#100 blogipäeva 39/100 - korter vs maja

Heia :)

Viimastel päevadel on väga paljud küsinud mu käest, et miks ma korterist ära kolida tahan ja miks ma kodu just sellisesse "pärapõrgusse" soovin. Minu meelest on inimesi, kes on korteri inimesed ja kes on maja inimesed. Mina olen üks neist viimastest.

Olen oma elust laias laastus umbes 11 aastat korteris elanud. See arv tundub endalegi üllatavalt suur, sest mulle üldse ei istu see :D Sellest ajast julgen öelda, et vähemalt pooltel aastatel unistasin, et saaksin korterist minema kolida! Miks? Esiteks on korter minu jaoks liiga väike. Ma ei kannata kui pean asju võimalikult minimaalselt ära paigutama, et oleks ruumi ka liikuda. Teiseks ma ei salli, kui mu naabrid elavad mu seina, lae, põranda taga. Tegelikult on mul siiamaani enamasti väga head naabrid olnud. Välja arvatud, kui pisikesena korteris elasime ja seal üks mutt vahel meie peale lõugas ja Tartus ühes kortermajas oli paar joodikust perekonda ja üks joodik ühel ööl konkreetselt meie välisukse ära blokeeris ning me politsei pidime kutsuma. Veel ei kannata ma, kui mu aknast paistavad ainult taevas ja puuladvad. Ja muidugi teise maja aknad. Selles suhtes on praegune korter hull win, sest ühelt poolt korteri akendest paistavad eramajad, mitte korterelamu. Samas jälle alguses (vist nüüd on kõik aru saanud, et see ajab mind eriliselt närvi) käisid mingid mutid vahel mu aknalauale peksmas, sest neil oli võti tuppa ununenud või tahtsid lihtsalt sõbrannale külla saada. No on ju piisavalt põhjusi, et mitte tahta korteris elada?!?

Miks siis maja parem on? Esiteks saan ma rohkem ruumi. Olen elanud oma elust siis 14 aasta oma majas ja kuigi meid oli seal majas päris palju (mul palju õdesid-vendasid) ja algselt elasime väga kasinates tingimustes, oli see ka siis juba sada korda parem kui korter. Oma suur õu- lapsele mängimiseks paradiis. Samuti oma põllumaa ja marjaaed. Super! Lisaks saan teha, mida ise tahan ja keegi ei tule midagi kobisema. Kui tahan täna muusika põhja keerata - teen seda. Kui tahan paljalt ringi joosta, sest pagana palav on - teen seda! Ainuüksi need põhjused on igati väärt majja kolimist. Isegi puude tassimine ja muruniitmine (värske muru lõhn, mmm)  on täitsa mõnusad, kui sa teed seda tööd iseenda jaoks :) AHjaa, majja saan ma omale koera võtta!

Miks, ma tahan just sinna "pärapõrgusse" kolida, on see, et linna sees eramaja on minu jaoks sama hea, kui korter. Linna sees majas elades kaob ära see täielik privaatsus, nagu maja eraldatud kohas pakub. Samuti seab linnas elamine teatud piirangud, mida sa oma aia-majaga teha tohid või ei tohi (näiteks teatud piirkondades ei tohi ju maja välisilmet muuta jne). Eraklikus kohas teen oma majaga mis tahan. peaasi, et paberimajandus korras ja sellistes väikestes kohtades on piisavalt juhtumeid, kus vallavalitsus on kõike lubanud, peaasi, et tuleb hull, kes tahab sellises kohas elada :D Nagu meie siis!

Olen vist piisavalt ära tõestanud, et minu jaoks on ainus parim koht elamiseks just seal keset põlde ja tühjust. Kohas, kus lähim naaber on küll nägemise kauguses, kuid piisavalt kaugel, et saan nautida oma privaatsust. Kohas, kus koera pidamine on nii luksus kui hädavajalik. Kohas, kus saan teha kõike oma käe järgi (või arvestades ka muidugi mehe soovidega :D). Oeh, ma nii ootan juba seda päeva, kui ma korteri ukse enda selja taga kinni saan tõmmata ja öelda sellele eluperioodile hüvasti!

Comments

 1. Tahaks ka oma maja, samas näen meie nö maakodus, kus praegu nädalavahetusi veedame, kui palju tööd seal on ja ausalt ma ei kujuta ette mis ajast veel maja üleval pidada, seega on meil nö kompromiss nädalavahetustel ja suvel elutseme maal ja tegutsema seal aga pühapäeva õhtust-reede õhtuni elutseme ikka linna korteris.
  Teie olete, aga tublid, et nii tegutseda viitsite.
  Jõudu ja jaksu teile (ja muidugi palju kannatust ja suurt rahakotti vana maja kõpitsemine nõuab ikka väga suurt rahakotti, tegime selle ise eelmine suvi läbi, katusevahetus, soojustus, aknavahetus jne selle raha eest oleks saanud vist tallinna korteri laenu kinnimaksta, mis sinna panime ja muidugi kõik töötunnid, mis sinna kuluvad )

  ReplyDelete
  Replies
  1. Rahakott peaks jah puuga seljas olema, et kiiresti kõik korda saada, aga kahjuks pole. Seega hakkame otsast pihta ja loodame, et 10 aasta pärast oleme majale ringi peale saanud :D

   Delete

Post a Comment