#100 blogipäeva 69/100 - vastused vol.2

Järgmised küsimused siis :)

21.) Kas oled pigem raamatu või filmi inimene. Mis raamatud/filmid ootavad pikkisilmi, et sa nad läbi loeksin/ vaataksid?
Ma heameelega loeks  pigem raamatuid, aga mul lihtsalt pole sellist vaba aega. Seni on olnud mu lugemisraamatuteks kõikvõimalikud erialaga seotud teosed, mis kooliajal oli vaja läbi lugeda. Praegu maadlen eelkõige remondialaste artiklite lugemisega :D Filmidele pole juba sada aastat pihta saanud... Aga lugemist ootab küll üks raamat, mida Heidi soovitas oma blogis (how to have your cake and skinny jeans too). Saaks selle kuskilt kätte, siis hakkaks kohe vaikselt otsast pihta. 

22.) Kas sa oled hommiku- või õhtuinimene?
Pigem õhtu. Kuigi töö ajal on režiim selline, et vara üles ja vara voodisse :) 

23.) Mis on sinu kõige vastikum harjumus ja mis sulle teiste inimeste juures ei meeldi, et nad nii teevad?
Oeh, eks neid ole mitmeid, mis kohe esimese hooga meelde ei tulegi :D Ma lähen "kergelt" närvi, kui kuhugi tähtsasse kohta minek ja minu arvates me oleme hiljaks jäämas (kuigi tavaliselt ei ole).  Samuti on mul tänaval pidevalt vaja lugeda kivisid, mida mööda astun või jälgida, et ma joonte peale ei astu (seda siis juhul, kui kõnnin üksi:D). Mul on komme mõelda igasugu lolle mõtteid ja nendega siis ennast ärritada:D 
Teiste juures ei salli absoluutselt silmakirjalikkust. Vastik on vaadata, kui keegi teeb inimese juures nii head nägu ja siis laseb seljataga niimoodi taga teda, et paha hakkab. Samuti ei salli, kui inimesed võtavad kõike väga enesekeskselt. EI ole olemas igaühel oma maailma, nii et võiks ikka teiste inimestega oma soovides arvestada ;) 
Aga üldiselt ei salli veel selliseid pastaka klõpsutajaid, põlveväristajaid jms kommetega tegutsejaid (kuigi vahel teen ise ka seda ja siis kirun end :D ) 

24.)Mis on sinu suurimad hirmud?
Et midagi juhtub mu lastega või perega. 

25.)Kui sul oleks vaid 24 tundi elada, siis mida sa teeksid?
Veedaks parimat aega koos oma perega.

26.) Kuidas sa oma elukaaslasega tutvusid?Kaua te koos juba olete? Kas plaanite ja pulmi, millised oleks sinu unistuste pulmad?
Mehega tegelikult tutvusime, kui olime pisikesed lapsed. Siis elasime samas külas :D Aga me ei suhelnud siis (või vähemalt ma ei mäleta seda). Siis kolis mees ära mujale ja saime uuesti kokku, kui ma olin 17 aastane. Ta hakkas nii muuseas mu pilti rate.ee-s kommenteerima (jah, siis oli rate pop ja noortepärane). Ma siis kommenteerisin ka :D Saime kokku ja alates sellest olemegi koos. Kui sain 18, kolisime kokku ja olemegi nüüd koos olnud peaaegu 8 aastat. 
Pulmad on plaanis. Millal ja kuidas on jällegi selline pikem jutt, millest räägin siis, kui asi käsil juba ;) 

27.) Milline oli sinu kooliaeg? Millised on head ja millised halvad mälestused? Kas sa teeks midagi teisiti? 
Põhikooli aeg oli mõnus. Eks oli ka plikade vahelist klattimist, aga noh, pubekad ju, mis teha :D Mul oli sel ajal tegelikult väga mõnusad sõbrad ja mõnus klass  :) Ka gümnaasiumi klass oli mõnus. Ma pole kunagi tundunud kooliaegset norimist vms. Eks on asju, mida tagant järgi mõtled küll, et " no mis sa küll tegid", aga eks iga apsakas annab omad õppetunnid. Seega ei, ei muudaks midagi! 

