Ole veidi parem kui varem :)

Leidsin ühe blogi kaudu väga laheda novembrikuise "väljakutse" enda jaoks - headus sünnitab headust. Ürituse autori enda sõnade järgi seisneb asi selles:


"Ilmad kisuvad külmaks ja kõledaks, iga päev toob kaasa mõne kurva uudise, ümberringi on torisevad või nukrad näod, aga kõik ei ole ju nii halb, meie elus on ka rõõmu ja päikesekiiri. Igaüks vajab soojust hinge! Võtame selle aja ja oleme kasvõi sellel ühel kuul rõõmsad, soojad ja armastavad, kuskilt tuleb ju alustada!
Märkame kassapidajat ja kingime talle naeratuse; aitame vana inimese üle tee; kiidame kui näeme midagi ilusat; ütleme paar head sõna kaas-teelisele; nukrat pilku nähes, tunneme huvi; mürgeldavaid lapsi nähes, muigame ja oleme koos nendega rõõmsad; kuulame neid, kes räägivad; märkame neid, kes on vaiksed ja tasased. Oleme olemas, siin ja praegu! Naudime hetke ja märkame teisi! Oleme koos head, sest hea sõna muudab ka tusase inimese tuju paremaks, headus sünnitab headust, naeratus sünnitab naeratuse!!!
Üks kuu aastas saame ju ometi sellega hakkama? Ehk sellest ajast tekkiv meeldiv emotsioon jääb püsima ja kandub edasi ka järgnevatesse päevadesse?"


Minu meelest on see üritus pandud parimasse kuusse, kuhu üldse on võimalik. Olen viimasel ajal nii palju kuulnud, et kõik on väsinud, tüdinud, pahurad jne. Midagi ei jaksa teha enda jaokski, rääkimata teiste abistamisest. Nii et üritame võtta kõik novembrist viimast ja olla paremad kui kunagi varemad.

Oleme lahked, sõbralikud, vastutulelikud, head kuulajad, toetajad, abistajad. Tekitame väheke headust, et sellest saaks üks suur headuse lumepall veerema hakata :)


Comments