#100 blogipäeva 30/100 - intervjuu Kristel Koitlaga

Kuna paljud on huvi tundnud, et kes ja mis see Kristel Koitla on, kelle bootcampist osa võtsin, siis tegin temaga väikse intervjuu. MInu arvamus temast on, et ta on väga hea, toetav ja rõõmsameelne personaaltreener, keda soovitaks kohe igaühele, aga täpsemalt temast lugege intervjuust ;)

allikas 

         Kaua sa oled personaaltreener olnud ja kuidas su karjäär on edenenud?
Praeguseks olen tegelenud treeningute juhendamisega üle kahe aasta - kohati teiste tööde ja tegemiste kõrvalt, kohati ainult treeningutele keskendudes. Mul on olnud õnne osaleda väga lahedatel ja inspireerivatel koolitustel, näiteks eelmisel aastal võtsin osa ühest Los Angeleses toimunud konverentsist, kust ma tulin ära mitme kotitäie lahedate treeningvahendite ja paljude uute ideede ning mõtetega. Karjäär edeneb täpselt nii nagu ise seda tagant lükkad!

         Milliste omadussõnadega kirjeldaksid sa oma tööd?
Kirju, nuputamisrohke, põnev, toredate inimestega tutvumist võimaldav ja arenguküllane.


         Millised omadused peavad olema sinu arvates personaaltreeneril?
Empaatiavõime ja kuulamisoskus on minu arvates selle töö juures kõige olulisemad omadused. Samuti ei peaks treener olema seda tüüpi inimene, kes annab hinnanguid, arvustab, lahterdab inimesi ning "õpetab elama". Personaaltreener võiks ennekõike klienti juhendada ning julgustada. Samas võin öelda, et nii palju kui on inimesi, on neil erinevaid ootusi oma juhendaja suhtes - mõni soovib karmi sõjaväekorda, mõni õlale patsutusi. Seetõttu võib juhtuda, et tuleb läbi katsetada mitme erineva treeneri käe all treenimist - kõik inimesed ei saagi omavahel sobida.
allikas

         Kuhu sa tahaksid karjäärialaselt veel jõuda?
Minu soov on töötada koos paljude toredate inimestega ning samas end pidevalt arendada - maailm on pidevas muutumises. Inimkeha üha uuritakse ning avastatakse uut ja huvitavat, infot on palju ning tihti on see omavahel vastuolus. Kui aga klient tuleb personaaltreeneri juurde, soovib ta saada konkreetset vastust oma küsimustele ja muredele. Kahjuks enamasti aga konkreetseid vastuseid ei olegi. On mõned põhitõed ning suur kogus taustamüra, milles tuleb suuta ise orienteeruda ning juhendada ka oma treenitavaid loogiliselt mõtlema. Sinna sooviksingi jõuda - saavutada oskus juhendada inimesi ise väga häid otsuseid tegema.

         Kas sul on tööalaselt olnud iidoleid või eeskujusid? Kes?
Mul on väga palju eeskujusid - ilma inimesteta, keda imetled, ei saa aru, mis külgi endas veel arendada vaja on. Nad on minu inspiratsioon, aga nimed jätan saladuseks:)

         Kellele on vaja sinu arvates personaaltreenerit? Miks?
Personaaltreenerit on vaja igaühel, ka minul. Natuke juhendamist, nõu ja tagant utsitamist vajame me kõik.

allikas


         Millised on põhilised vead, mida sinu käe all treenijad/toitujad alustades on teinud?
Kui nüüd rääkida kaalulangetamisest, siis häid tulemusi loodetakse saada vaid treenimisega. Tihti võib aga minna nii, et kui rohkem liikuma hakata, kasvab hoopis söögiisu ning kaal ei taha kuidagi muutuma hakata. Toitumine on väga oluline ja samas kõige raskem osa kogu protsessi juures.
Teine viga on see, et ilma eelneva treenituseta soovitakse kohe liiga palju treenima hakata. Alustada võiks siiski rahulikult, vigastusi ei taha keegi, siin võib taas personaaltreeneri soovitustest abi olla.

         Millised on kõige olulisemad asjad, mida peaks rõhutama, et treenija enda eesmärkideni jõuaks?
Ainult üks asi - sihikindlus.

         Mille järgi koostad erinevaid challengeid ja gruppe? Su kodulehte vaadates on alati mingi uus ja huvitav grupp loomisel
Ütlen päris ausalt - selle järgi, mida ma parajasti ise teha tahan:) Õnneks mul on see võimalus. Gruppide sisu on muidugi hoolikalt läbi mõeldud, aga ennekõike soovin, et omavahel saaksid tuttavaks sarnaste huvidega inimesed. Näiteks käimasoleva Bootcampi inimesed on hakanud juba ka omavahel suhtlema ning ühisteks kõndimisteks kohtuma.

allikas

         Kui mõni minu blogi lugeja tahaks sinu käe all treenida, siis mida ta peaks tegema?

Palun kirjuta/helista mulle, räägime ja mõtleme koos, kuidas saan enda teadmiseid Sinu kasuks tööle panna!

Veel infot saate Kristelist ja tema tegemistest tema  kodulehelt ja youtube´ist leiate ka tema juhendatud  videoid

Comments