talvetervitusmatk

Lapsed tahtsin hommikul piknikule minna. Kuna minu arvates ei olnud piknikuks just kõige sobivam ilm, pakkusin välja matka variandi. Kuna talv ka oli just kalendri (kui ka ilma) järgi saabunud, saime seda nimetada talvetervitusmatkaks :)

Enne minekut soovitasin kõhud korralikult täis süüa, sest plaanis oli lausa 5km matk maale (ehk mu ema juurde). Igaksjuhuks helistasin sihtpunkti ette, et kui hätta jääme, kas siis mõni transport meile valmis appi tõttama oleks. Päris suure hurraa peale ma nendega nii pikka jalutuskäiku ette võtta ei julgeks.
Meie maja kaugustest vaadates

Sõime siis kõhud täis, panime matkakoti valmis ja võiski riidesse panna. Matkakotti sai kaasa võetud jõuluvana pakist saadud piparkoogid ja soe mahl. Algselt mõtlesin kelgu ka igaks juhuks kaasa võtta, aga õue jõudes loobusin plaanist. Natuke vähe oli ikka lund selle jaoks (meil sellised kelgud, mis tahavad korralikku lumekihti, et vabalt sõita saaks).

Ussijälgede tegemine
Kokku saime kõnnitud kuskil 2,5 km. Siis tuli meile "takso" vastu ja edasise maa saime autoga sõita. Selle 45 minutit jooksul, mis kõndimisele kulus, sai igasugu asju ära tehtud. Esiteks uurisime jälgi. Nägime vähemalt koera, rebase, hiire, kitse ja jänese jälgi. Mõned jäljed jäid lahtiseks ka, sest lumesadu oli juba oma töö teinud. Et ikka järgmistel kõndijatel huvitavam oleks, tegime ise ka erinevaid jälgi juurde (ussi jäljed, marsupilami jäljed jne).

Kabel
Lisaks kuulasime vee vulinat kraavi ääres ja otsisime kitsi põldude pealt. Uurisime ka millised majad on maha jäetud, millistes on veel inimesi elamas. Muidugi ei saanud ka Kabelist mööduda ilma selle kohta küsimata (pean ikka selle meie kabeli kohta endale rohkem teadmisi varuma, sest Marek alati küsib selle kohta).  Vahepeal sai ikka lonks mahla joodud ja üks piparkook ka põske pistetud, mis matk see ilma toidupausita siis oleks.

Lõpetuseks uurisin lastelt, et kas meeldis neile. Ühtpidi olid nad matkast väga vaimustatud. Marekule meeldis eriti veevulina kuulamine ja Mareli oli lihtsalt rõõmus päeva üle. Negatiivse asjana tõi Mareli välja, et talle ei meeldinud lumes "sahmerdada". Ilma lumeta oleks olnud tema jutu järgi lihtsam kõndida, aga mainin ära, et lund oi heal juhul 2 cm :D

Väheke poseerimise pilte ka lõpetuseks :D


FB väljakutse jaoks (5 päeva-5 mustvalget pilti)


Tagurpidi jäljed


Comments