jõulud kirikus

Käisime eile laste jõulupeol. See aasta oli korraldatud see hoopis teisiti, kui eelnevatel aastatel.

Meie ettevalmistused peopäevaks algasid juba eelmisel õhtul, kui Mareli tahtis endale lokke. Tegin talle siis patsid pähe ja jäime ootama parimat tulemust. Igaksjuhuks käisin võtsin veel peopäeva hommikul ema käest selle nö "vahvellokimasina" (ma ei tea, kuidas seda päriselt nimetatakse:D ), et kui väga nihu läheb, siis pea märjaks ja uued lokid sisse. Täpselt nii läkski. Mareli oli peale patside avamist täpselt selline:

Mareli ise pidi naerukrambid saama, kui peeglist vaatas. Seega läks käiku tagavara variant. Aga kuna kell oli juba päris palju, siis läks edasine riietumine ja asjade valmis panek kiirkäigul :)

Valmis saime siiski õigeks ajaks. Kohale jõudsime ka ilusti veerand tundi enne algust. Kui tavaliselt on lasteaia (või õigemini kool-lasteaia, sest neil pidu koos) pidu kooli aulas, siis seekord laulsid lapsed kirikus. Hirmutati, et on väga väga külm ja ma mõtlesin pikalt, et mida selga panna endale. Läksin ikka kleidiga ja minu õnneks ei olnud seal nii külm midagi. Natuke jahe lihtsalt.
Pilistvere kirikuõpetaja Hermann Kalmus

Pidu ise läks ilusti nagu ikka. Lapsed laulsid kenasti ja suuremat sagimist, mis vaatamist häiriks,  publikus ka ei olnud. Ajaliselt läks seal kuskil 45 minutit ehk. Siis suundusime edasi pastoraati. Seal sai glögi ja kringlit. Jõuluvana pidi ka sinna tulema.

lasteaia lapsed laulmas
terve Kabala kool-lasteaed
Üks hetk jõuluvana tuligi. Kuna selles asutuses on selline komme, et kutsutakse perekonna kaupa ette, siis said Mareli ja Marek koos kingitused. Lisaks kommipakile tehti ka loosipakk, millest lapsed muidugi midagi ei teadnud. Nemad said küll nimed valida, aga ma täpselt ei teagi mismoodi seda lastele seletati, et mida nad seal loosivad. Igatahes kingid tegid vanemad ja tõi ju ikkagi jõuluvana ;)

Marek loeb luuletust
kinkide jagamine
Mina olin peol täpselt nii kaua kuni mu lapsed kingid kätte said ja siis panin autoga enda töötajate peole. Lapsed jäid mehega veel edasi peole ja vaatasid kinkide jagamise lõpuni.

Lastele pidu meeldis väga ja kingitused samuti. Kes iganes Marelile kingi tegi, oskas kohe väga täppi oma valikuga panna. Meil see aasta on just Barbie nukud ja riided pop värk ja ta oli väga rõõmus oma kingi üle. Marek sai sellise kindla peale mineku kingi- traktorite komplekti tüübiga (edit: kui ma tuba koristades pakendi ka leidsin, siis selgus, et see on hoopis mingi piraat :D).


kohustuslik perepilt üritusel :) 

kohustuslik õe-venna pilt :) Comments

 1. Sa särad lausa ilust, rasedus sobib sulle :)

  ReplyDelete
 2. Mareli patsilokid on nii vahvad :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. minu meelest ka, aga peole minekuks oleks see olnud väheke liiast :D

   Delete
 3. Imeilus naine oled! :)

  ReplyDelete
 4. me käisime kunagi terve kooliga sealsamas kirikus jõulu ajal, aga see ettevõtmine läks veidi kulukaks. nüüd käib kirikuõpetaja meie juures. tänagi käis :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil oli nii korraldatud, et kes vähegi sai, läks ise oma autoga ja buss viis siis need, kes enda transporti ei olnud. Meil ju lapsi niivõrd vähe ka kool-lasteaias :)

   Delete

Post a Comment