Aeg see lendab linnutiivul

Vaikselt hakkabki kolm kuud toitumiskavaga täis saama. Tegelikult saab kolm kuud küll paari nädala pärast täis, aga järgnevad 3 nädalat on sellised, nagu nad on (ehk üle päeva on pidupäev). Kindlasti ei ole need meie kõige eeskujulikumad nädalad ja seega on minu meelest õige aeg kokkuvõte sellest kolmest kuust ära teha. 

Alustame siis mehest. Mees tahtis kaalu hoida, kuid tehes palju füüsilist tööd, kadus just temal kõige rohkem kaalu :D Olgem ausad, tegelikult oligi ka tema väikses ülekaalus ja praegu on ta igati rahul oma kaaluga ja ütleb, et tunduvalt kergem on olla ikka. Kui enne kandis ta riideid L/XL, siis praegu kannab M. 

Mina seadsin endale kõige suuremad eesmärgid selleks perioodiks, kui vaadata kaalunumbrit. Kui ainult numbrit arvestada, siis selles suhtes põrusin täielikult. Aga päris nii see polnud. Esimesel kuul, kui mu eesmärgiks oli kaalust alla võtta, siis suutsin seda ilusti teha 4,4 kg võrra. Siis aga tuli elumuutus ja kaalualandamine läks olude sunnil üle kaalu hoidmiseks. Seda olen suutnud enamvähem ka teha :) Seega olen rahul praeguse seisuga. 

Lapsed on tegelik põhjus, miks me üldse toitumiskava muretsesime. Tulemused ei ole nii head, kui lootsin, kuid sellel on täiesti kavavälised põhjused. Esiteks saavad nad kava järgi süüa enamasti vaid õhtuti. Samuti ei ole ma külas käies lapsi väga palju piiranud (aga mingil määral siiski). Seega ei saa 100% mõju ka oodata. Samas on mõlemal lapsel kaalu natuke vähenenud ja ka ümbermõõdud kahanenud. 

Kui aga jätta kõrvale numbrid, mis edusamme kajastavad, on veel teistsugused muudatused:

 • meie toidulaud on tunduvalt mitmekesisem, 
 • lapsed söövad asju, mida nad enne polnud nõus maitsmagi, 
 • meie kõigi mõtlemine toidu suhtes on tervislikum, k.a laste oma (mis on eriti oluline) 
 • teeme paremaid valikuid ka väljas söömas käies
 • oleme läbinud nö esimese etapi, et muuta tervislik toit koduseks ja igapäevaseks. Vaja on veel saadud teadmisi rakendada kuid ja kuid, et see kõik kinnistuks täielikult! 
Aga kõigepealt on vaja need pühad üle elada! See on katsumus ja võin juba ette ära öelda, et tuleb ampse, mis ei ole kavale kohased. See kindlasti tekitab väikse tagasilöögi meie toitumises, aga alla andmine ei ole kavaski. 

Tänu päkapikkudele on meil võimalus toituda Erik Orgu kava järgi veel terve aasta. Selle ajaga suudame kindlasti muuta meie toidulauda veelgi tervislikumaks ja paremaks ka pidustustel, nagu jõulud ja muud tähtpäevad :) 


Comments

 1. Tublid olete :) ja jätkate ikka tasa ja targu, ega muutused ei saagi üleöö tulla, eriti lastega.
  Ja numbrid polegi alati määravad, vaid enesetunne, kui ise tunned end nüüd toitudes paremini on see juba väga suur samm edasi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma usun ka, et kasvaval organismil ongi raskem numbreid väiksemaks saada. Peamine on see, et nad hakkaks iseseisvalt ka paremaid valikuid tegema (näiteks oli kord juhtum, kus kõrval laps sõi saia, aga Marek valis laualt hoopis õuna :) )

   Delete

Post a Comment