Lottemaa jõulumaa

Kabala kool-lasteaed organiseeris enda asutuse lastele Lottemaa külastuse. Kuna tahtsime suvel juba minna, aga kohe kuidagi ei jõudnud, siis olin väga rõõmus, et selline pakkumine tehti. Pealegi saime seal käidud tunduvalt odavamalt kui suvisel ajal. Ongi hea kohale pilk peale visata ja aimu saada, kas suvel tasub uuesti külastada või mitte.

Sõitsime välja 8.30 hommikul. Sõit oli laste jaoks päris veniv ja pikk. Veelgi pikemaks tegi see, et Marek vaatas terve sõidu kella ja igal järgneval minutil teadvustas kõva häälega "emme, kell on ... ". Igatahes lõpuks jõudsime kohale. 

Esmalt pidime kogunema laadaplatsile, et saada kätte oma pirukas ja tee, mis olid hinna sees. Minu lastele (eriti Marekule) oli see paras piin, sest silmadega nad lausa sõid neid ehitisi, mis ümberringi olid. Nad oleks tahtnud kohe minna uudistama-näppima-ronima, aga näe, ema käseb teed minna jooma :D 

Saime pirukad kätte ja tee ka. Tee oli ülikuum, mistõttu juua lapsed seda eriti ei saanud. Seega jõin mina. Pirukad rändasid ka peale paari ampsu kotti ja uudistamine saigi alata. 

Käisime läbi enamus majadest. Igalepoole ei jõudnud, sest aega oli meil 3 tundi. Mõnes kohas oleks tahtnud pikemalt ka olla, aga eks eesmärgiks olime seadnud võimalikult paljudes majades-kohtades läbi käia, et vähemalt esmane uudishimu saaks rahuldatud. 

Kella 11 ajal oli ka jõuluetendus kavas. Algselt läksime küll sinna kohale, aga kuna lapsed suurt midagi ei näinud (nii palju inimesi oli), läksime edasi ringi kolama ja ei hakanud aega raiskama lihtsalt lotte ja tegelaste jutu kuulamisele. 

Lottemaal olevate aktraktsioonide-majade kohta täpsemalt rääkida pole vast mõtet. Neid on seal nii nii palju ja kõigi kohta tuleks vaid kiitvad sõnad. Mulle tõesti väga meeldis see koht ja suveks (kui ma vähegi liikumisvõimeline olen selleks ajaks) võtan kindlasti plaani Lottemaa külastamise! Olgugi, et hind on krõbe. Minu laste vanuselistele (ka veidi vanematele) on seal tegemist rohkem kui üheks päevaks! 

Negatiivse poole pealt päeva suhtes mainin lõppu ära, et kuna tegu oli Mareku jaoks täiesti uue ja rahvarohke kohaga, oli tal neid oma "hooge" peal rohkem kui korra :( 

Panen nüüd lõppu terve hunniku pilte ka. Järgmisel pildil oleva maja juures Marek "sundis" mind oma kõrguse hirmu ületama. Ta ronis täitsa tippu välja. Ma keelasin küll, aga tahtis nii väga. No ma olin õelapsega korrus temast allpool ka ja nii ta vudis päris tippu välja. No ma pidin siis järgi ikka minema. Te ei kujuta ette kuidas mu jalad all tudisesid. Alla tulek oli veel miljon korda hullem. Pealegi suutis Marekul väike paanikahoog peale tulla alla tulemise ajal. Siinkohal suured tänud tublidele koolipoistele, kes ei lasknud teisi lapsi trepi peale sel ajal, kui ma Marekut alla toimetasin :)


Majast majja tuli ikka joosta


NO ajab tigedaks, kui ei saa enda tahtmise järgi toimetada :D 

Ainuke pilt, kus ma ise peal olen :D 


pärdiklased

Comments

 1. Tundub, et peame ka sinna minema :)

  www.minajamuud.blogspot.fi

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kindlasti minge. Kui seni oli lugenud nii väga kiitvaid kui laitvaid kommentaaare, siis praegu ma tõesti ei kujuta ette, mis huvidega see laps olema peaks, kellel seal igav oleks. Sa saad meisterdada, ronida, joosta, mürada, näppida igasugu põnevaid asju, panna end proovile ja ka süüa, kui ära väsib keha. Tõesti tore koht :)

   Delete
 2. Tundub küll väga lahe :) meil ka plaan suvel minna:)
  kas lastel paljakäsi külm pole, ma täna värisesin juba sõrmikutega?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Neil olid nahad nii märjad jooksmisest ja turnimisest, et lasin väheke õhku kehale :D Muidu ilm seal puude vahel (kuigi mere ääres ju) oli väga mõnus.
   Ja suvel on mõningad atraktsioonid, mis praegu olid suletud. Seega tegemist veelgi rohkem. Ütlen ausalt, ühe korraga seal kõike nähtud-tehtud ei saa :)

   Delete

Post a Comment