#100 blogipäeva 16/100- Eesti mees on tantsulõvi!

Heia :)

Jõudsin just koju Tallinnast. Nägu ära põlenud, kannal on vill ja kõht on mega tühi :D Aga kõik see on täitsa väärt, et vaadata sellist etendust, nagu me täna saime. Kohe kõigest täpsemalt.

Hommikul läksime kella 9-st juba rongi peale. Jõudsime Tallinna 10.40, seega oli meil päris palju linna peal kolamise aega :) Üks hetk sain ühe sõbrannaga kokku, kes andis mulle mu ühe väikse võidu, mis siin vahepeal olin saanud. Teinekord räägin sellest täpsemalt. Seejärel läksime šoppama , aga ainult natukeseks :)

Varsti oli kell nii kaugel, et tuli hakata staadionile minema. Minu hea ja nutikas telefon aitas meid välja ja saime GPS abiga õnnelikult kohale (no see Tallinn ei ole tõesti enam nii hull, kui varem tundus :D). Kohale jõudes jätsin sõbranna oma ema ootama ja läksin ise teiste rahvatantsu rühma kaaslaste juurde, kellega hommikul rongiga olin tulnud. Hakkasime etendust ootama :)

Peo algus, 2-3kl segarühmad valmistuvad tantsimiseks. 
Igast tantsust täpselt kirjutama ei hakka. Üldine mulje oli vägev! Ma tõesti ei ole kordagi käinud vaatamas Tallinna tantsupidu ja kõikidel muudel tantsupidudel, kus olen käinud, olen osalenud tantsijana. Seega uus kogemus minu jaoks. Ehk oleks mu emotsioonid teistsugused, kui ma ise rahvatantsu ei tantsiks ja südames seal platsil olla ei oleks tahtnud, kes teab...

Kõige lemmikumad tantsud minu jaoks olid need, kus tantsisid mehed! No need ei olnud ju Eesti mehed, kes nii suure emotsiooniga tantsisin (näiteks tantsus "raha naerab"). Ülilahe oli seda ikka vaadata! See on täiesti õige ütlus, et Eesti mees on tantsulõvi! Hästi lahe oli ka see tants, kus mehed tantsisid poistega (tants "isad ja pojad").

Muidugi olid eriti hingelähedased need tantsud, mida ma ise oleks tantsinud, kui me oleks pääsenud peole. Veidike kurbus tuli hinge neid vaadates. Kõige ilusam neist oli minu meelest Upa-upa, mis suurel platsil oli väga hästi joonistesse koondatud minu meelest.

Väga väga meeldis ka neidude liikumisrühma tants "must ja valge", mis oli ikka eriti äge, sest tuul pani nende tiivad eriti hästi võbelema. Super ilus vaatepilt oli! No ja segarühmade tantsud üleüldse on ägedad, aga jooniste poolest ei jäänud neist ükski nii eriliselt meelde.

Peo lõpus tulid kõik tantsijad platsile ja neid oli NIIII palju. Meeletu! Ja siis tantsis terve see rahvamass tantse "pere labajalg",  "puudutuse aeg" ja "tuljak".Pärast neid tantse rahvas plaksutas püsti seistes. Päris vägev tunne oli olla osa sellest rahvast. Ja saigi pidu läbi. Tegime veel mõned iluvõtted rühmast ja mina muidugi endast ka :D Kes tahtsid, jäid veel edasi linna peale pidutsema ja "kuivikud" (:D) läksid koju ära, mina kaasa arvatud ;)

veidi põlesin ära jah :P 


Homme loodan postitada teile kogemusi rattasõidust, mis homme hommikul plaanis. Aga täpsemalt siis homme ;) 

Comments

 1. Ma olin ka täna balti jaamas 10.40 rongil vastas ja sain tuttavalt, kes türilt tuli tantsupeo peaproovi pileti, aga ei balti jaamas, ega staadionil sind ei näinud :D ei osanud otsida ka, kuna lugesin alles nüüd, et sa ka seal :)
  aga vägev oli ikkagi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vot siis :-) oleks tore olnud kohtuda küll.

   Delete

Post a Comment