#100 blogipäeva 79/100 - talgud

Sai siis eile see mõnus päev ilusti üle elatud. Hommik algas mul varakult, nagu eilsest postitusest võisite juba lugeda. Sai oma 5 tundi jutti koristatud, sätitud, tassitud jms tegevusi tehtud. Korda sai pisut rohkem küll kui enne oli :D


Alt korrus sai siis selline:

köögi pliidi nurk


Lapsed oma praeguses toas 

lastetoa teine pool
magamistoa üks nurk
magamistoa teine nurk
Nagu aru saite, siis hetkel on meil all kolm tuba kasutuses :)

Aga edasi talgude juurde. Esimesed külalised, kes olid ka kõige hilisemad lahkujad, tulid kuskil poole ühe ajal. Kuna nad pidid mulle poest ühtteist tooma, siis nad pididki teistest varem tulema :D Mina sain hakata siis oma rukkikrõpse täitma (mainin ära, et panen varsti retseptid ka oma soolaleiva laua toitudest, mida ise tegin). 

Kella poole kolmeks olin enamvähem nii valmis, et sain riided vahetatud ja sain istuda. Jess :P Kella kolmest tuli esimene laar külalisi ja kuskil veerand tunni pärast teine. Kuna reedel oli esimene ports puid ära toodud, siis hakkasime puid tassima. Mehed samal ajal võtsid voodrilauda maha. Nad said kampa peale ilusti alumise korruse puhtaks :) 

Kahe koorma vahel saime veidi hinge tõmmata (teine koorem oli kohe jõudmas) ja mõned naelad ka välja tõmmatud seinast. Siis tassisime teise koorma ära. Enne teise koorma lõppu läksin mina vahepeal jälle köögitoimkonda viimaseid sööke ette valmistama. Selle ajaga jõudsid nemad muidugi puud tassitud ja jätkasid seinade puhastamist naeltest. Siis avastasin, et meil on ju vaja istikud maha istutada, mida mu armsad rahvatantsu kaaslased meile olid toonud (kuused ja elupuuistikud). 

Pärast pikka kaalumist said need ka omale koha :) Siis jätkus õhtu söömisega. šampuseks oli meil lastešampus, sest ma ju propageerin alkoholivaba kuud. Laua peale sai erinevaid kooke (enamus õe tehtud), küpsiseid, rukkikrõpsu ampse, juurikavaagen, pähkleid, grillitoitu (šašlõkk, vorstid, pihvid), mahla ja ehk midagi veel, aga ei tule hetkel meelde :D 

Õhtu lõppes suhteliselt varakult, voodisse jõudsin nõks enne üheksat. Ausalt olin täitsa rõõmus, et nii varakult voodisse sain, sest jalad lõid tuld ja olin ikka väga väsinud... Samas päev oli mõnus ja ilm oli ka superhea. 

Suured tänud kõigile, kes võtsid vaevaks meile appi tulla! Veidi pildi materjali ka. Kuna ma ei tea, kuidas keegi suhtub avalikult pildi üles riputamisesse, siis pildid on valitud nii, et võimalikult vähe teisi peal oleks:) Kui kellelgi siiski on probleem, et on pildil, siis anna teada ja võtan maha. 
Hommikupoolne köögitoimkond
lapsed tegid ka tööd
tulemus
kuuseistikute istutamine
elupuu istikute kastmine
eriline külaline peol

kes teab, mis pidi need olema peaks, et õnn ikka majja tuleks? 


WC osa veel võtta, aga seda ei saa enne võtta, kui uus asemele tehtud :D

Maja üks pool 

Maja ots
Comments

  1. Hobuserauad peavad ikka teistpidi olema, niipidi voolavat õnn majast minema :).

    ReplyDelete

Post a Comment