#100 blogipäeva 17/100- rattapäev

Nii, täna siis oli planeeritud hommikuks üks pikem rattasõit sõbrannaga.

Ärkasin hommikul äratusega, sest väljasõit pidi minu juurest olema juba 9 ajal. Me oleme lastega suvise rütmiga nii harjunud, et võiksime vist vabalt juba kümneni hommikul magada :D Aga täna oli sundkorras äratus. Tegelikult minu jaoks ei ole raske äratusega nii 7 ajal ärgata aga siiski, oleks ju tahtnud veel põõnata :) 

Kui juba voodist püsti saadud, läheb kõik edasi ladusalt. Kiirelt hommikused iluprotseduurid, söök ja riidesse. Otsisin veel lastele riideid ja juba oligi mul ema lastel järgi. Marekut pidin veel kõvasti tagant torkima, et see üldse voodist püsti tuleks :D Oli teine nii sügavas unes alles. Aga saime siiski hakkama ja 8.45 olid lapsed riides ja läksid uksest välja. 

Mul olid veel viimased toimetamised ja juba pistsin ka jalanõud jalga ja vedasin oma rata õue ära. Siis läks Endomondo tööle ja hakkasin sõbrannale vastu sõitma. Ega kaugele ei jõudnudki vastu sõita. Mingi minuti-kahe pärast oli ta juba mul vastas. Ja hakkaski meie rattasõit pihta. 

Plaanis oli 45km esialgselt. See tegelikult sisaldas siis seda, et mina oleks pidanud sõbranna juurde minema ja siis oleksime sõitma hakanud. Aga kuna olukord kujunes teistpidiseks, siis leppisime 40km ringiga. Kõik sujus väga ilusti. Üks lõik oli selline, kus sai ainult mäkke ja mäest alla sõita ja seda nii oma 4-5 korda kindlasti :D Lõpuks andsin ikka alla ja vahetasin käiku ka, kaua ma ikka nagu segane selle kõige raskema käiguga mäest üles rühin. 

Tegelikult läks see aeg super kiiresti. Mõtlesin küll kõvasti pilte tee peal teha, aga me jutustasime kogu selle aja igasugu erinevatest asjadest ja läks meelest :D Varsti olimegi juba otsapidi nii kaugel, et sõbranna keeras enda koju ära ja ma hakkasin edasi sõitma. Kuna minul rinnus ikka see 45km ootas täitmist, siis tegin väikse ringiga mineku maale laste juurde :D Kokku sai siis sõidetud 48,36km! 

Rada sai kokku selline: 


Maale jõudes käisime lastega metsmaasikaid söömas :) Maal on ju see luksus, et metsmaasikad kasvavad kohe maja taga :D Väga mugav eks ;) Panen mõned pildid teile ka. 
väiksed maasikalised :) 

nämma, eks ;) 

Kass käis ikka korralikult pere valvamas, kuni need "metsas" on! 
Maasikad lastel söödud, siis puhkasime veidi. Sai tunnike-kaks niisama oldud ja mingi hetk tuli mul mees järgi meile. Lapsed autosse ja mina pidin, nagu ikka, rattaga järgi minema. Kuna ilm on ju täna super ilus, siis mõtlesin jälle ringiga sõita koju. Ja nii tegingi. Sai siis 7,5 km asemel, mis tavaline kojusõidu ots, 22,95km sõidetud :) 

Nüüd vist tänaseks küll aitab rattast.. Vähemalt ma loodan :D  

Comments