Paleo 30 päeva väljakutse vol 1.

Hommikust,

kuna selle söömisega on viimased kaks kuud olnud suhteliselt pahasti ja maiustamisi on sisse tulnud päris palju, siis teen uuesti 30 päeva paleo väljakutse läbi. See tähendab seda, et 30 päeva toitun rangelt paleo toitumise järgi ja üritan mitte patustada... Või õigemini EI PATUSTA muude toitudega. Mõni võib olla nüüd mõtleb, et miks ma siis üldse selle paleoga vaeva näen, kui ei suuda selle järgi toituda, aga ütlen, et see toitumine on mu kehale väga hea. Selle kahe kuuga on mul päris mitmed probleemid tagasi tulnud, millest enne juba täna paleole lahti sain (seedimisprobleemid, nahaprobleemid, jms).

Seega sellest saab selline üldine postitus, mida igapäevaselt (just, et siis on igapäev range kontroll peal) täiendan. Seega kui see sulle huvi pakub, siis võid seda postitust vahepeal uuesti lugeda, sest see uueneb iga päev ;)

Edit: et postitus väga pikaks ei veniks, siis teen paleo 30 päeva väljakutse kohta kaks postitust: vol 1 sisaldab päevi 1-15, vol 2 päevad 16-30.  


1. päev (10. veebruar)
Jess! Suutsin isegi väga tubli olla :)  Söömine oli 5+ ja tegin oma päeva challenge´id ka ära. TEgelikult õhtul paleo retseptinurgas lapates tuli küll isu mingi koogike valmis meisterdada, aga kuna lisaks paleo juurutamisele on ikka mu eesmärgiks kaalust ka alla saada, siis ütlesin endale EI. Ja seekord mingil imejõul see mõjus :) Väga rahul endaga.

2.päev (11. veebruar)
Jällegi väga edukas päev. Õhtul oli veidi siiski vaja tähelepanu hajutamist teha, sest lapsed suutsid õhtuks närvi nii püsti ajada ja normaalselt oleks ju sel momendil raudselt magus käiku läinud... Aga suutsin asju ohjas hoida ja hommikul kaal kohe tänas mind ka selle eest :)

3. päev (12.veebruar)
Öeldakse ju, et see kolmas päev pidi olema kõige hullem uue harjumuse sisse harjutamisel. Selles suhtes võib vist öelda, et päev läks päris kergelt :) Pea tuikas veidi aega aga sain õnneks ilma rohtudeta hakkama. Eriti ei mõelnudki enam maiustamisele, isegi poes suutsin nii käia, et iga sefiiri ees ei ilastanud (sefiir on üks mu nõrkustest).


4. päev (13.veebruar)
Päeva võib edukaks lugeda! Õhtul jällegi oma "tahaks miskit näksida" ajal oli veidi tahtmist hambaid teritada, aga üritasin muud tarka teha ja see mõjus. Üldiselt hakkab juba vaikselt see tunne sisse tulema, et ei pea magusat sööma :) kui ka magusaisu tuleb, siis mul sügavasse ette varutud banaani ja mingeid marju peaks ka veel kuskil olema, et saaks jäätis, smuutit vms teha :) Vapralt järgmisele päevale vastu!


5. päev (14.veebruar)
Kaalu järgi võib öelda, et  märtsi lõpuks -30kg ei ole üldsegi nii utoopiline  :D Muidugi on sinna veel maad, aga asi tundub kohe tunduvalt tõenäolisem peale neid 4 päeva :D Päev läks ikkagi nii, et laste tungival nõudmisel küpsetasime sõbrapäeva puhul bounty´sid. Lapsed vorpisid valmis ja ma kastsin siis šokolaadi. Maitsesin kaks pisikest tükikest ka - väga head olid. Muidu päev tipp-topp. Käisin jooksmas ka, aga sellest kunagi hiljem eraldi postituses :)

6. päev (15.veebruar)
Päev edukalt möödas! Hommikul sõin veel mõned bounty´d aga siis saatsin ülejäänud maale vennale, ega lapsele ka nii palju vaja pole  (vot milline ema eks :D) . Igastahes söögi koha pealt 5+ ja ka trenni koha pealt :)

7. päev (16.veebruar) 
Toitumise poolest täiesti paleo päev, aga õhtul sai liiga palju puuvilju söödud ja tegin endale banaanijäätist ka. Nii et väga rahul ei ole. Trenni sai normaalselt tehtud, nii et selle üle nuriseda ei saa. Õhtul oli peal see"tahaks veel" isu  ja proovisin siis ühe ja teise asjaga leevendada seda, aga lõpuks aitas ikkagi see, et läksin lihtsalt magama ära.

