Kui ärgata liiga vara hommikul..

... on kõige toredam šopata aliexpressis :D

Täpselt selline hommikupoolik mul oligi. Ärkasin hommikul juba poole kuue aeg (kes ärkab vabal laupäeva hommikul nii vara?!?!?!) ja ei tahtnud kohe ringi tuuseldama hakata. Seega haarasin oma arvuti ja ronisin sellega voodisse, et väheke netis ringi kolada.

Tulemuseks oli see, et peale vähekest aega aliexpressis oli mul kaks lehekülge tellimusi :D Jeerum, kus võib odavat kaupa seal olla. Sai ühtteist  kutsadele, akende ette, kingikotti (arvatavasti tegelikult hoopis Mareli sünnipäevaks) ja natuke muid asju ka veel :D

Muidu mõtleks end lolliks, et kes küll neid minipakke vastu võtma hakkab, aga meil siin kandis supertore postiljon, kes alati nõus vastu tulema, kui kohe pakki ise vastu võtta ei saa ;)

Tegelikult olen ma Hiinast tellimise suhtes suhteliselt lapse kingades ja ostan asju, mis maksavad enamasti kuni 10 eurot :D No mõni asi veits kallim ka, aga üle 22 euro ei julge osta, sest ma pole täpselt aru saanud, et millele, miks ja kui palju neid lisatasusid võib tulla. Kes selle koha pealt veidi targem, võib teadmisi jagada :)

Lisaks saime Mareliga päeva peale kaks okste hunnikut ka ära likvideeritud. Nii et igati korda läinud päev :D

 

Comments

 1. Kui müüja paneb pakile peale "kingitus" siis lisatasusi pole mul veel tulnud

  ReplyDelete
  Replies
  1. Seda ma olen ka nagu kuulnud, aga katsetada veel pole julgenud :D

   Delete
 2. Hiinast Eestisse tellimisel alla 22€ (ilma transpordi kuludeta) maksva asja eest lisatasusid ei ole. Üle 22€ lisandub käibemaks (VAT-value added tax) - 20%.
  Minu teada on seaduse järgi paki märkimine "kingitusena" illegaalne, sest saatja pole füüsiline isik.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Samas ega suurema summa kui 22 euro eest sealt ei julgegi tellida. Kättesaamine on nagunii ju õnnemäng :D

   Delete
  2. Minu 31 tellitud pakist pole ükski kaduma läinud. Üks ainult tuli hirmus kaua, nii kaua, et jõudsin juba raha paki eest tagasi küsida, sest see 60 päeva sai täis. Kaks nädalat hiljem jõudis pakk ise ka kohale. Kuid üle 22 € pole julgenud ma ka tellida midagi... :)

   Delete
  3. ma loodan samuti, et mu pakid ikka kõik ilusti minuni jõuavad, viimased kaks on ka suhteliselt kiirelt tulnud :)

   Delete
 3. Mina olen sealt juba väga palju tellinud. Siiani olen kõigega rahule jäänud ja kõik on kohale jõudnud. Endale pole riideid ja jalatseid julgenud tellida.

  Mu sõbranna on mitu korda üle 22eurose asja tellinud ja ühel korral pidi juurde maksma. Valikulselt vist pakke kontrollitakse. Igal juhul pidi ta selle juurdemaksmise pärast ikka päris palju jändama ja pabereid täitma.

  ReplyDelete

Post a Comment