DIY advendi küünlaalus

Käisin veidi aega tagasi ühel koolitusel, kus saime kipsist midagi omal soovil meisterdada. Kuigi siis oli veel jõuludeni päris piisavalt aega, mõtlesin kohe, et mul ei ole mitte ühtegi sellist küünlajalga/alust, kus saaks nelja küünalt korraga põletada. Olen tegelikult suhteliselt tihe küünalde süütaja, aga enamasti on need sellised suured klaasis olevad lõhnaküünlad ja üks põleb korraga.

Selleks, et mingi tavaline kipsikoll ei oleks, panin kaunistuseks kivisid ka sisse :D Juhendaja soovitas kindlasti osta kodus uuesti tegemisel kõige tavalisemat ehituskipsi ja segada segu veega selliseks joogijogurti paksuseks. Seal oli ette antud ka mingi vee ja kipsipulbri suhe, aga reaalselt panin ma rohkem, kui seal kirjas, et saada õiget paksust asjale.

Tegu ise on ülimalt lihtne. Ostad ehituskipsi, segad seda nt plastiktopsis veega kuni õige paksuseni, valad vormi (näiteks mingi vana salati plastikkarp vms), paned soovi korral kaunistusi sisse (pohladega ja männiokstega oleks kindlasti väga jõululik) ja lased tahkuda. Mina panin siis "kaunistusena" sisse ka neli küünalt. Kas ma neid kunagi sealt seest välja ka saan, ma ei tea, aga vast kuidagi ikka peaks tulema :D

Hiljem võtad vormist välja ja voilaa. Selles suhtes on see plastikvorm hea, et rebid lihtsalt katki ja väljas ta ongi, aga samahästi võib teha näiteks silikoonist vormi sees kujukesi vms. Pärast muidugi võiks veel ära ka värvida ja lakkida, aga ma nii kaugele ei ole jõudnud. Ilus niisamagi minu meelest :)

Tulemus oli selline:

Comments