#100 blogipäeva 68/100 - vastused vol.1

Hakkan siis otsast vaikselt vastama seni esitatud küsimustele. Kuna Neiu M esitas neid lausa 75, siis hakkan tema omadega pihta :) (Palun saada mulle oma kontaktid ka, et osaleda loosimises ;) )


1.) Kas plaanid kooliteed jätkata?
Jah, kindlasti. Mis aastal see saab juhtuma, ei oska öelda, aga mul on kindel plaan kus ja mida edasi õppida.

2.) Kuidas teie kandis üldse kooli ja lasteaiaga on, kus su lapsed käivad ja kuhu edasi plaanid panna? Kuidas rahul oled?
Mu lapsed on käinud kahes lasteaias. Ühe aasta Võhma lasteaias ja ülejäänud aja Kabala kool-lasteaias (ka see aasta nüüd jälle). Ise ja ka lapsed on rohkem rahul selle elukorraldusega, kui nad on Kabalas. Mulle lihtsam, kui nad minuga ühes majas ei ole ja tundub, et ka lastele lihtsam ;) Marek täna just ütles, et talle meeldivad Kabala lasteaia lapsed rohkem. Tundub, et seal tal parem klapp, seega oleme kõik väga rahul! :) 
Kooli panen Mareku järgmine aasta samuti Kabalasse. Eelkõige selle pärast, et seal on väiksemad klassid ja tel kergem harjuda. Kui üks kord Mareli kooliealiseks hakkab saama, siis ehk panen mõlemad Türile, ei tea. Aga sinna õnneks on veel aega ka. 

3.) Kuidas su tööga on, kas oled rahul või pürgid kuhugi edasi, kas sul oleks hoopis mingi muu unistustetöö?
Olen oma tööga rahul. Muidugi oleks tore, kui saaks (kasvõi praeguse töö kõrvalt) praktiseerida ka erialast tööd, aga hetkel olen praeguse lahendusega väga rahul. Unistuste töö oleks siiski eripedagoog, logopeed või õpetaja oma erialasel kohal (kuigi lasteaias tulevad enda eriala teadmised ikka päris tihti kasuks). 

4.) Mis on teie maja eelarve, palju olete kulutanud, palju plaanite, mis on teie praegused arvestused palju kulub? Kui palju on tegelikus ja teie plaanitud praegu täpi läinud? Kas majaga on juba olnud üllatus, millega te ei arvestanud?
Raha summadest ma avalikult ei räägi :) Aga on teatud eelarved ikka paika pandud jah. Senised edusammud on peamised olnud lammutamise rindel, nii et eelarvete täppi minemist oskan öelda vaid akende kohta. Need läksid küll enamvähem eelarvesse :) 
Üllatusi vana maja puhul tuleb kindlasti rohkem kui tahaks :) Eks see katus oli selline "üllatus", millega kohe polnud arvestanud, aga üldiselt oleme arvestanud, et võib tulla üllatusi, milleks koheselt valmis polnud.

5.) Kas plaanite veel lapsi? 
Oh, see armas küsimus. Aasta-kaks tagasi oleks sellele tulnud kindel vastus - EI. :D Aga praegu jätan vastuse lahtiseks ;) 

6.) Kas plaanite veel loomi võtta või piirdute kassi ja koeraga?
Plaanis on kevadel kanad võtta. Oma muna tahaks ikka. Muude loomade jaoks ei ole piisavalt maad maja ümber. 

7.) Mis plaanid sul aiaga on?
Ma ei ole eriline lille kasvataja, seega esialgu vähemalt mul suuremat lilleaeda tulemas ei ole. Põllumaa tuleb kindlasti! Porgandid, kapsad, peedid jne peavad kindlasti maas olema ja kasvuhoones tomatid-kurgid ka. Aiamaale on koht ka valmis mõeldud. Ülejäänud aiapoolse maa suhtes plaanid veel puuduvad (et  kuhu täpsemalt marjapõõsad, viljapuud jne). 

8.) Milline üldse su unistuste kodu on või millised on teie kodu plaanid?
Minu unistuste kodu on see, mille loomisel olen ise võimalikult palju abiks olnud. Koduplaanidest räägin ehk kunagi täpsemalt eraldi postituses. Siiin läheks see vast liialt pikaks :D 

9.) Kas oled kunagi mõelnud ka suurlinna elu peale, elasid ju algul Tartus, kuidas seal elada oli?
Eks ikka oleme mõelnud. Kuigi ka linnas elamisel on oma plussid, siis ei kaalu need üle minu privaatsuse vajadust. Seega ei, pikemalt linnas elamine ei oleks minu jaoks. Tartus elamine oli selline ajutine ja olude "sunnil". Igal vabal nädalavahetusel tulime sealt tulema. 

10.) Mis on sinu suurimad unistused hetkel?
Oeh, ei oskagi nii kohe öelda.  Maja tahaks korda saada... Ja muidugi tahaks saavutada ikka head füüsilist vormi :D Tegelikult selline kaugem unistus on, et Marek elaks järgmine aasta kooli ilusti sisse. Eks ta mu väike murelaps ole selle koha pealt... 

