Kuidas ühest jooksma mineku soovist sai 13,4 km

Hei!

See nädal on päris mõnus olnud ja jooksmas sai lausa neli korda käidud. Kolm neist oli treeneri poolt määratud trennid ja üks täitsa omavoliline ja sellest jooksust tahtsingi veidi pikemalt kirjutada.

NImelt eile oli isu jooksma minna. teades, et kui jään pikalt kaaluma, siis jääb minek raudselt katki ja olenemata, et kell oli juba tiba üle kuue õhtul, otsustasin siiski kiiresti riided selga visata ja minna. Õue minnes arutasin endamisi, et kuna tõesti varsti hakkab pimedaks minema ja ma pimedas ei julge väga joosta, siis teen täna sellise katsetuse, et proovin kui kaua saan joosta jutti, st ilma vahepealse kõndimata. Kunagi sai ju pandud eesmärk, et märtsi lõpus tuleb 5km ära.

No alustasin siis jooksmist. Kui juba 15 minutit joostud oli, siis oli väike imestus, et ohhooo, ei olegi veel hingeldama ajanud.. jooksin edasi. Siis sai esimene ring täis ja mõttes käis läbi, et selle5km pean ikka jõudma ära joosta. Jätkuvalt ei olnud veel eriti raske joosta. Pigem vastupidi, keha oli juba vaikselt jooksust intertsi mõjul liikuma hakanud :)

Kui teine ring hakkas täis saama, siis hakkasin mõtlema, et ma pean ju see nädal ka korra viljandijärvejooksu pikkuse maa (12,2km) ära jooksma ja ma pühapäeval ei saa minna viljandisse seda jooksma. Kahtlesin tiba, et kas ma ikka jutti jõuan nii pikalt joosta ilma kõndimata aga mõtlesin proovida.

Kui kolmas ring ka läbi sai, oli õues juba päris hämar. Surusin oma pimedahirmu alla ja sundisin end ka viimase ringi ära jooksma. Jalad ei valutanud ja jaksu veel täitsa ju oli.

Neljanda ringi lõpus otsustasin, et aitab! Läksin tuppa ja nii kui kõndima hakkasin, olid jalad nii kanged et oi-oi-oi. Tuppa minnes võtsin kohe kuuma vanni ja venitasin hoolega lihased ära. Endomondost vaatasin, et kokku sai siis joostud 13,41 km!!! Jutti :) Superhea tulemus minu meelest :)

Täna võtsin ja tegin ühe 1tund 15 minutilise kõnni otsa, et lihased väga kangeks ei jääks. Homme teen täitsa puhkepäeva vist kehale, ta head tööd teinud, niiet võib teine puhata ühe päeva ju küll ;)

Comments

  1. Vägev! Nii tubli oled!

    ReplyDelete
    Replies
    1. Aitäh :) Enda arust ka päris vägev saavutus minu kohta :D

      Delete

Post a Comment