Jõulud ei ole kaugel :P

Teate, kuidas ma üldse ei salli, kui poodides hakatakse kaks kuud varem jõule reklaamima. Õigeks jõuluajaks on sul lihtsalt sellest tilu-lilust nii siiber, et seda õiget tunnet ei saagi tekkida. Kuulsin isegi, et üks tuttav oli jõuluvana juba ringi siblamas näinud. Mida veel, eks :D 
Poodides ma jõuluehete hullust enne detsembrit näha ei tahaks, aga olles ise väikestviisi "jõuluvana abiline", siis kinkide mõttes on küll juba viimane aeg hakata mõtlema, et kust ja mida muretseda. Suurem asi poodleja ma pole ja minu ostlemise maastik on Internet;) Olen nädalavahetusel erinevaid netipoode lapanud ja ühtteist "ideedelaekasse"sokutanud (mänguasjade koha pealt on lemmikud saksamaa mytoys ja muidugi aliexpress).  

Kuigi asju on saadaval miljoneid, siis häid ja konkreetseid kingiideid pole. Laste käest küsimine on ka nii, et vastus tuleb täpselt sellest suunast, kus tuul puhub. Üks kindel asi, mida Mareli tahaks on Monster High, aga nii kaua kuni mu mõistus veel kainelt suudab mõelda, mina seda talle ei muretse. Ei jõuluvana läbi ega luba kellelgi ka kinkida. No kes vähegi neid nukke näinud on, siis vast mõistab miks. 

Marekul ei ole jällegi üldse kindlaid soove, mida kohe kindlasti saama peaks. Tema on üks nendest lastest, kes võib tunda rõõmu ka mugavate sokkide või lemmiktegelasega t-särgi üle (mitte et neid jõuluvana tooks, ma nii praktiliseks kätte ka ei lähe).

Tegelikult pean mänguasja valikul arvestama, et enne poolt aastat neil väga suurt mänguruumi toas ei ole, seega pole mõtet osta suuri ja mahukaid asju, sest reaalselt ei saa nad nendega mängida. Tegelikult ei taha ma üldse tuppa ette mingeid kobakaid asju ja suviseid õue mänguasju nagu ka pole mõtet kinkida, eks :D Ühesõnaga, tegin täna mõned hiina tellimused ära ja edasi vaatan mytoysist ja ehk satun novembri kuu jooksul ka päris poodi ;) 

Lisaks lastele tuleb ju ka paarile täiskasvanule kink välja mõelda. Kuna meid peres ju nii palju, siis meil on täiskasvanute vahel loosipakk tulemas. Loos on ammu võetud kusjuures :D Seda kinki on vist isegi veelgi raskem osta, kui lastele. Mõni täiskasvanu on kohe selline, et ei oska talle midagi tarka välja mõelda, aga õnneks tekib meil ema juurde külmkapile "vihjete" paber, kust saame natuke piiluda, mis kellegi paki sees võiks leiduda ;) 

Ahjaa, Priidule peaks ka ju kingi tegema.. :D Ei, tegelikult temaga on mul üks väike plaan välja mõeldud... Pikemalt ei räägi, sest ta käib ka siin aegajalt piilumas :D :D 

Kust ja millal teie oma lastele kingid ostate ja kas eelistate laste maitse järgi osta või väike arendava eesmärgi aspekt jääb ka kinkide valikul sisse? 

PS! Tegelikult on jõuludes palju enamat kui kingitused ja ma täiega fännan jõule. Nii et ärge arvake, et ma nüüd hullult stressan juba, et mida kellele kinkida. Ma lihtsalt muretsen hädavajalikud kingid ära ja kavatsen nautida jõule nende saabudes rahulikult ja täiel rinnal!


Comments

 1. Ma vaataks erinevaid puslesin ja kogupere lauamänge. Ise plaanime laste aliase ja mõne veel sarnase lauamängu.
  Monster high on minu jaoks ka jubedad ja meie koju kunagi ei tule :D pigem elan roosas barbiemaailmas edasi :D ja ostan igasuguseid barbie vidinaid ;)
  Mehega leidisme juba aastaid tagasi, et on lihtsam mitte kinke teha, sest kui vaja saab alati ise osta või midagi perena jõuludeks osta ja midagi nö sunnitud teha pole minu teema. Ma vihkasin juba kooliajal igasuguseid loosipakke, kuna see oli minu jaoks liiga närvesööv, mõelda mida keegi võiks tahta :D


  ReplyDelete
  Replies
  1. Puslesid on meil kogunenud juba päris suur ports, aga mõnest uuest lauamängust ei ütle kunagi ära (neid ka kodus juba omajagu:D ).

   Mehega meil siiani on olnud nii, et ostame kuuse alla (või jõuluvana kotti) midagi, mida embkumb tahab. Lihtsalt sel mõttel, et jõuluvana pole meid unustanud :D Vahel oleme ka teinud nö perepaki, et kui midagi suuremat on ostetud.

   See aasta aga on meie jaoks veidi erilisem olnud ja Priit on olnud väga tubli "poiss" :D

   Delete
 2. Ehk midagi, mis pakuks neile toredaid elamusi? Spordivarustus-- kelgud, uisud, suusad? Kui nad näiteks suusatanud pole, siis saaks ka suusatama õpetamise kaudu koos hästi perega aega veeta (paki juures nt kiri, milles jõuluvana isa jõuliselt instrueerib).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suusad ja kelgud on meil olemas, uiske küll pole, aga ega meil siinkandis eriliselt uisutamise võimalust pole ka. Aga mingit spordivarustust lisaks on täitsa hea mõte.. Uurin, mis head saaks muretseda sellist, mida aastaringselt saaks kasutada (et kohe talvel ka asjast asja oleks :D )

   Delete
 3. Uiskude suhtes, olen näinud nö 2 ühes rulluisud ja uisud koos, et suvel saab rullatada ja talvel uisutada :) seega kui päris uiske ei raatsi osta ja rullakaid pole, siis oleks see päris hea 2in1 :)
  Erinevaid lohesi saab ka nii suvel kui ka talvel lennutada:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Marekule rullikad olemas juba, aga Marelil on puudu :) Nii et mõte täitsa tore :)

   Delete
 4. Saab küll siinkandis talvel uisutada, aga seal on ka uisulaenutus olemas täiesti :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui sa mõtled Võhma Uisuväljakut, siis jah, see võimalus olemas. Algajatele isegi väga hea võimalus ja kindlam pind kui päris jääl, aga selle jaoks ma oma uiske ei hakka ostma, sest seal käies oleme alati laenutanud sealt koha pealt :) Igatsen ikka neid jääväljasid, mis meil maja ümber olid, kui ma väike olin. Kahjuks enam neid millegi pärast pole tekkinud...

   Delete
  2. Võhma on muidugi ka sihuke tore pisike liuväli, aga ma pean silmas Adavere liuvälja, talvel on see ikka väga äge :). See (kui otse minna) on sealt sinu kandist vast 20 km...

   Delete
  3. voh, sellest pole ma midagi kuulnud. Aitäh info eest ;)

   Delete

Post a Comment