#100 blogipäeva 56/100 -maja piltides

Väike ülevaade majast siis läbi kaamerasilma :) 

maja tagune õu

Enamus seinu on sellises seisus, nagu alloleval pildil - on tapeet seinas (või enam pole :D), selle all mingisugune plaat või lauad löödud ja selle all omakorda krohv. Kõik läheb maha. Marek hetkel toimetamas minu ja mehe tulevases magamistoas.


Selline on me magamistoa teine külg hetkel. Täna tegeleme seal edasi.

Alloleval pildil olev sein tuleb tulevikus maha lõhkuda, aga enne tuleb ta siiski ka kogu rämpsust puhtaks saada. Tegu karkass seinaga, mille keegi on mingi aeg ise siia vahele tekitanud :) 

Üks ahjudest. Ahjud muidu näevad kõik sellised suhteliselt normaalsed välja. Kütmise seisukohast ei oska veel kommenteerida :D

Ja pliidid on enamasti sellised, nagu siin pildil näha. Majas on kokku kolm pliiti. Õnneks üks neist on enamvähem ok :)

Siin siis meie kasutatavas pliidis esimene tuli, kus ei ajanud sisse. 


Selline on trepp praegu. Selle lõhume mingiaeg maha, kui majal palk saab vahetatud ja soojustatud ka :)

Siia tuleb kunagi headel aegadel vannituba. Hetkel on kõvasti veel tööd teha, nagu näha.

remondineiu tulevases vannitoas

lapsed oma ajutises magamistoas

esimene hommik majas ärgates
mees teeb tööd 
 Selliste punaste jubinatega hakatakse siis maja üles tõstma ja palki vahetama. Minu aju küll ei võta, kuidas saavad sellised jubinad tervet maja tõsta, aga mul on tähtis see, et vahetatud saab, mistahes vahenditega :D

maja eest poolt

septiku kaaned paistavad maapinnal

Marek meie ajutises köögis

siia tuleb ajutine wc ja pesumasina koht. Hiljem püsivalt sahver
 Allolev soojamüür läheb maha lõhkumisele. Selle koha peale tuleb hiljem hoopis uks:D

Vot selliseid plaate on seintes nagu metsikult. On mingeid kergemaid saepuru plaate ka, mida ma jõuan maha kakkuda aga neid ei jõua. Seega ootame kuni mehel aega on, et maha tõmmata ja siis me alstega saame jälle peksta krohvi maha.

liblikaid on meil igasuguseid ;) 

endine hiirepesa (või õigemini pool sellest) 

õhutuulutus ava :D 
Vot selline väike ülevaade praeguseks. Ringutan nüüd väheke ja lähen vaatan, mis süüa leiutan. Vett siiski eile jooksma ei saanud. Seega oleme minimaalse veekulutuse peal... 

Comments

 1. Palju edu teile, praegu tundub küll väga mahukas ettevõtmine teil.

  Kirjutan vihjeks ka asju mis m ind muidu huvitavad, et kui viitsid võid mõne järgmise postituse neil teemadel teha, aga muidugi ei ole see kohustuslik :) Kuidas teil ajaga on, nägin et väike kasvuhoone oli, paljud puid põõsaid on, suur maa teil üldse on, kas nö porgandi-kartulipeenar on ka olemas. Kas teil majaplaane ka on, et kui leidub võid pilte panna, siis lihtsam kujutad mis kus praegu asub või mis plaanid edasi teha on. Kuidas remonti teha plaanite, mis materjale kasutada, mis aknad tulevad, saan aru et palju määrab raha. Tegime ise eelmine suvi maamaja kappremondi läbi ja tean neid hindu hästi või juba hoiatada, et meil nö ehitust õppinutele läks see kõik ikka poolerohkem maksma kui algul arvestasime, kuigi kõik joonised ja kõik mis ise oli võimalik teha tegime ise. Kas te plaanite kõik ise teha või palkate mõne töömehe tegema? Palju teil üldse tube on ja palju plaanite nüüd nö talveks valmis saada, Kas nüüd elate püsivalt ka seal. Mis seal majas enne oli, kuna mainisid 3 pliiti, siis saan aru, et mingi aja oli see maja nö ühiselamuks tehtud, kus mitu pere koos elasid. Mitu ruutu maja üldse on.
  Väga vabandan, kui nüüd tuli palju küsimusi, aga lihtsalt jooksvalt lugedes tuli palju küsimus ja eks neid tuleb veel, aga kahjuks on uudishimu liiga suur ja pean neid ikka küsima, aga kui sa ei soovi ei pea vastama :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hakkame siis otsast :D
   Kindlasti on järgmine aasta plaanis teha aiamaa ja marjapõõsaid kavatseme ka juurde panna. See kasvuhoone oli siin juba vanast ajast, aga eks kevadel paista, kas sellest asja ka veel on või peab uue tegema. Kindlasti saab see meil olemas olema. Maad on kokku veidi üle 5000 m2, seega piisavalt ma arvan :)
   Majaplaanist mõtlesin jah lähiajal pildi panna, aga ei julge pead anda, et millal selleni jõuan. Eks läbi plaani oleks jah parem ette kujutada, et mis ja kuidas :)
   Remondis määrab jah väga palju raha. Teatud asju lihtsalt ei saa lubada, aga mingites kohtades väga palju alla ka soovidele anda ei saa. Aknad tulevad plastikud siiski (kuigi mees on puitakna fännn), sest tuttavatel siin mitmeid väga halbu kogemusi puitakendega olnud ja ei taha riskida. Teine asi on ka uksega, et tahaks puitu, aga kogemused näitavad, et see hakkab ikka ilmaga mängima liialt :S
   Ehitusmeheks on mu mees. Ta tark mees, on ehitusel töötanud piisavalt. Seega kogemusi ja teadmisi piisavalt, et teda nendes valdkondades usaldada ;)
   Tube hetkel all 5 (+köök, wc, koridor, sahver) ja üleval 3+trepihall. Ruutmeetreid majas mingi 135-140, täpselt ei mäleta. Kunagi olnud see maja kolme pere elamu, seega ruumi ikka piisavalt :D

