#100 blogipäeva - 11/100 TuleTulemise kogemusest :)

Heia,

Esiteks pean ütlema, et lõpuks võtsin end kokku ja tegin valmis endale facebook´is blogi jälgimise lehe. Kui tahad hoida mu tegemistel ka seal silma peal siis pane like ja seda saad teha vajutades siia :)

Aga eile siis käisime Laulu- ja Tantsupeo tuld saatmas. Ülimalt äge üritus oli minu meelest ja kui kellelgi on võimalus, siis kindlasti võtke sellest osa. See tunne, kui seal ratastega sõitsime.. See oli väga super ja ma sain sõita kohe tulerataste taga ka :D Nii et kohe eriti uhke oli olla!

Algas päev siis sellega, et kõige pealt sõitsime 3 rahvatantsu liikmega (ok, üks polnud liige vaid asenduskoht, aga siiski, peaaegu nagu liige :D) Türile ratastega. Minu jaoks oli see nii umbes 30 km ots. Hästi mõnus ilm oli ja sõit läks ka jube kiiresti. Siis vahetasime riided ja läksime Türi-Väätsa vahelisele teele ühe kivi juurde ootama tund. Seal sai oodata ikka omajagu aega, sest tuli oli oma ajagraafikust veidi maas.

Üks hetk see tuli ikka jõudis kohale, saime seda käest kätte anda. Veidi lauldi ka ja hakkasimegi sõitma.  No tempo oli ikka surm aeglane tegelikult. Ma ei kujuta ette, et ma peaks päev otsa sellisel tigukiirusel roomama rattaga. Muideks jube keeruline on üldse nii aeglaselt sõita ilma ümber kukkumata :D Kui see kiirus kõrvale jätta, siis oli ülimõnus seal sõita;) Varem ma võib olla polekski nagu selle tähtsusest nii väga aru saanud, aga peale rahvatantsus käima hakkamist on natuke mõttemaailm selle koha pealt muutunud. Olles ise pidevalt tantsupidude keskel, siis saad hulga paremini aru nende tähtsusest.

Jõudsime ratastega järve äärde, kus Türi segarühm tantsis Türi laulu taustal ühe tantsu ja siis tehti inimkett ümber Türi tehisjärve ja lasti uuesti tuli ringi käima. Seekord küll lasti tuli kahe väikse tõrvikuga ringile, sest see õige tuletõrvik oli suur ja raske ja veidi ohtlik ka :D

Väga ilus oli ka see, et see samune Türi segarühm läks järvele ringi peale ka tegema paadiga ja süütas järvel küünlad põlema. Kogu selle aja taustaks käis selline mõnus ja rahulik muusika, mis tekitas kohe eriti hea meeleolu.

Siis tekkis selline imelik paus ja me otsustasime Kebabi sööma minna. Ausalt oligi kõht päris tühi juba ja kuna oli ju vaja rattaga koju ka sõita, siis oligi vaja süüa. Ostsin endale wrapi. Suhteliselt hea oli. AInult lõpp pudenes väga laiali ja kuna mingit taldrikut või alust sealt ei antud, siis oli kehv süüa seda otsa.

Söök söödud, siis ootasime kuni rongkäik ratastel jõudis türi kesklinna ja sealt hüppasime oma ratastega jälle vahele, et sõita koos teistega Lokutale. Seal toimus simman. Esinesime kolme tantsuga. Esimene oli teiste rühmadega ühine (puudutus). See läks väga hästi. Teine samuti läks väga hästi aga kolmas... :D Ausalt öeldes pole mul ükski tants nii sassi elusees läinud. Tavaliselt ei lähe mul üldse tantsud sassi, aga kuna meil oli kaks tühja kohta ja inimesed liikusid seetõttu veidi valele kohale. Kuhugi maani saime enamvähem viisakalt hakkama, kuigi paljud olid vale koha peal (minu meelest isegi üllatavalt sujuvalt läks seal). Siis üks hetk avastasin, et olen nagu õige koha peale tagasi jõudnud, aga kaks inimest, kes peaks mõlemal pool mind olema, puuduvad :D :D no siis tuli väike paanika peale ja tuli lõpp nagu tuli :D Video pealt vaadates kõige hullem polnudki ja tegelikult oli endal jube naljakas olla kogu see tants :D :D Eks järgmine kord tuleb paremini välja :D Kõige parem koht oli ikka see, kus ma lanpi jooksin lihtsalt ringi ja otsisin kus ma olla võiks :D

Peale tantsimist tulin koju ära. Teised ratturid tahtsid veel simmanit vaadata, aga kuna mul oli 10km pikem maa sõita, siis ei tahtnud väga öö peale jääda. Tagasi sõitsin seega üksi ja omas tempos. Tegin paar enda aja rekordit, nii et jõudsin suhteliselt ruttu koju :) Koju jõudes suutsin täiesti külmkapist eemale hoida, aga hommikuks oli kõht ikka megatühi.

Ühesõnaga, super kogemus, ülilahe üritus ja mõnus päev! Soovitan soojalt! Panen teile kaks pilti ka :) Jällegi ei hakka lisama pilte, kus teised peal.

Ratta selfie :) 

Sellised sildid kaunistasid meie rattaid :) Comments