8.päev (17.veebruar)
Trenni poole pealt oli täitsa vaba päev. Nautisin viimast kodust päeva ja võtsin vabalt.. söögi koha pealt ka. Selles suhtes, et täitsa paleo ikka, aga paar puuvilja sai vist liialt. Tegin endale maiustamiseks jäätist ka, aga see läks peale esimest ampsu poisi kätte ja tagasi sain juba tühja nõu :D

9. päev (18. veebruar)
Njah, kuni lõunani oli suhteliselt jube magusa isu. Proovisin siis, et teen pannkooke, no banaani jäi väheks. Panin siis jahu, seda läks jälle palju. Lisasin kookospiima. Sai jälle liiga vedel.. No lisasin siis jahu.. Ja kuni taigent sai nii palju, et viskasin juba ahjuplaadile ja küpsetasin ahjus :D Igati paleo kook oli aga siiski.. KOOK :S Aga õhtul olin viks ja viisakas sööja ja trenni tegin ka ilusti ära. Jooksma ei läinud, aga käisin kõndimas :)

10. päev (19. veebruar)
Jällegi üks päev, mis oli üdini paleo aga söömisega polnud rahul. Kohe mitte üldse polnud rahul! :( kõhulihased ja kükid jäid tegemata, kõndimas käisin ära.

11. päev (20. veebruar) 
Kuna on väljasõidu päev ja sõime lastega väljas, siis tuli paleo vaba päev.  Kusjuures seda ma ei põegi üldse, sest oli valida, kas olen üldse söömata või söön seda head ja mõnusad lõhesuppi ja valisin valikutest parema. Trenniks jäi siis päev otsa lastega ringi sebimist ahhaas ja auras. Veidi rahvatantsu ka õhtul otsa. Rohkem ei jõudnud

12. päev (21. veebruar) 
See jäi siis selle katsumuse viimaseks päevaks. Kuna treeneri toidusoovitustes on asju, mis paleosse ei sobi, siis üritan praegu treeneri soovituste järgi toimida. Päev muidu oli ok ja toitusin väga hästi :)

Comments

 1. Oled tubli. Mul on tehniliselt paleo väljakutse 9. päev aga kuna ma nullisin selle imehea kringliga ära, siis alustan samuti tänasest uuesti :)

  Elan Sulle kaasa :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks see suhkrusõltuvusest võitu saamine ongi asja juures kõige raskem aga me saame ju hakkame, eks :D

   Delete
 2. Pole nii hoolikalt jälginud su tegemisi, aga aeg- ajalt ikka loen. Küsimus- mis saab peale Paleot? Jääb see sulle alatiseks sisse või teed väljakutse ära ja siis hakkad taas otsast millegagi? Kas sellist elustiili, laadi pole veel leidnud, mida sa sooviksid siiski pikemalt kui 30 päeva teha ja võtta see omaks? Et lihtsalt toituda tervislikult ei sobinud ja tekkisid probleemid või mis neid probleeme tekitab? Ma tegin ka kannapöörde mitu mitu kuud tagasi, siiani ülirahul. Pole ühegi dieedi suunas vaadanud. Lihtsalt viskasin teatud asjad menüüst välja, aga kui mul väga nende järgi on isu, olen lubanud ka. Ilma end pidevalt piiramata. Ainus, mida ma proovin jälgida rangelt, ongi see, et mu söögitulud ei ületa mu kulutusi :) Edu sulle, loodan, et leiad selle millegi, mis sulle sobiks jäädavalt ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tegelikult tahakski jätkata paleo toitumist, sest see ilmselgelt meeldib mu kehale. Aga kuna teatud toiduaineid ma armastan liialt ja tean, et pidudel vast vahel ikka patustan, siis jätkaks 80% ulatuses :) Lihtsalt see 30 päeva väljakutse on vajalik, et taltsutada suhkrusõltuvust väheke ja edasi saab juba katsetada, et mida lisan tagasi või mida mitte. Üks on kindel, et nisujahust, suhkrust ja puhtast piimast tahaks igaveseks loobuda küll. Need on kolm kurjajuurt, mille negatiivne mõju on juba selgeks tehtud!

   Delete

Post a Comment