28.) Millised trenne sa praegu teed või millised oleksid trennid, mida tahaksid teha?
Trennid, mis minule sobivad mu elukohta arvestades, on rattasõit, jooks ja tubased harjutused. Kuigi praegu ma ei tee oma tavapäraseid trenne, siis nende juurde lähen ka tagasi, kui olen elamise enamvähem paika saanud :) Kindlasti ooleks veel trenne, mida tahaks teha (näiteks rühmatreeningud), aga kuna neid pole võimalik teha, siis ei hakka ka taga igatsema :) AHjaa, sügisest lähen võrkpalli ka mängima! See meeldib mulle ka väga. 

29.) Mida su pere sinu blogist, maja ostust, treenimisest ja üldselt sinu perst arvab? Kas saad pigem positiivset või negatiivset vastu kaja?
Eem, ma ausalt pole õdede-ema-isa käest küsinud selle kohta, et mida nad arvavad mu blogimisest. Eks teatud teemasid nemad kindlasti ei pooldaks siin lahkamiseks, aga ma arvan, et see on minu elu ja eks ma ise tean, kust minu piir jookseb :) Eks nad ütleks, kui miskit neile väga vastu karva oleks. 
Trenni ja kaalu teemal saan ikka väga palju tuge ja positiivset tagasiside. Kõigi käest. Isegi mu 14 aastane vend pani üks kord endale kohase kommentaari maha, mida võis täiesti komplimendiks pidada :D 

30.) Mida arvad fb jagamismängudest?
Osalen ise ja nagu näha, olen ka oma blogis teinud. Kui võimalus midagi ägedat tasuta saada, siis miks mitte. Ise teen siiski jagamist ainult siis, kui leian, et on mõni hea auhind välja pakkuda. Mingit niisama nänni, mis minu blogiga kokku ei käi (näiteks mingeid ilutooteid), ei hakak jagama ja ei soovi saada vist ka. 

31.) Palju sa üldse päevas oled arvutis või vaatad telekat?
Telekat ei vaatagi. Hetkel meil telekas vaid lastele multika vaatamiseks (kuigi praegune hetk näitab, et lasteaia päevadel ei saa ka selleks seda kasutada:D ). Arvutisse hetkel ka eriti ei saa, aga muidu on arvuti ikka suhteliselt palju päevas lahti. Just lahti ja nö üle vaatamiseks, et mis vahepeal uut juurde on tulnud :D Otseselt arvuti taga väga pikalt ei istu. Tähendab praegu saan täpselt nii palju arvutisse, et kirjad üle lugeda, blogisse postitus teha ja FB üle vaadata :) 

32.) Kas toitsid lapsi rinnaga? Kui jah siis kui kaua? Mida üldse arvad rinnagatoitmisest?
Jah, toitsin. Kiidan väga emasid, kes selle teekonna ette võtavad. Mis sellest, et rinnad venivad välja või mis muud hirmud selle tegevusega tibidel kaasas käivad. Lapse jaoks on see parim! Teiseks on see nii mõnus kvaliteet aeg oma lapsega. Sellist intiimsust ei suuda ükski tegevus luua lapse ja ema vahele. Marek loobus ise rinnast kuskil 9-10 kuu paiku ja läks üle täielikult tahkele toidule (tal oli siis juba enamus hambad ka suus). Mareli sai kuni 1aasta 7 kuuni. Siis hakkas mul kool peale jooksma ja lõpetasime selle "pulli" ära :) (tegelikult viimase aasta sai ta ainult öösel). 

33.)Millised olid su rasedused? Kus sa arvel oli ja kus sünnitasid, kuidas sünnitused läksid?
Marekuga olin arvel Tartus. Käisin mõned korrad haiglas jälgimisel lõpus erinevatel põhjustel. Siiski nad mu kohutavate peavalude ja tohutult paiste minemise põhjuseid ei avastanud. Sünnitama minnes Paidesse pidid seal arstid maha minestama mu paistetuse pärast. Terve osakond käis mind näppimas ja tudengid said kohe hea praktika :D Sünnitus poisiga oli raske - 50 tundi valusid,tohutult karjumist ja  lõpus juba tilgad ka. Ühesõnaga keeruline teekond oli lapsel ja ehk seetõttu on ta ka mul selline nagu on :) 
Mareliga oli rasedus kergem, sünnitus väga palju kergem (5 tundi)! Kõik oli mõnus ja sünnitusel ei karjunud kordagi :D Arvel olin Türil ja sünnitasin jällegi Paides. 

