sportlik pühapäev

Tulin veidi aega tagasi Paide-Türi rahvajooksult. Emotsioonid on värsked, seega üritan ruttu need kirja panna ;)

Hommik algas varakult.. Olin juba veidi enne kuut üleval. Hakkasin kohe toimetama, sest pidin ilusti enne lastejookse Türile jõudma. Need algasid kell 10, aga enne oli vaja veel maalt läbi minna (me seekord läksime terve meeskonnaga välja ikka :D ) ja siis jõudma veel piisavalt vara, et autole parkimiskoht saada ja lastele numbrid välja võtta.

Kuna ikka võistluse hommik, siis otsustasin minna kindla peale välja ja mees tegi kõigile putru. Oli väike hirm, et ehk lapsed hakkavad toitumiskava toidu peale protestima ja meil tõesti polnud aega selleks. Lisaks mul oli vaja, et nad kõhud korralikult täis sööks. Nii et jah, puder saigi söödud.

Peale seda oli kiire riidesse panek ja minek. Otsisin eile kõik riided valmis. Endale riideid otsides sain ikka imestada, et küll mul on neid trenniriideid kogunenud :D Valisin endale kompressiooni põlvikud, pikad retuusid ja pika varrukaga pluusi. Sall ka kaela muidugi. Etteruttavalt võin öelda, et riietuse valik oli väga OK!

Kui autosse saime, siis käisime korra maalt läbi. Mul oli küll mõte sealt endale paar õuna kaasa haarata, aga kahjuks unustasin. See maksis ka väga halvasti mulle jooksu ajal kätte...

Kui maal jutud kiirelt räägitud, ajad kokku lepitud, võtsin venna enda auto peale ja sõitsime Türile. Tavaliselt on meil nii, et pigem keegi meist, õdedest, käib emal seltsis, kuni mu vend jookseb, aga seekord oli asi vastupidi (vennal lihtsalt jalavigastus ja see aasta jäi tal vahele jooksus). Kohale jõudes olime parklas enamvähem esimesed, mulle sobis väga :D

Võtsime numbrid välja ja hakkasime jooksu ootama. Varsti juba kuulutatigi välja, et kes kuhu kohta peab minema. Kuna mul oli ju kahes eri vanuses lapsed, siis ma läksin Mareli ja õelapsega (kes ka neljane) neljaste starti ja vend jäi mul Marekuga ootama kuueste starti. Vahemärkusena ütlen ära, et neljased jooksid 200m, kuuesed 400m.
Marek

Mareli 

Siis hakkaski jooksud pihta. Kõige pealt kolmesed tüdrukud, siis poisid. Peale seda said meie "Mängukaksikud" jooksma. Marelil viimasel momendil tuli korraks veel mingi jänes püksi, et ta ei julge jne, aga suutsin ikka teise ära moosida. Lõpuks jooksis väga tublisti terve maa ära. Ma ise ta jooksu väga ei näinud, sest ergutasin õelast. Ta oli väga õnnelik kui lõpus ühest veel mööda sai. Jooksu lõpus said mõlemad medali ja puha (neid jagati ju täna kõigile) :D
4-aastaste tüdrukute start

Mareli finiš
Siis ootasime veidi Mareku jooksu. Sain ka selleks ajaks tema juurde minna. Natuke ootamist ja oligi stardipauk. Marek muidugi väga joosta ei jaksanud, aga kaitsev ema Maris kappas üle staadioni ja läks aga kõrvale ergutama :D :D No tegelikult öeldi juba neljaste juures, et laps saab ise, aga seal ühel kuuesel oli veel isa kõrval, nii et jah :D Ühesõnaga jooksin selle maa koos Marekuga, küll ergutades, küll käest kinni joostes. Lõpus ütlesin, et nüüd paned täiega kuni kollase kaareni (ehk lõpuni) ja kuulas sõna :D Väga tubli oli ta ikka (ema silmis on ikka laps tubli, kui pingutab eks :) ).
6-aastaste start

Marek finišeerimas
Kuna õues oli jahe, siis läksid kõik lapsed ühe õe ja mu emaga maale ära. Me Maritiga jäime siis oma jooksu ootama. Juba siis tiksus peas mõte, et see esimene ja viimane toidukord kella kuue ajal on ikka väga kaugele vajunud. Nojah, aga enam polnud midagi teha. Hüppasime juba bussi ja nii me Kirnasse ootama läksimegi. Seal läks see pool tundi ootamist väga kiirelt. Lõpus oli veel Endomondo sisse ja läks lahti!
enne starti 

Kõige parem oli see, et kohe esimesed lood, mis klappidest tulid, olid nagu täiega mõnusad. Võttis tuju täiesti üles. Seega jooksu algus oli väga mõnus, kui välja jätta tühi magu. Kuskil 3km-ni oli selline suhteliselt ok olla ja ei piinanud väga, aga mingi hetk hakkas magu valutama täitsa:S Proovisin veidi kõndida ja ajapikku läks paremaks, kuid väsimus siiski võttis oma osa jaksust. Samas Endomondo luges kilomeetri aegu kõrva ja tekkis väike lootus, et ehk kui pingutan veel, siis lõpetan alla 50 minuti (see oli mu nö eesmärk tänaseks). Ühe kilomeetri jooksin ajaga 6:46 lausa, mis minu puhul on väga hea aeg.

Vaheldudes kõnniga võtsin end ikka viimases otsas väheke kokku ja tegin (enda arust) väikse spurdi, kuid jaks lõppes täpselt enne staadionit :D Siiski jooksin veel viimase otsa. Varsti nägin venda kaameraga, rääkis miskit aga mul ju klapid kõrvas :D Võtsin siis ära ja ta hõikas, et pinguta, saad alla 47 minuti! Mul oli, et "mis, mis?!?! 47?!?! Ja siis tuli vuta-vuta jalad kõhu alt välja ja jooksin nii mis torust tuli :D
lõpp :) 

Algsete tulemuste järgi jäi mu lõpu ajaks 46:33 ja 722. koht! Olen väga rahul arvestades, et enda lolluse (söömata jätmise) tõttu oli jooks mu jaoks ikka suhteliselt raske. Aga eks enda vigadest õpime kõige paremini :) Tegelikult enda jooksust veel tähtsam ja olulisem oli see, et lapsed ilusti ära jooksid :)

PS! Mu viljandi jooksu treener oli ka jooksmas, aga ma ei julgenud tere minna ütlema.. Ei ole just eriliselt arenenud võrreldes kevadega :D :D

õega :) 

Hooaeg on läbi! 

Comments

Post a Comment