Hiired!

Kui juba kirjutamisaega on antud, siis veidike majast ka.

Olen varemgi maininud, et meil on hiired. Oli näha siin-seal nende tegutsemise jälgi ja vahel vupsas mõni külmkapi tagant kapi taha ka. No elasime üle. Aga nüüd!!!! Õues on ikka nii külmaks läinud, et meie maja tundub neile vist ainuke soe koht maamuna peal.

Ühesõnaga oleme kasutusele võtnud (või võtmas) mitu eri varianti, et hiirtest lahti saada. Mõni inimlikum kui teine. Ostsin eile kaks hiirelõksu ja paki rotimürki. Hiirelõksud osutusid täielikuks jamaks - hiired sõid öösel juustu ära ja lõksu ei jäänud keegi. Mees tuunis väheke hommikul üht (asi poleks õige, kui tema mõnda asja tuunida ei tahaks :D ), loodetavasti hakkab nüüd eesmärgi päraselt tööle. Kui mõjub, tuunib teise ka ära :) Poes oli ka plastiklõksud olemas, aga need tundusid veel kahtlasemad ja ei julgenud neid osta.

Mürkidest on ka juba eri variante proovitud. Vaatasin, et Võhmas oli Konsumis päris suur valik ka, nii et hakkama katsetama, milline murrab kõige paremini :D Mees tahtis neil tööl kasutatava "uppuva surma" meetodi ka ära kasutada, aga ma keelasin ära. Tundus ikka liialt piinamine.

No igatahes on meil sõda hiirte vastu täies hoos ja kui keegi teab veel mõnda head vahendit, kuidas hiiri majast välja saada, võib lahkelt jagada. Ei tahaks väga neid sinna lõksu ka püüda. Kõige parem oleks, kui oleks viis, kuidas nad lihtsalt minema peletada...

PS! Mina pisikesena olin ise piisav faktor, et hiiri köögist minema ajada. Ma nimelt julmalt fännasin hiiri ja käisin külmkapi alt neid taskulambiga taga otsimas. Natuke aega nad kannatasid minu pidevat valgustamist, aga varsti kolisid sealt minema :D

 

Comments

 1. Meil toimus tõeline hiirte invasioon siin 2 aastat tagasi sügisel (kusjuures kortermaja 3. korrusel !) Panime seda mürki, mis hiired pärast ära mumifitseerib mitte koju haisema ei jäta (kuhugi kanalisatsioonišahti vms). Mulle tundus, et eriti ei töötanud. Teist korda mürgitasime veel Rotax-2 nimelise asjaga. Rohkem pole siin hiiri nähtud :).
  Lõkse ei tahtnud panna sellepärast, et kui seal mingi piinlev loom sees on, ei julgeks ma ta piinu lõpetada...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Selle nimeline mürk oli meil ka poes olemas, eks proovime järgmine kord sellega ja saame ka oma soovimatutest külalistest kiirelt lahti :)

   Delete
 2. Makroflex ega kivivill hiiri-rotte kahjuks ei pea. Tõhus variant pidi olema näriliste vastane võrk põrandasoojustuse alla mis jookseb maja välissoklile välja. Samuti maja õhuvõtuavadele.

  Kui te aga põrandat üles võtta ja soojustada ei plaani siis saate võibolla selle võrguga "loominguliselt" ümber käia:) Pannes takistuseks kõikjale kuhu võimalik, eriti kus toiduained või -jäätmed. Väga kallis see ju pole.

  http://www.schetelig.ee/tootekataloog/Metallist_vorktooted_ja_tarvikud/Nariliste_kaitseks_metallvork_0,6x10m,_Tarha_Tuote

  ReplyDelete
  Replies
  1. Põrandad kavatseme üles võtta kindlasti ja need võrgud panna, aga selega läheb aega. Seni kasutame mürgi ja lõksude abi.

   Delete

Post a Comment