ostunimekirja koostamine ja esmased muljed toitumiskavast

Võtsin siis ette ja tegin endale poenimekirja Erik Orgu toitumiskava järgi. Selles suhtes oli ikka mõnus küll, et paned kindlad päevad ja söögikorrad, et kes millal kodus sööb ja lööb kõik täpselt ette, et mida vaja ja kui palju. Olgugi, et keedetud peeti ma ei osta 35gr vaid ikka rohkem, siis oman tunduvalt suuremat ülevaadet, mida teisipäeval-neljapäeval söögilauale on vaja. Võtsin siis esialgu 3 päeva toidud. Püüan nendega poes hakkama saada ja neljapäeval töölt koju tulles lähen võtan järgmiste päevade toidud.

Mainin ära, et poenimekirja sai 28 asja. Mõned vajaminevad asjad on neile lisaks kodus olemas ka ja mõnda asja neist 28-st lähen maale "otsima" :D

Kuigi tegelikult liitusime ju eile selle programmiga, siis täpisteadust jälgimisel hakkame teisipäevast katsetama. Lihtsalt esmaspäev on meil poepäev (meie, kui pärapõrgus elajad, ei saa endale lubada rohkem kui 2-3 poepäeva) ja kui eile veel saime enamvähem täpselt menüü järgi süüa teha, siis tänaseks olid vajalikud toiduained otsas + täna ei tohi kuskile tuld alla teha, sest üks tark onu lubas tulla kiirelt üle vaadata (lihtsalt enda rahustuseks, et kas võiks korra-kaks ikka enne korstnapühkijat tuld teha või ootame jätkuvalt puhuri saatel edasi).

Tegelikult selgus tänast menüüd vaadates üks paha asi ka. Meil ei ole ju ahju!! Täna õhtuks oli mõeldud menüü järgi selline ilastama panev toit, et mõtlesin juba selle puupliidi ahju proovida, aga mees laitis selle mõtte kohe eos maha. Nii et nendel päevadel, kus kavas miskit, mis vajab ahjus küpsetamist, tuleb veidi asendusi välja mõelda (kuigi seda liha oleks võimalik ju ka panni peal valmis küpsetada... mõteainet ühesõnaga on).

Eilsed toidud olid muidu päris head. Õhtusöök oli tegelikult kohe väga hea, kuigi välimus esimese pilguga ei olnudki nii ahvatlev. Isegi mees kiitis! Pean vist ära mainima, et kui minu mees kiidab toitu, mis pole tema enda tehtud, siis peab toit hea olema! :D Samas lapsed olid väga skeptilised. Tegelikult on neil (eriti Marekul)  ja üldse vist lastel probleemiks, et uusi toite ei taheta väga proovida. Eriti kui nad näevad välja erinevad tavapärastest toitudest. Lõuna ajal ei tahtnud alguses kumbki väga süüa. Lõpuks Mareli hakkas sööma, aga Marek mossitas laua taga päris pikalt. No mingi poole tunni pärast oli ikka mõlemal taldrik tühi, aga esimene pool läks tõesti neil sisse nagu keegi piinaks neid :D Õhtusöögiga olid juba veidi paremad lood. Marek sõi ilusti oma taldrikutäie tühjaks, aga Mareli jonnis (ikka vahetustega kõib see protest :D). Mareli põhimõtteliselt ei söönudki õhtusöögist ampsugi. Puhastasime siis õhtuks natuke porgandeid, et ta ikka midagi süüa saaks. Jäi teine lausa magama porgand näpu vahel :D (vaatasime multikat samal ajal ja ta vajus lihtsalt ära).
 

Comments