34.) Millised olid su unistused väiksena? Kelleks soovisid saada? Kas tundsid milleski puudust?
Minu lapsepõlv oli parim, mida võiks tahta. Omad mängukaaslased kodus kogu aeg olemas (meil oli lapsi ju palju), ümber ringi palju puid, mida mööda ronida, viljapõlde, kus peitust mängida ja põhupalle, mille otsas ronida. Muidugi viimaste asjade eest saime vahel vastu päid ka, aga lõbus oli ikka :D Ei osanud millestki puudust tunda. 
Väiksena soovisin saada arstiks. Soovisin saada 4 last, oma kodu, loomi jne. Mul isegi kuskil alles esimeses klassis tehtud plakat, et mida ma soovin tulevikus saada :D 

35.) Kas oled pigem positiivne või negatiivne inimene,mida üldse arvad negatiivetest inimestest, kes kõiges hala näevad?
Julgen väita, et olen pigem positiivne inimene. Kuigi ka mul on omad "null-kohad", kus halan elu eest, siis enamasti üritan leida kõiges midagi head. Ma ei salli inimesi, kes kogu aeg ainult halavad, aga ise midagi selle jaoks ära ei tee, et olukord paremaks läheb. Mõnikord on olukordi, kus võib öelda "õudne lõpp on parem kui lõputa õudus". Vahel tahakski öelda mõnele, et tee siis see õudne lõpp ära, mitte ära hala elu eest kogu aeg kui paha ja jube kõik on. 

36.) Kas sa oled usklik?
Ei ole vist. Jah, ma usun, et on mingid jõud, mis me elu mõjutab, aga päris usklikuks end ei pea. 

37.) Kas käid valmimas, millised on su poliitilised vaated? Mida üldse arvad meie poliitikast?
Valimas käin. Poliitikas väga kaasa rääkida ei oska :) 

38.) Mida arvad Venemaast ja venelastest üldse eestis, et paljud kohad eeldavad eestis vene keele oskust? Kas sina oskad vene keelt?
Uhh, venelased. Ausalt, mul pole venelaste vastu mitte midagi. Endal sugulaste hulgaski inimesi, kes venelased ja igapäevaseks keeleks on vene keel. Inimesed, nagu inimesed ikka. Samas Venemaa ise väga ei sümpatiseeri. Ja vene keelt oskan täpselt nii palju, et oskan öelda vene keeles, et ma ei räägi vene keelt :D 

39.) Kuidas suhtusid kooliajal sporti? Mida arvad üldse inimestest kes teevad teisi maha, kuna nad ei ole sportlikult nii aktiivsed, kui teised. Ainult nemad peavad võitma või nende võistkond ja endast nõrgemaid nad ei taha? Kas sinu koolis oli ka selliseid?
Sport ei ole mu lemmiktegevus varasemalt üldse olnud :D käisin kunagi võrkpalli trennis ja see meeldis. Seega tegelesin teatud sportidega, aga mitte spordi, vaid meelelahutus eesmärgil :) 
Ei salli inimesi, kes peavad end teistest paremaks vaid seetõttu, et nad on ühes või teises asjas (spordi või muus valdkonnas) tugevamad. Kooli ajal oli ikka ka selliseid, aga ega ma väga nendega ei suhelnud ;) 
Kooli ajal oli see küll, et mind valiti ühest viimastest meeskondadesse :D Aga mul selle suhtes mingit lapsepõlve traumat ei ole :D Teadsin ju isegi, et olen spordis väga nõrk  ja ega ma ise ka poleks end valinud nende asemel :D 

40.) Kus tegid oma juhiload? Kaua sul kulus? Mis autoga sõidad, kuidas rahul oled või milline oleks su unistuste auto?
Tegin load Paides. Esimese korraga sain tehtud. Tegin ajal, kui rase olin. Just seetõttu, et oli vaja lapsega arsti juures käia. Sõidan Ford Focus C-max-iga. Olen väga rahul :) Mingeid unistusautot ei ole, sest auto on minu jaoks vaid sõiduvahend, ei midagi muud. 

Saidki järgmised kirja. Varsti jälle järgmine ports ;) 

Comments

  1. Heidi soovitatud raamatut ei ole võimalik füüsiliselt kätte saada, raamat on ilmunud vaid inglise keeles ja e-raamatuna. Seega saab lugeda ainult siis, kui tõmbad nedale arvutisse Kindle app'i ja ostad Amazonist selle e-raamatuna ja loed arvutist. :)

    ReplyDelete

Post a Comment