   said vist kõik vastatud ja küsida võib alati julgetl. Lisaks on sama teekonna läbinutelt kindlasti kõik soovitused teretulnud. Mina olen maja ehitamise täpselt nii palju kokku puutunud, kui olen oma isa kõrvalt näinud, seega ka hetkel alles lappan google maastikul ja kogun mõtteid, pilte ja loen tähtsaid jutte, kust veidike end harida saaks ehitusteemadel :)

   Delete
  2. Meie paneks just igakell puitaknad, kui plastik, eriti veel puitmajale, hind on küll kallim, aga enamasti peavad ka poole kauem vastu. Ise tellisime aknad rakvere metsamajandist tulid 3korda odavamad kui vikingwindow mäeos ja oleme nendega väga rahul. Täispuidust ukse tulid ka sealt ja majas voodrilauad ka üldiselt kõik puitmaterjali tellisime sealt, seega vb on see abiks :)

   Delete
  3. Kas uksed-aknad ilmastikuga ei mängi? Kardan kõige enam seda, et pärast ei käi aken korralikult kinnni või just loksub... aga aitäh info eest, uurime seda kindlasti ja arutame mehega veel seda asja :-)

   Delete
  4. Me panime eelimine suvi ja siiani pole mingit muutust, samas vähe aega veel olnud. Toimivaid ideaalselt ja minuteada saab uksi keerata hingetest, kui ära vajuvad.

   Delete
 2. Ma ei ole kunagi aru saanud miks inimesed ostavad endale sellised peldik-kodud ja seda veel pangalaenuga. Teades ju, et selle remondiks kulub täpselt see sama summa mis juba maja ostuks läinud on. Müstika - ja veel väikeste lastega.

  ReplyDelete
  Replies
  1. oled sellele mõelnud, et võib-olla inimesed tahavadki ise oma tulevase kodu kujundada? pole ju mõtet osta täiesti renoveeritud maja, et see siis maha lammutada ning oma käe järgi ümber kujundada.

   Delete
  2. vanamaja hõng ja see atmosfäär on ka midagi väärt ja lisaks saad kõik algusest peale nii, kuidas tahad. Eriti kui maja nö 0 teha, lisaks on vana maja eelis see et saad jupikaupa teha, uut maja sa jupikaupa ei ostaö

   Delete
  3. Jajah, jutuks hea küll.
   Reaalsus on see, et tegelikkuses suudavad sellises seisus maja ära renoveerida vaid need, kellel on palju raha. Väga palju. See maja on olematu seinte, katuse ja soojustusega, et see oleks vähegi sellises seisus, et seal saaks talve üle elada, peab sinna matma tohutud summad.
   Ma lihtsalt imestan, et inimesed on sellise otsuse teinud ja ilmselgelt ei anna aru, et kohe on talv käes, raha pole ja aega pole samuti maja renoveerimiseks.
   Mis moodi seal jupikaupa saab seda teha palun ütle mulle kulla viimane kommenteerija???
   Teeme jupikaupa katuse ja need seinad (noh needsamad kust sai rusika läbi suruda) jätame järgmiseks suveks teha?
   vee toome kunagi jõuludeks sisse ja sooja hakkab maja hoidma aasta pärast. Kujutad ette ka mitu kraadi selles majas sooja on sees kui talv tuleb see aasta??
   Päriselt kujutad nii ette elu kahe väga väikese lapsega senikaua seal sees??

   Delete
  4. ma kunagi teen sel teemal eraldi postituse, et miks just selline maja jne :)

   Delete
 3. Tean väga hästi, et vana maja lõpp hind võib ületada uuena ostetud maja hinna, aga see pole meie jaoks. Kellegi jaoks peldikmaja, meie jaoks võimalus panna majja oma hing, vaim, emotsioonid ja süda. Kodu muretsed vaid korra elus ja tahan, et see oleks just selline nagu meie seda soovime.
  Ja lastele on see parim elukool- õppida kuidas oma soovide nimel tööd teha, leppida vähemaga, et hiljem nautida töövilju, elada looduserütmis ja nautida selle mitmekülgsust jne.

  Seega, inimesed on erinevad. Mõned vaatavadki vaid hinda, teised naudivad igat killukest kodu loomise juures!

  Ps! Lapsed ütlevad mulle iga päev, kui õnnelikud nad siin on ja et meil on nüüd oma maja!

  ReplyDelete

Post a Comment