Tavaline, igapäevane asi

Jälle nädal on möödas ja võiks natuke kommenteerida, kuidas toitumise poole pealt läinud on. Pikalt mõtlesin, et mida ma siis kirjutan. Tean, et kõik ootaksid siit suuri kaalu muutusi. Kaalunumbrites aga  muudatusi ei ole. Pean mainima, et väga isiklikel põhjustel on hetkel ka minu eesmärgiks kaalu hoida, mitte kaotada. Seega oleme ise väga rahul, et kaalumuudatusi ei ole.

Tegelikult üks juhtum sel nädalal oli seoses toitumisega, mis väärib ära mainimist. Läksime perega Pärnusse minu ja mehe aastapäeva tähistama ja otsisin poisile korralikumaid riideid selga. Tal on hetkel ainult ühed teksad, mis talle jalga lähevad ja seni olid needki väga viimasel vindil jalga tõmmates. Seekord neid jalga pannes olid püksid täitsa normaalselt ja laps ei pidanudki kaeblema, et kuskilt pigistab või soonib. See oli väga hea alustus päevale ja märk, et koduse toidu jälgimine mõjub :)

Toitumise suhtes on meil välja kujunenud omad kindlad lemmikud, nagu varem olen maininud. Neid teeme vahel just siis, kui selle järgi isu. Hommikusöögi suhtes vahel "patustame" ja teeme putru tihedamini, kui kavas ette nähtud. Ei leia ka sellest miskit halba. Kava on muutunud selliseks heaks sõbraks, kelle poole pöörduda enne õhtusöögi tegemist (ainult õhtuti, sest enamasti on see ainuke toidukord kodus) . 

Lõpetuseks teile üks juhtum. Üks päev oli endal jube magusaisu ja ütlesin lastele poodi jõudes, et täna võib valida endale ühe magusa asja, kui ta tahab. Marek vaatas mulle otsa ja ütles väga manitseval toonil nii:"aga emme, see ei ole ju tervislik!" 

Comments

 1. Seda viimast lõiku oli eriti tore lugeda. :')

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, eks mul täitsa uhke tunne, et ta nii ütles, kuid samas enda suhtes väga häbi, et oma nõrkushetki ka lastele "pähe määrin". Pean ütlema, et ega ta igas olukorras kommist ikka ära ei ütle ja on olukordi, kus oleks vastupidine protest, aga hea siiski teada, et tervislik eluviis hakkab talle vaikselt külge jääma :)

   Delete
 2. No mulle küll jääb Su viimaste blogipostituste põhjal mulje, et võib vast õnne soovida ;)

  ReplyDelete

Post a Comment