Kella keeramise järemõjud

Ma ei saa aru, mis mu kehal see aasta viga on. Ma olen tavaliselt kella keeramisega kiiresti ära harjunud. Paar päeva on kummaline olla, aga sellega piirdub ja unerežiim läheb paika tagasi. Aga see aasta on täiesti ulme, mis toimub.

Esiteks ärkan ma hommikuti pool viis. Olin eelnevalt harjunud poole kuue aeg ärkama, sest tööhommikutel on nii vaja. Ühesõnaga nüüd, ka vabadel päevadel, ärkan mina pool viis. Täna ime kombel suutsin veel veidikeseks ajaks silmad kinni pigistada peale kella vaatamist poole viie aeg, aga ega see enam eriline uni ei ole.

Kuna ma ärkan nii vara ja enamasti ei logele niisama, siis väsin ma suhteliselt varakult ära. Nii et mingit "lähme laupäeva õhtul välja" mõtet ei saa isegi tekkida, sest mingi 19-20 ajal olen mina juba paras zombie ja otsin patja ning tekki taga :D

Täna hommikul lisaks varasele ärkamisele pea ka räigelt valutas. Peale kolme tundi õues töötamist selle peavaluga viskas nii üle ja otsustasin veidike pikali visata. Tegin lastele kerge oote, et neil kõht vahepeal tühjaks ei lähe ja ronisin voodisse. No sain pikali veidi enne kahtteist. Ütlesin lastele veel, et vaadaku üks multikas ja visaku ka pikali kui ma magama peaks vajuma.

No muidugi magama ma jäingi ja päris sügavalt. Lapsed olid ilusti oma kohupiima ära söönud ja multika ka lõpuni vaadanud. Midagi oma toas veel mänginud ka (ärgates leidsin rongiteede võrgustiku maast). Mis aga kõige olulisem - lõunaunne ka ilusti läinud. Vot kui tublid nad vahel võivad olla. Eelkõige juba selle pärast, et kogu nende tegevuste ajal ei tuldud mind voodisse segama :D Ju siis nägin väga väsinud välja, et ei tahetud mu "iluund" häirida :P

Lapsed suutsid palju ära teha minu une ajaga, eks :D tekib küsimus, et kaua ma siis magasin... No tegin silmad lahti korra, kui mees koju jõudis, siis vahepeal veel piilusin, kui ta voodi alt miskit otsis remondi tegemiseks ja lõpuks päris üles ärkasin 16 ajal. Väsimus on ikka peal kusjuures, aga peavalu läks unega kaasa vähemalt.

Vaikselt loodan, et nüüd lõunaunega puhkasin suurema väsimuse ära ja saan täna õhtul veidi hiljem kui 20-21 magama minna. Seega ehk ka hommikune ärkamine on veidi hilisem ja suudan kuidagi õigesse režiimi tagasi saada.

Kas kellelgi on veel kellakeeramise mõjusid tunda ? 

PS! Lapsed magavad jätkuvalt, nii et saan rahus minna õhtusöögi valmis teha :)


Comments