ja käivadki päkapikud!!

Lõpuks on käes see jõuluaeg. Jah, veidi imelik on novembrikuu viimasel päeval adventi pidada, aga mis siis ikka :) Eluaegse jõulude fännina üritan sellest faktist kõrvale vaadata.

Tänasega algab tubade kaunistamine ja muidugi esimese advendi puhul piparkookide küpsetamine. Kuigi toitumiskava mingeid piparkooke ette ei näe, siis selle koha pealt teen erandi. See piparkoogi taigna rullimine, vormidega piparkookide välja lõikamine, küpsemise ootamine - see on meie jaoks üks jõuluootuse tähtis osa ja nende söömine on asja juures kõige vähem olulisem.

Tänasest hakkasid lastel ka päkapikud käima. Juba paar aastat olen üritanud vältida kommi sussi sisse panekut, sest neid saavad nad jõulude ajal igalt poolt. Ka see aasta ei kavatse sussi sisse ühtegi kommi poetada. Või noh, päkapikkudega kokkulepe, et nad komme ei too :D Aga mis nad siis saavad?

Meil on kombeks, et advendi päeval toovad päkapikud midagi suuremat. Täna said lapsed näiteks kleepsualbumid. Nad on väga väga ammu juba neid soovinud, sest nad saavad lasteaias oma "kiusamisvaba lasteaia" projekti raames kleepse, kui nad on head lapsed olnud ja neil polnud siiani kuskile neid panna. Seega nad palusid juba oktoobris mind, et ma need ostaks. Poodides kahjuks ma polnud neid kuskil näinud, aga SD-st sai tellida terve hulga kleepsudega koos ja nii saidki päkapikud selle au, et lastele kauaoodatud kingitus teha :)

Sellega seoses, et pakis oli ka palju erinevaid kleepse, on mul nüüd päris pikaks ajaks igahommikune päkapiku tavaar ka olemas :) Igaks hommikuks mõned kleepsud, mida jõuaks ära kleepida enne lasteaeda minekut ja kõik rõõmsad :) Järgmiseks pühapäevaks on jälle miskit veidi suuremat. Täpselt mida panen, ei teagi, sest ette on varutud üht kui teist. Eks päkapikud ise valivad, mis sobiks nädala lõpetuseks ;)

Kõigele lisaks on ju veel täna mõnusalt talvine ilm ka. Oeh, paremat esimest adventi ei oskagi tahta ;)

Comments

  1. Kleepsualbumeid on tavaliselt igas suuremas poes, Türi kaubamaja 2.korrusel kindlasti ;)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Tõenäoliselt ongi paljudes kohtades, aga ma arvan, et ma ei osanud lihtsalt õigest kohast otsida (otsisin raamatute juurest). Türi kaubamajas pole miljon aastat käinud, seega sealt pole jah otsimas käinud :)

      Delete

Post a Comment