kuidas koeri kodus hoida?

Kuna meie pontud on avastanud, et väljaspool meie õue on ka mingi maailm, siis on viimane aeg hakata mõtlema milline piiramise vahend on kõige tõhusam. Variante on mitu. (lingid on võetud suvalisest netipoest, nii et ärge siin mingit reklaami otsige) Valiku juures on põhilised faktorid ajakulu selle üles seadmiseks, rahalise väljamineku suurus, mõjuvus.

Esimene mõte oli mul, et kindlasti võtame juhtmevaba läbi õhu leviva elektrilise kaelarihma. Paned tuppa aparaadi seinale, märgistad koera jaoks piirid ära lipukestega. Rihmad kaela ja valmis ta ongi. Hästi hea mugav oleks ju küll, aga selle liikumise piirkond on täpselt ring. Ehk siis kohati jääks koerte liikumisala väga tobedalt keset muruplatsi. Samas kardab mees, et kui nii väike liikumisala, siis kipuvad maja ette oma hädasid tegema :D

Teiseks variandiks on tavaline koerte raadiopiire. Selle eelis on see, et saab ise sättida, et kus ja kui palju koer saab liikuda. Aga seda traati peab siis hakkama vedama, eeldatavasti ka maa sisse kaevama. Selline on mul emal ka koertel olnud ja mingihetk see traat kipub ikkagi kuskilt katki minema ja siis sa ei tea kust kohast jne. Sama probleemi olen ka teistelt tuttavatelt kuulnud, kes seda kasutavad. Kui esimest varianti müüakse Eestis vist ainult petsafe´i oma, siis seda on ka mingi d-fence´i nimelist.

Kolmandaks variandiks on kohe aed teha. See aga võtab meeletult aega ära, mida meil hetkel ei ole. Üks hetk tõenäoliselt siiski me selle aia ka teeme, kuid see sügis ei mängi vist välja. Samas teades Bellat, siis see võib ikkagi sellest läbi kaevata või üle ronida ka :D

Mõni ehk arvab, et ka koerad ketti panna oleks variant, aga meie jaoks mitte. Mulle ei meeldi, kui ketis koeri hoitakse ja kohe kindlasti ei hakka ma seda ise tegema. Kui vaja neid kinni panna, et nad näiteks külaliste juurde ei saaks, siis ma panen nad nende aeda, aga ketti kindlasti mitte.

Kellel koerad kodus, siis paluks arvamusi. Mis varianti te olete kasutanud ja kui tõhus on olnud?

 

Comments

  1. Meil on see raadio piire. Elame metsa sees ja ala mida katta on päris suur. Koeraks on eesti hagijas, kes iga tugevama lõhna peale minema pani või siis külasse uudistama tahtis minna. Koju muidugi ise ei tulnud, sest milleks, kui auto ikka järgi tuli. Alguses kui panime kaabli maha, siis paar päeva käisime rihma otsas piirid läbi ja sellest piisas. Kui hakkab piirile liiga lähedale jõudma, annab rihm sellest märku. Mingi osa on maa sisse kaevatud, aga kaabel jookseb ka maapealt ning isegi läbi järve. Kui metsloomad või hiired või jumal teab kes, on kaabli ära lõhkunud, annab masin sellest piuksumisega märku. Siis tuleb väike jalutuskäik ette võtta. Parandamine käib lihtsalt (kui just tuuline pole), lihtsalt sulata kaabel tiku abil kokku. Selle aja jooksul koer minema ei jookse, sest ta on nii harjunud juba oma piiridega, et isegi ei ürita.
    Tuleb tunnistada, et selle aja jooksul (u 7a) on ta vaid korra piirdest läbi jooksnud, sest kits pm seisis maja ukse ees.
    Aga jah, meie oleme väga rahul.

    ReplyDelete

Post a Comment