Pärnu ja venelased

Tegime täna väikse tiiru Pärnus. Kuigi eilsete teeolude tõttu mõtlesime sõidu edasi lükata, otsustasime hommikul siiski minemise kasuks. Mina ju rooli istuma ei pidanud ja mees seda teeolu väga ei kartnud.

Reisi eesmärgiks oli mehe ema külastus. Lastele ei öelnud meelega, et kuhugi üldse minek. Ette juba teada, et siis oleks mitu ööd ja päeva kuulnud sellest, kuidas nemad juba minna tahaks ja miks aeg nii aeglaselt venib. Hommikul, kui minema hakkasime, toimus kõva ajurünnak, et kuhu me üldse läheme. Ääri veeri sai vihjatud, et kellelegi külla. Kui juba viljandist olime möödas, siis Marek taipas, et seda teed pidi oleme me vanaema juurde sõitnud. 

Kohale jõudes sai veidi söödud ja jutustatud. Hiljem aga läksime kõik õue ja nautisime mõnusat talveilma ja kohevat lund. Meie rõõmuks läks taevas ka kohe klaariks ja päike tuli välja. Olenemata mõnest miinuskraadist (täpsemalt 6 oli vist sel ajal) oli päev väga mõnus ja talvine :) 

Koju mineku ajal lapsed muidugi ei tahtnud sellest midagi kuuldagi. Õnneks tulin mõttele, et käime mehega poodides ilma nendeta ära ja tuleme siis pärast šoppamist neile järgi. Nii said nemad veidi pikemalt vanaema juures olla ja meie saime stressivabalt šopata. Või vähemalt plaan oli selline. 

Jeerum, kus poodides olid järjekorrad. Kusjuures, muidu polekski olnud hullu midagi, aga enamus maksis sularahas ja 50-eurostega. Algselt ei saanud aru, et mis pagana jama on, et peaaegu kõik sulas maksavad. Siis hakkas tunduma, et kuidagi kahtlaselt palju vene keelt kõnelevaid inimesi on ümber. Lõpuks tabas ka minu raseda aju ära, et need on ju turistid, kes aastavahetuseks Pärnusse puhkama on tulnud. 

Olgugi, et minul tegelikult kiiret kuhugi polnud ja jõudsin seal järjekorras oodata, aga poemüüjatest hakkas küll kahju, sest lõpuks ei olnud neil enam peent raha, et nende 50-stele midagi vastu anda. Vahetasid seal omavahel raha ja üritasid ikka paluda täpsemat raha, aga tundus, et see turistide "laev" oli just värskelt oma suurte rahatähtedega saabunud.

Lõpuks saime ikka meie ka makstud. Tegime poemüüjale head meelt ja maksime üldse kaardiga ;) Lisaks toiduasjadele ostsime oma esimesed Loom bandsi komplektid ka. Praeguseks on pooled juba ära punutud ja Marek sai asja päris hästi käppa. Lubas kõikidele oma rühma õpetajatele ühe käepaela punuda :D Eks ma ise ka ikka proovisin (et lastele õpetada) ja isegi Priit tegi väikse jupikese :D 

Nüüd tahaks ainult puhata, aga ei saa veel. Vähemalt kolm päeva tralli veel, ehk siis... 

Mõned pildid ka ikka tänasest ;) 
Naeratus on ikka viimase peal (jäi oma 7. hambast ilma)

kelgutamine on teisejärgulineloom bandsid möllavad :D 

Comments

  1. Loombandsid tekitavad sõltuvust :D, praegu on türil nobiinas (maxima teisel korrusel ) -45% kõik loombandsi asjad, seega väga soodsad, minu lemmikud on pimedas helendavad ;)

    ReplyDelete
    Replies
    1. aitäh info eest! Homme kindlasti lähen vaatama, sest lubasin juba Marekule kindlasti juurde osta neid jubinaid :D

      Delete

Post a Comment