#100 blogipäeva 62/100 - söömine

Hommikust,

pole ammusest ajast rääkinud oma söömisest. Ilmselgelt on kolimine ja remont oma põntsu sellele projektile pannud, kuid hetkel tunnen, et olen jalad nö alla tagasi saanud ka selle koha pealt. Tegelikult tunnen, et kolimine on söömist positiivses suunas mõjutanud nii minul kui ka lastel. Kuidas? Kohe seletan :)

Esiteks on söögiajad paremini paigas. Kui korteris ikkagi tuli näksimine siin ja seal vahele, siis praegu lihtsalt on graafik niivõrd paigas, et seda näksimiseks ei ole aega. Lapsed söövad ka tunduvalt paremini seetõttu, mis on üks suurimaid võite minu jaoks (söövad ka toite, mida korteris ei tahtnud eriti süüa ja kiidavad).

Teine põhjus on samuti näksimisega seotud, kuid teise nurga alt. Kui Võhmas ma läksin poodi ja tõin midagi, kui isu oli, siis siin ei saa poodi :D Tegelikult on lähim pood ainult 2 km kaugusel, mis pole mingi kaugus, aga ma tean, et see väike külapood ja seal tõenäoliselt (ma pole seal poes oma 10 aastat kindlasti käinud) ei ole seda, mida ma tahan. Seega ei hakka end piinama sinna minekuga.

Kolmandaks võtab toidu valmistamine tunduvalt rohkem aega. Meil ei ole gaasi- ega elektripliiti. Vana elektripliidi müüsime korteriga koos maha. Seega toimub toidu tegemine ainult puupliidi peal. Õnneks ma võileibade fänn eriti ei ole, seega 3 korda päevas tuleb tuli pliidi alla teha, et korralikku toitu saada.

Neljandaks võibki välja tuua põhjuse, et oleme hakanud rohkem sooja toitu sööma. Kui korteris oli hea vahel lihtsalt jogurtit kamapallidega hommikuks süüa, siis siin seda võimalust pole, kui embkumb otsas :D Ja enamasti ma jogurtit ei osta, seega... Teeme hommikuks putru või omletti :)

Viimaseks võib tuua välja põhjuse, et olen hakanud rohkem läbi mõtlema, mida päeva jooksul süüa. Seda oskust muidugi tuleks arendada, et toidulaud mitmekesisemaks saada, aga võrreldes korteris elamisega on seda ettemõtlemist juba praegu tunduvalt rohkem. Siin lihtsalt teisiti ei saa, sest tühja sõitu hapukoore, porgandi vms pärast 10km kaugusele poodi ei ole lubatud ;)

Kas see ka mu kaalu on mõjutanud? Seda ei oska öelda, sest mu kaalul on patareid tühjad :P Tunne on igastahes hea ja loodan vaid, et kaal tõusnud pole. Kui on langenud, siis veelgi parem ;)

trenni saab ka tehtud ;) 

Comments

 1. Nõustun, meil maakodus pood umbes 9-10km lähim maapood ja igapäev sinna ikka ei sõida, enamasti kord paar nädalas või siis juba 20km päris linna. Seega tuleb enamasti nädal korraga plaanida ja emotsioon ostud jäävad nii ära (mis kahjuks tallinna kodus on igapäevased :( ), seega on see teeni nii tervisele, kui ka rahakotile, ainuke asi, millest suvel vahel puudus on jäätis :D isegi kui seda hulgim osta, saab see kiiresti otsa :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jäätisega meil selline lugu, et seda teen üldjuhul ise :) mahlapulka või banaanijäätist. Vahel satub poejäätist ka külmkappi ikka, kui isu ei kannata valmistamise aega ära oodata :D

   ja rahakott rõõmustab ka jah väga vähenenud poekülastuste üle!

   Delete

Post a Comment