mängud, mida mängin isegi

Päkapikk tõi täna Marekule ühe laheda mängu, mida hakkasime juba kella seitsme ajal mängima :D Mängu põhimõte on veidi "karm", sest pead piraati mõõkadega torkima, aga ega igaüks pihta ju ei saa ka. Lastel oli nalja kui palju, kui piraat torget saadet tünnist suure kaarega välja lendas :D

allikas: mytoys.de

Kui mängimisest pikemalt rääkida, siis lauamängud on üldse ühed asjad, mida ma võiks lastega lõputult mängida. Kui need pole just sellised tüüpilised "maod ja redelid" lauamäng. Nendest tüdinen ruttu ja lapsed samuti. Seoses sellega tekib neid veidi teistsuguseid lauamänge ikka päris palju meie majapidamisse.  Alati ei peagi selleks isegi sünnipäev või jõulud olema, vahel ostan neid ka niisama, sest olen näinud midagi ägedat ja tahaks mängida :)

Need veidi teismoodi lauamängud on vist nagu raamatud, et kunagi pole neid liiga palju. Raamatutest juttu tehes tegingi jälle eile Rahva Raamatust suure tellimuse :D Aga ka raamatuid võiks ma lastega lõputult lugeda. Nüüdseks loeb küll trükitähtedega raamatutest lõike ka Marek, aga kirjatähtedega raamatud on veel minu pärusmaa :)

Samuti võiks ma väga pikalt riietada nukke ja nendega mängida. Kuna Mareli on saanud viimasel ajal päkapikkude käest barbie´dele riideid, siis üks hommik läksime Mareliga lausa "vaidlema", et kes mis riided nukkudele selga saab panna :D

Ka rongiteed meeldib mulle lastega hullult teha. Just rada teha, mängida sellega eriti enam ei viitsi. Selle osa jätan lastele. Neil on rongitee jaoks üks patareidega rong, kes sõidab kogu aeg ühes suunas ja peatumata. Teine rong on puldiga, et saab ise valida millal seisma jääb, mis häält kuskil teeb ja sõidusuunda muudab. Ülejäänud rongid on sellised, mida peab käega sõidutama.

Ainuke asi, mis mulle absoluutselt ei meeldi, on autodega mängimine. Vahel ikka pean selle ette võtma, aga enamasti üritan kõrvale laveerida meelitades Marekut mängima millegi muuga.

Nüüd aga tuleb minna ja mängida lastega riietamise mängu, sest kaua me ikka pidžaamades ringi jookseme ;)

Comments

 1. Lauamängud ja raamatud on ka meie peres asjad mille peale pole kahju raha raisata. Hetke lemmik on mustikamets, mis lasteaias jõuluvana tõi. Taibulas on päris palju huvitavaid ja veidi teistsuguseid mänge. Samuti legod ja pusled on suured hitid. Nüüd on aina rohkem ka barbied ja nende tarbed, kuigi kahjuks 5-7 eurot ühe kleidi eest on minu arust päris kallis :S
  loombandsid leidsid ka meieni tee, kuigi algul tundusid mõtetud, siis nüüd vaatana, et tegelt arendavad päris palju lapse käelist arengut.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Barbie kleite tellisin Hiinast. Väga ilusad, korralikud ja odavad :-)

   Delete
 2. Kuidas hiina kvaliteet on, mina olen täheldanud, et originaalid ikka peavad vastu, teised (susy omad) kipuvad kiiresti argnema ja materjal ka kehvem.
  Ise olen mytoysist tellinud suuremaid komplekte (kus 3-4 kleiti), need tihti 5-6 eurot odavamad kui meil :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No meie omadega pole veel pikalt mängitud, aga vaatlusel seni päkapiku toodud riided on küll päris kobedad. Kuna seal ühe kleidi/komplekti hind tuli alla euro ka, siis ei ole väga hullu ka aeg-ajalt ühtteist välja vahetada.

   Delete

Post a Comment