#100 blogipäeva- 72/100 - maja ostu tagamaad

Nii, lubasin kord, et kirjutan ühel heal päeval ka veidi pikemalt tagamaid, et miks just selline ja sellisel ajal maja sai muretsetud endale. Selleks, tuleks vist alustada päris algusest...

Kui me hakkasime maja otsima, siis olid meil paika pandud teatud asjad, mis maja valikul suurt rolli mängisid. Esiteks piirkond - maja pidi asuma Võhma ja Oisu vahepeal. Sellel olid ka omad põhjused, miks just siin. Neid oli tegelikult päris palju, aga neid ei hakka pikalt lahkama :) Teiseks pidi olema maja koheselt sisse kolitav. See tähendas seda, et maja valikul pidime arvestama, et seal oleks kuiv, soe ja vesi oleks olemas. Muu on täiesti mugavuse tsoonist lähtuv, mis on elatav ja mis mitte ;) Kolmandaks tingimuseks oli  see, et maja peab asuma kuskil eraldatud kohas, et naaber mulle tuppa sisse ei saaks vahtida :D Ja neljandaks muidugi see, et vastaks meie rahalistele võimetele :D

Muud tingimused on vist iseenesestki mõistetavad, aga seletan väheke pikemalt lahti selle "kuiv, soe ja vesi olemas" tingimuse. Selle tingimuse juures me välistasime täiesti uue maja. Miks? Kuna see oleks igati väljaspool meie eelarvet, selle juures jääb ära see isekujundamise moment, mida ma olen alati oma maja ostmisel oodanud. Kuigi teadsime, et peame väheke oma mugavustsooni nihutama ja arvestama kehvemate elutingimustega väheke aga, oli see justkui mõnes mõttes ka boonus :D Anda ära praeguse elu tavalised mugavused, et luua midagi iseendale, midagi just sellist, nagu sa oled unistanud ja kui see kord ka valmis saab... Oeh, ootan seda hetke väga ;) Aga jah, peamine oli siiski, et katus oleks pea kohal ( või kiiresti parandatav katus), seinad ümber ja vee saaks ruttu sisse (või oleks juba sees).

Nende tingimuste järgi me maju vaatama hakkasimegi. Tegelikult oleme siinse kinnisvara turuga tuttav olnud juba päris mitme aasta vältel. Enamasti piirduski see vaid majade vaatamisega internetis, sest üks või mitu neljast tingimusest oli täitmata. Käisime ka mõnda maja vaatamas, mis küll polnud päris soovitud variant, kuid nagu näha, siis vaatamisteks need jäidki.

Praeguse maja heitsime tegelikult algul täiesti kõrvale. Just oma asukoha pärast kusjuures :D Mehele ei meeldinud, et see on keset põldu. Aga üks kord sai ikka lõpuks vaatamas ära käidud ja väike kihvatus jäi sisse, et mis ja kuidas võiks siin olla. Kuna siin oli teega väike "kala", siis ilmselgelt ei olnud me valmis seda maja kohe ostma. Aga ma väheke tegin uurimistööd, käisime paari inimesega rääkimas ja lõpuks ei tundunud see tee "kala" nii suure tähtsusega, et peaks maja ostmisplaani kõrvale jätma.

Meie kahjuks oli muidugi kogu selle uurimise ajaga pool suvest juba läbi saanud ja kogu edasise tegevuse juures pidime arvestama, et aega pole just eriti palju, et talveks soojaks maja jõuda teha. Kuna olime juba eelnevalt kuulnud, et see pidi olema külm maja, siis teadsime, et soojustamisest me sügisel ei pääse ja on vaja hakata suure hurraaga remonti tegema :D Seega oli ainuõige tegu kohe sisse kolida ja tegudele asuda! Muidu poleks eales meil praegu nii palju tehtud, kui on.

Tegelikult on praegu küll hetki, kus jalutan majas ringi ja vaikse muigega mõtlen, et kuhu ma ikka olen kolinud :D Samas on see selline mõnus muie, sest kui sa ikka soojal õhtul verandal (või õigemini mis veel sellest alles) seisad ja päikeseloojangut vaatad, kuum teetass käes, on südames ikka pagana mõnus tunne, sest see kõik on täiesti meie ;)

PS! See, kes muretseb, et kas siinsed tingimused on ikka lastele parimad, siis tulge ja küsige mu laste käest, kas neil on millestki puudu... Nii palju, kui mul siin käidud on vaatamas, on enamus öelnud, et isegi laste näost kiirgab täielik rahulolu, rõõm ja uhkus oma kodu üle! Rääkimata sellest, et Marek, kelle käitumisega on meil igasugu probleeme olnud, on tunduvalt rahulikum ja rõõmsam.


Comments