#100 blogipäev 25/100 - minu spordijalanõud

Ühes facebooki grupis uuriti, milliseid jalanõusid keegi trennis kasutab. Mõtlesin ka siis väikse analüüsi teha enda omadest. Nagu ka sinna mainisin, siis tegelikult tahaks juba jälle uusi soetada, aga hetkel pean leppima selle valikuga, mis olemas. Aga nüüd siis lähemalt kõigist jalanõudest (hämmastav, et minusugusel kitsil koonril on nii palju botaseid kogunenud).

Minu kõige vanemad botased - Asics Patriot. Need on nüüd küll väga vanad botased, aga viimasel ajal on nad jäänud kapinurka seisma. Põhjus on selles, et kuna mu jalg on väga kapriisne (ehk kõrge ja lai ning tihti hakkavad paljud jalanõud mu jalaga kaklema), siis vahetevahel oli kombeks sel jalanõul mulle ville tekkida. Ei olegi proovinud joosta nendega, kui kannan õigeid jooksusokke (nende kasutamisele võtmisega olen väga paljude villide tekkimist ennetanud). Nende jalanõude hinda isegi ei mäleta, kunagi õde mulle Soomest ostis, väga hea soodukas oli igastahes. Kunagi kui neid kasutasin tihedamalt, siis enamasti kõndimiseks, nüüd peaks tõesti ka jooksmise nendega ära proovima.


 Järgmised jalanõud said soetatud minu regulaarsema trenni algusaegadel. tegelikult olid enne neid veel ühed samasugused (ainult teist värvi), aga need läksid ruttu läbi... Nagu tegelikult need samadki ja praegugi on nad mul lihtsalt väga väga tagavaraks alles hoitud, et ehk vahel on tõesti vaja siseruumis kasutada. Tõenäoliselt tegelikult rohkem ma neid ei kasutada, aga noh.. Ära ka ei raatsi visata.. veel :D  Tegu igastahes SD-st tellitud Donnay üliodavad, aga samas mugavad jalavarjud. Need on saanud igasusgust trenni- kõndi, jooksmist, jõusaali, zumbat vist isegi. No multifunktsionaalne ja vajadusel asja ära ajav :)Järgmiseks sai samuti SD-st tellitud kaks paari jalanõusid. Kui ma õigesti mäletan, siis need tulid enamvähem samal ajal. Ühed on reeboki easytone´id ja teised Stormlite´i matka jalanõud. Mõlemad on tellitud eelkõige kõndimiseks. reebokitega olen zumbas ka käinud. Nendel on sellised nö munad talla all, nii et nendega lisandub isegi tavalisel kõnnil väike tasakaalu hoidmise ülesanne (zumbas oli vahel ikka päris raske :D). Stormlite´id on hästi õhukese tallaga ja sobivadki kõige enam sellisele pehmele pinnasele. Pikalt nendega mööda kruusa ja asfaltit ei kõnni.Järgmisena ostsin Avia botased. Need tegelikult ostsin suure eelarvamusega, et jälle ühed odavad ja raudselt paari korraga läbi vms. No, ma eksisin ja täiega :D Ausalt öeldes, need on ühed mugavamad botased üldse :) Võtsin need ka jalatesti tegemisele kaasa ja ka sealt said nad hea tagasiside. Lihtsalt eeldati, et kuna nad nii odavad, siis arvatavasti kaua nende eluiga ei kesta. No vatti on need saanud jah kõvasti ja vaikselt hakkavad vananemise märke näitama, aga hetkel veel kannatab neid kasutada. Ühed Avia jalanõud tellin endale kindlasti veel, kui need läbi lähevad. Tõesti mugavad! Praegu on need peamiselt kõnni- ja rattasõidu jalanõud. 

ja siis mu viimased, mu elu kõige kallimad botased - Adidas response. Tõesti väga mugav on nendega joosta ja jalad ei väsi üldse ära, AGA paganad läksid kanna tagant katki. Õnneks seni see auk väga mu trenne pole seganud, loodan, et ei hakka segama ka. Nendega on sama lugu nagu Asicsitega, et vahel on mu jalaga tülis ja võivad villi teha kanna taha, aga nendega on selline kummaline lugu ka, et ma kunagi ei tunne villi teket. Nad on lihtsalt nii mugavad :)  Nagu nägite, siis ei ole ühtegi Nike jalanõusid.. .Miks? Lihtsal põhjusel- enamasti on Nike botased minu jala jaoks liiga kitsa liistuga. Mul on tõesti väga nõme jalg. Isegi ju seal jalatesti tegemas käies see onu ütles, et sellisele jalale on jalanõude valik suhteliselt kitsas. Nii et mul vist on niigi vedanud, et olen endale nii palju sobivaid jalanõusid saanud :)

Kui palju botaseid teil kodus on? 
Comments