7.nädal Erik Orguga :D

Nüüdseks peaks vist olema täis 7 nädalat Erik Orgu toitumisega. Nädalad lähevad vaikselt sassi juba :D See nädal mõtlesin, et teen veidi teistsuguse postituse. Lihtsalt seetõttu, et nädal oli kiire ja tunnistan ausalt, et ei ole ise kaalule jõudnud ja samuti pole ka lapsed sinna peale sattunud. Parandan selle vea, kui ärkame, aga seni aga natuke teistmoodi toitumisest :)

Olen väheke arutlenud enda ette, et mis on Erik Orgu toitumiskava fenomen? Miks ta minu meelest sobib väga hästi kiire elutempoga inimesele/perele? 

Esiteks on menüü hästi lihtne. Vahel on nimetus küll uhke, aga sisuliselt on alati head, lihtsad ja kodused toidud. Ei ole veel olnud sellist retsepti, mille peale ma pead vangutan ja makarone kapist lähen otsima (jah, mul kuskil peaks veel pakike äkki olema). Lisaks on menüüs alati midagi magusamapoolset, mis minusugusele magusafännile on väga suur boonus asja juures. Näiteks kodujuust banaaniga, nämma!. Üldse olen viimasel ajal nii kodujuustu fänniks hakanud, et läheb seda igas asendis :D Ühe näite toitudest saan veel tuua selle pealt, et ühte suppi, mida kord tegin suuremale seltskonnale, on mu õde pidevalt kodus teinud (tal pisikesed lapsed täiega hästi söövad seda) ja ka mu teismelisele eriliselt valivale vennale väga maitses! 

Teiseks on see ostunimekiri. Sellest olen varemgi rääkinud (tuletab meelde, et pole ammu ostunimekirja postitust teinud). Isegi kui eelnevalt kodus seda välja printida/kirjutada ei jõua, on seda head poes nutikast lahti võtta ja täpselt selle järgi osta. Mugav, lihtne ja hoiab poes nii aega kokku kui ka väldib ahvatluste vahedesse minekut :D 

Pidev tagasiside on kindlasti ka väga tähtis pidepunkt, miks mulle just see kava meeldib. Lehte lahti võttes on sul näha kogu aeg kaalu ja ümbermõõdu võrdlus eelmise nädalaga. Samuti saab iga kell klienditoele kirjutada või foorumist aru pärida ühe või teise asja kohta. Lisaks on võimalus alati uusi ideid neile välja pakkuda, mille üle on neil hea meel, sest tegelikult nad ju teevadki seda süsteemi meie kõigi parema heaolu pärast. 

Lisaväärtus, mille pärast üldse selle programmiga liitusin, on see, et saab teised pereliikmed ka lisada. Minu jaoks oligi hästi suur miinus erinevatel kavadel, et kogused on ühe inimese kohta arvestatud. No halloo, isegi, kui ma teen suurema koguse, kuidas ma pärast sealt arvutan, kui palju sealt minu oma on (retseptides ju enamasti kuivainete kaal antud, mitte valmis toidukogus). Selles suhtes on Erik Orgul hea - teed vastavalt neljale mõeldud kogustele ja jagad protsentuaalselt ära. Silmaga jube hea arvestada, et lapsed saavad umbes 1/5 mõlemad. Ülejäänud 3/5 läheb minule ja mehele nii, et mees saab veidi üle poole ja mina ülejäänu :D 

Veel superhea asi on see toiduainete asendamise tabel. Seda tahaks ma endale kohe külmkapi peale välja printida, sest see tõesti hea asi. No on asju, mida me ei söö ja sealt vaadates kohe hea asendada toiduga, mis meile sobib. 

Kõigele eelnevale lisaks tuleb pidevalt ka postkasti jälle uusi nippe, kuidas aega säästa toidu valmistamisel või mõningaid ideid, kuidas sporti ja kvaliteetaega kokku siduda. Ja no kõigele lisaks on ju eraldi pidupäeva retsept, seega on alati võimalus end ka pidupäevaks (vähemalt, kui ise kokkaja rollis oled) õigete toitudega ette valmistada ja vältida põrumist ;) 

Miinusena hetkel näen seda, et sees on toidud, mis on ahjus tehtavad. Miinus on ta seetõttu, et mul ju pole hetkel ahju, aga kui lõpuks selle saan, siis usun, et olen just nende retseptide pärast sillas, sest tegelikult mulle meeldib ahjus tehtud toit ;)


Comments