sul on haigus, mu sõber!

Vaatasin üht sarja, kus üks alkohoolik räägib teisega. Ta laused panid mõtlema ja kinnitasid järjekordselt mõtteid, mida olen ammu juba enda jaoks selgeks mõelnud. Suhkru- ja magusasõltuvus on täpselt samasugune nagu iga teine sõltuvus. Iga õhtul mõtled sa, et homsest.... homme ei söö, joo, tarbi oma naudingutekitajat. Kui veab siis venitad õhtuni, ehk isegi uue päevani välja. Mis siis saab? Vaid väga tugevad jätkavad teed vangistuseks vabaks saamise teel aga enamus langeb tagasi kiusatuse küüsi. Jah, täpselt sinna kus jälle ütled sõnad: homsest....

Hetkel olen mina see, kes on selles magusa vangistuses. Kuigi saadav nauding on vaid hetkeline ja mõistus tõrgub suu tegemist mõistmast, siis mingil põhjusel panevad ikkagi käed toitu suhu....

Mida teeb kaal selle peale? Üllataval kombel peale esimesi juurdetulnud kilosid on kaal paigal püsinud. Hea seegi aga see ei vähenda ebatervisliku toitumise mõju! Vahel ajab närvi see suhtumine et söön krõpsu ja juurde ei võta- nagu polegi põhjust krõpsust loobuda... halloo!?!? Tervislik toitumine ei ole ju ainult kaalunumbri pärast! See on palju enamat!

See võtab aega, et sõltuvusest võitu saada. Lahti sellest ei saa aga kunagi. Kasvõi ma ise olen ju näide sellest. Suutsin pea aasta ju toitumist kontrolli all hoida ja siis tulid jõulud, eraelu jamad ja muud stressirikkad situatsioonid..  ja kus ma siis olen ? Ei saa öelda et olen alguses tagasi. Kindlasti ei ole sest toitumine on siiski kõvasti parem kui alguses. Samuti kaalunumber ja füüsiline tase on hoopis teine. Aga olen jälle punktis kus sõltuvus on juhtpositsioonis.

Aga on aeg uueks lahinguks! Kaks kuud on juuni alguseni ja see on minu lahingu pikkus! Kavatsen sellest ajast võtta kõik mis võimalik! Kirjutan iga päev üles iga oma ampsu ja trenni. Kui huvi, siis võin ka siia need lisada aga vaevalt väga huvitav lugeda oleks mu söögikatsetusi, sest ega söögid on mul väga tavalised :-D üritan üle olla kaalunumbrist ja kaaluda üks kord nädalas. Aga asun sis tegudele ja hoian teid kursis ;-)

Comments