11.) Kas su lapsed on pigem sinusse või mehesse, kuidas nende iseloomud on?
Marek on kindlasti mehesse :D Nii mehe ema kui sugulased on öelnud, et paljud jooned on Priidule omased. Mareli kohta ei oska öeldagi, vist ka pigem mehesse. Eks neis ole midagi minust ka ikka, aga isageenid löövad üle :D 

12.) Sa kirjutasid, et teil perega suuremad kaaluprobleemid, kas oled lastega sellega järjepeale saanud või mida arstid sul Mareki ülekaalu kohta arvasid või soovitasid, sest nagu ma aru saan on ta algusest peale veidi pontsum olnud.
Marek on jah beebist saati olnud suurem. Esimestel kuudel võttis ta ainult rinnapiimast juurde 1,5-2,5 kg. Seega on see mure meil jah juba pikaajalisem. Mehel ja Marelil kaaluga probleeme ei ole. Kaalu on Marekul siiani ülearu, aga söömise oleme vähemalt praegu ilusti kontrolli alla saanud, et söögiajad on paigas ja toitub ta tunduvalt paremini kui korteris elades. Loodan järgneva aastaga ka sel teemal suuremaid edusamme saavutada! 
Arstide poolt ei ole meil selles suhtes erilisi soovitusi antud. Eks see "rohkem liikumist-vähem söömist" on läbi ikka kõlanud, aga otseseid soovitusi mitte. 

13.) Kas teil olid lapsed plaanitud ja mida arvad noorelt emaks olemisse? Mida su pere/mehe pere sellest arvas, kui neile teatasid? Kuidas üldse teatasite seda?
Lapsed on plaanitud. 
Noorelt emaks saamisel on omad plussid ja miinused. Mulle sobib, et mu lapsed on juba suhteliselt suured, aga mina olen veel piisavalt noor:D Ma ei taha olla see ema, kes läheb 50 aastaselt oma lapsele kooli järgi. Seega, kui ma peaks veel kunagi lapsi saama, siis kindlasti mitte vanemalt kui 32. 
Teatamisel midagi erilist ei olnud, seega suurt siin midagi rääkida pole :) 

14.) Sa oled väga palju kolinud, miks te seda teinud olete ja millised su kodud olnud on, millega oled rahul olnud, millega mitte ( Tartu, Türi, Võhma)? Kas oled nendes kodudes ka ametlikult sissekirjutatud olnud? Kas need olid üürikad või teie isiklikult kodud?
Minu päris kodu on olnud ainult mu lapsepõlvekodu ja praegune. Teised on olnud ajutised kodud :) Tartusse kolisin, sest läksin kooli. Türile kolisin peale seda, kui mees sõjaväest tuli ja omaette kolisime. Võhmasse kolisin, kui sinna tööle sain ja nüüd majja kolisime, sest oleme ammu juba oma maja tahtnud. Tartus ei olnud kummagi korteriga rahul, kus elasime. Türi ja Võhma korter olid liiga väikesed ja ahistavad minu jaoks. Praegu olen väga rahul, kuigi tingimuste poolest jääb maja kõigile elatud korteritele alla. 

15.) Palju erinevaid treenimisvahendeid sul kodus on ja kui aktiivelt neid kasutad?
Mul on stepper, kang, hantlid, graatsiaketas, võimlemislint, jalgratas... Vist said kõik.. Praegu ei kasuta neist midagi :D Muidu ikka kasutasin suhteliselt regulaarselt. Hetkel on mu treenimisvahenditeks igasugu tööriistad :D 

16.) Milline on tavaliselt su poenimekiri, mis on põhiasjad mida poest ostate ja kas ostate ka kohalikelt talunikelt asju või kasvatad ise midagi? Palju teil raha toidule tavaliselt kulub?
Enamiku asju ostan poest. Muna, kartul, mahl, mesi on asjad, mida saan aegajalt kas ema juurest või mehe vanaisa käest. Põhilised poekaubad, mida ostame, on kurk, tomat, porgand, pähklid, leib, lihatooted, piim, keefir, jogurt vahel, juust, vorst, sibul, punapeet, tatar, riis. Ühesõnaga suhteliselt tavalised asjad. Ja rahast jällegi ei räägi ;) 

17.) Kuidas te üldse raha planeerite, kas teete eelarve ja peate sellest kinni või pigem spontaansed? Paljudel üldse keskmiselt raha kulub?
Enamus asju on summaliselt umbes ära arvestatud, otseselt eelarvet ei pea. 

18.) Kus tulevad su toiduideed? Kas teed tavalist nö eesti kodutoitu rohkem või proovid erinevaid uusi retsepte? Milliseid kohti kasutad retseptide leidmiseks? 
Pigem eelistan kodumaiseid toite ja toiduaineid. Retsepte otsin enamasti internetist mingi märksõna alusel (näiteks külmkapis on teatud asjad ja tahan neist midagi kokku keerata). 

19.) Sul on suur pere, kui tihti üldse suhtlete ja kokkusaate?
Suhtleme väga tihti, kui mitte igapäevaselt. Näiteks eile istusime õega lasteaia ees ja jutustasime kuni me lapsed lasteaias sõid :D Kokku saame ka vähemalt korra nädalas. Suvel oli ka see suhteliselt igapäevane värk. 

20.) Mis on sinu hüüdnimed? Kuidas sulle meeldiks, et sind kutsutaks?
Mul ei ole hüüdnimesid. Ok, kunagi hüüti mind masuks, aga siis ei olnud sel sõnal seda tähendust nagu praegu. Seega olen jätkuvalt edasi Maris :D 


Järgmised 20  tulemas lähipäevil ;) 

Comments

  1. Loosis osaleda ei soovi :) aga olen õnnelik kui küsimused vastad :) ja vabandan kui liiga palju sai :D

    ReplyDelete

Post a Comment