Laste eelistused beebi suhtes

Mu lapsed on juba pikemat aega soovinud meie perre kolmandat last. Eriti suurenes see soov ajal, kui mu õe perre sündisid teine ja kolmas (kaksikud) laps. Sel ajal sain veel igasugu nippide abil nad ära moosida, et meie perre sobib ikkagi ainult kaks last. Eks ma ikka teadsin ka mis "nuppudele" oma jutuga vajutada ja sain nad mõlemad nõusse enda poolse seisukohaga kolmandast lapsest.

Kui meil uuesti kolmas laps päevakorda tuli, siis uurisin ääri-veeri ka lastelt, kas neil on soov veel jätkuvalt alles. Muidugi oli. Ainuke erinevus eelnevate juttudega antud teemal oli see, et nüüd oli mõlemal väga kindlalt sooline eelistus välja kujunenud. Marek on surmkindel, et peab sündima poiss ja Mareli ootab aga väga tüdrukut. No tee mis tahad, nemad oma arvamust ei muuda, eriti just Marek. Ta isegi joonistas minust pildi, kus tita kõhus ja rõhutas, et see on beebipoiss!

Olen neile seletanud, et meie ei saa valida, mis soost laps tuleb ja seda ei pruugi enne lapse sündi üldse teada saada. Mareli suhtes ma väga ei muretse. Tean, et tema nunnutaks last olenemata, mis soost ta on. Ta lihtsalt on oma olemuselt selline. Mareku suhtes aga olen veidike mures küll. Ta ei võta muud varianti hetkel kuuldagi ja raiub kui rauda, et laps peab olema poiss. Tema pärast tahan ma seekord võimalikult vara lapsesoo teada saada, et vajadusel teda piiga saamise puhul ette valmistada või poja saamisel maha rahustada.

Soo teada saamisega on aga väike jama. Paides saab üldjuhul lapsesoo alles viimases UH-s teada (kuskil 30.-34. nädala paiku on see vist) , kui siiski. Aparaat on vana ja arst tahab olla 101% kindel oma sõnades. Muidugi võid maksta ja siis tehakse eraldi UH soo teada saamiseks, aga jätkuvalt ei paranda see aparaadi kvaliteeti. Ja kui maksta, siis võiks juba minna 3D Uh-sse ja kindlasti millalgi varem. Ühesõnaga mõtleme tõsiselt kuskile mujale UH-sse mineku peale, et saada sugu teada varem, kui paar kuud enne sünnitust. (siinkohal kõik soovitused ja kogemused teretulnud!)

Ehk pabistan liialt ette ja võimendan asja üle. Tegelikult ma ju tean, et Marek üks hetk harjuks ka selle mõttega, et ta saab teise õe. Samas tahaks ma teda võimalikult palju ette valmistada. Tahan, et lapse sündimise ajaks oleks ka tema punktis, kus õe (kui peaks olema piiga) tulek on tore ja rõõmus sündmus. Hetkel ta seda ei arva. Oeh.. Tegelikult oleks vist kõigi elu lihtsam, kui tulemas oleks poiss :D

Soo teema kõrvale jättes võib öelda, et lapsed on väga vaimustatud uuest beebist. Nad väga ootavad, et laps juba sünniks ja muidugi eriti meeldib Marekule fakt, et laps peaks sündima temaga ühes kuus. Kui Marek näitab oma vaimustust pigem jutuna, siis Mareli käib ja paneb oma kõrva vastu kõhtu ja paitab seda. Ta kohe on loomult selline ninnu-nännutaja :D Väidetavalt räägib ka beebi temaga ja siis ta "tõlgib" mulle, mida beebi talle ütles :)

Mareku joonistus


Comments

 1. Ausalt ma ei saa aru, kuidas see võimalik on, et paides ei saa varem teada (paljud teised ka räägivad seda). Samas tallinnas saavad enamus juba KV ajal teada ehk siis 12 nädalal. Olen arusaanud, et paides ongi rohkem raha peale välja, sest aina rohkem kuulen, et enam ei öelda üldse või maksa siis saad teada. (See pole üldse sulle suunatud, sina pole selles süüdi, lihtsalt see haigla väga ei kutsu sünnitama kui suhtumine selline).
  Kui ise peaks valima tasulise siis eelistan Šoisi, käisin ise 3d tema juures tegemas ja jäin väga rahule, muhe mees ja räägib kõik kohe, samas itk tegi mulle 29 nädalal Szirkova ja tema oli selline vaiksem, uuris kõik läbi ja siis rääkis.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kui ma Marelit ootasin ja käisin Paides Uh-s, siis sain teada soo suhteliselt raseduse lõpus, kuskil 32. nädalal. Olen kuulnud lugusid, et saadakse ka varem teada ja ei saada üldse. Internetist on isegi loetud kommentaare, kus ongi otse öeldud, et kui tahad teada, maksa raha.

   Ühesõnaga ei tea, mis süsteemi järgi seal see värk käib, aga hetkel väga Paide peale soo teada saamise suhtes lootma ei jää. Peab ikka mingi muu variandi välja mõtlema :)

   Delete

Post a Comment