#100 blogipäeva 96/100 - vilkuritega öö

Tänane öö ei olnud just tavaliste ööde killast. Lausa esmakordne öö oli. Pole veel enne ette tulnud, et tuleks tuletõrje kohale kutsuda... Etteruttavalt juba ütlen ära, et maja on püsti ja kõik on terved. Selleks, et summutada kõlakaid, mis võib ju tekkida, kui südaöösel vilkuritega kaks tuletõrjet õue peale kihutavad ja keegi ei tea, milles asi, siis räägime kõik ausalt ära...

Tegelikult ei ole siin midagi väga rääkida. Kütsime ahju ja lõõr läks põlema. Mees, meie kõigi õnneks, oli õigel hetkel ahju juures. Avastades, mis toimub, sulges kõik õhu juurdepääsu kohad ja kutsus tuletõrje kohale kontrollima. Nad igaksjuhuks tulid kahe autoga, et kui vaja midagi kustutama hakata. Vaatasid üle, ütlesid, et kõik ok ja õigesti talitatud. Võtsid kontaktandmed ja läksid minema.

Uni oli muidugi pühitud ja öö on suhteliselt magamata (mehel vist päris magamata). Kuna korstnapühkijat vist üleöö kohale ei saa, siis hakkab mees esialgu ise puhastama vist. Kui kellelgi on meie kandis mõne paberitega korstnapühkija kontakte, siis oleks väga oodatud! Hea oleks, kui saaks võimalikult kiiresti üle vaatama ja puhastama tulla...

Kokkuvõtteks võib öelda, et ilmselgelt oli keegi kõrgemalt poolt täna öösel meid valvamas :)

PS! Lisaks mees on nüüd kindlal veendumusel, et koju tuleb lisaks suitsuandurile (mis sel korral poleks enne midagi teinud, kui juba tuli väljas) osta ka vinguandur !

Comments

 1. Eile Kuma raadios just mingi tuletôrjevend rääkis sel teemal, tuleb helistada 1524 numbrile ja sealt saab korstnapühkijate kontaktid, mis sinu piirkonnale kôige lähemal :-)

  ReplyDelete
 2. Eks ehmatus võis tõesti suur olla, kas tuletõrjujad oskasid öelda, millest lõõri põleng algas, kas lõõrid olid siis puhastamata või mõni ehitusviga küljes, liiga vana juba? Kuidas korstnaga lood on, ega see nüüd lõhki ei läinud?

  ReplyDelete
  Replies
  1. midagi väga hullu ei juhtunud, mees sattus väga õigel hetkel peale. Seega kütmise mõttes muud ei juhtunudki, et seda ahju enne ei küta, kui laseme korstnapühkijal üle vaadata. Ahi ja korsten jäid täitsa terveks. Ilmselt oli seal mingi pigi või tahm sees, mis läks põlema. Eile käis menetleja ka üle vaatamas ja arvas ka, et kõik tundub väga ok, aga palus ka siis korstnapühkijal seest poolt täpsemalt uurida ja puhastada süsteemi. Saime eile korstnapühkijale aja ka :)

   Delete
 3. Leidsin Kuma raadio intervjuu ka üles
  http://kuma.fm/fileadmin/uudised/fotod/AAA_Maarit_2012/marko_raap_kyttekolded_jm.mp3

  ReplyDelete

Post a Comment