5. nädal toitumiskavaga

Vahekokkuvõte söömiste lainelt ka.

Oleme nüüd siis juba 5 nädalat toitumiskava järgi toitunud. Võib öelda, et kava hakkab sama igapäevaseks, samas on hakanud rohkem sisse tulema ka kohandamisi. Selle all mõtlen eelkõige seda, et vaadates kolme päeva menüüd ette, siis teades enda ajalist jaotust, olen hakanud päevi nö ümber tõstma menüü järgi.

Näiteks kui ma tean, et ma ise olen kodust ära hilisõhtuni (näiteks kolmapäeviti, kui rahvatants on), siis tõstan selleks päevaks toidu, mida lihtsam teha. Siis mehel lihtsam ja ei võta tema remondi aega ära. Samamoodi, kui tean, et olen mõni päev lõunal üksi kodus, siis teen selle päeva menüü järgi, kus selline toit, mida lapsed nagunii väga ei taha (näiteks punapeediga salat). Ühesõnaga asi hakkab koduseks saama ja enam ei ole vaja seda näpuga järje pidamist. Igaksjuhuks mainin ära, et kui toite ümber tõstan, siis terve päeva vahetan ära. Et toiduainete jaotused päeva lõikes jääksid ikka õigeks ;)

Kuigi meile mehega on asi koduseks saanud, siis on lastel jäkuvalt ühe või teise toidu suhtes pretensioone. Samas ma lugesin ühest artiklist, et uue maitsega harjumiseks, peaks laps vähemalt 7 korda uut toitu maitsema. Arvestades, et meie toitumiskava menüü on väga vaheldusrikas, siis veel pole olnud ühtki toitu, mida ma 7 korda teinud oleks. Nii et üritame jätkuvalt posiitvsed olla ja edasi harjutada neid uute toitudega.

Comments