, kui üks kainekas majas on :D Pealegi tahan aastavahetusel arvatavasti ringi liikuda ja siis ongi hea võimalus, kui ise kaine :)

Aga üldiselt olen trennis sunnitud praegu veidike muudatusi tegema. Mees teeb kodus remonti, seega tubased trennid on suhteliselt võimatud või ainult siis tõesti selliseid harjutusi teha, mis palju ruumi ei taha (seega "No Jillian for me"). Eile käisingi hoopis kõndimas selle asemel :) Sai sõbrannaga mööda väga jäist pinda käidud 1 tund ja 40 minutit. Üritan siis praegu rohkem kõndimas käia ja jõusaalis :) Täna lähengi peale tööd jõusaali. Pole sinna ka ammu jõudnud. Tuleks lumi maha, siis võiks suusad ka kohale vedada ja nendega veidi maadelda. Ütlen juba ette ära, et ma ei oska absoluutselt suusatada, aga no ega ilma harjutamiseta ei saa ju midagi selgeks eks ;)

Vaatan, et jutt on juba liiga pikaks veninud. Teeme siis tänaseks lõpu. Tahan veel öelda, et detsember on minu jaoks suur proovikivi. Minu enda jaoks on see just see kõige tähtsam kuu - justkui lõpueksam, et tõestada endale, et olen suutnud oma uue elustiili sisse juurutada ja et see on püsiv :) Eks näha ole kas läbin selle eksami ägedalt või põlen täiega :)Comments