11. rasedusnädal - valutorked kõhus, hommikune seljavalu ja nohu (4/365)

Sümptomid : valutorked alakõhus, pikutamast püsti tõustes nabast vasakul kahtlane tunne, nagu seest keeraks midagi krussi :D, hommikune seljavalu. 

Isud : Imelikke isusid pole, eelistan ikka soolast ja värsket. 

Kaaluiive: +1,8 kg algkaalust

Tähtsam info nädala kohta: Rosin on umbes pöidlasuurune. Ta oskab neelata ning käte ja jalgadega vehkida, samuti on hakanud kasvama ta sõrmeküüned. Rosina
 suur pea moodustab umbes poole tema keha pikkusest ja tema selgoo piirjooned on juba nähtavad.

Pool sellest nädalast möödus meil igapäevaselt mõne sugulase-tuttava külastustega. Ka kodus oldud hetked olid sagimist täis, seega ei olnud peaaegu hetkegi, kus oleks saanud lihtsalt natuke olla ja nautida oma õnnist olemist. Välja arvatud üks hommik, kui oli minu sünnipäev. 

Enesetunne selle ringi siblimise juures oli suhteliselt hea. Väsimus oli jätkuvalt jube suur, aga suutsin siiski ilusti kõik käigud kaasas käia ja tempot hoida :) Kui suurem sagimine läbi sai ja tuli peale sünnipäeva/aastavahetuse trall, siis hakkasin vaikselt tundma valutorkeid. Ei midagi paanitsema panevat, sest ka eelnevate rasedustega olid mul umbes sel ajal need valutorked vahel päris intensiivsed, kuid siiski piisavalt teravad, et sel hetkel seisatada ja vahel ka kõverasse tõmmata. 

Lisaks on mul kõhus ühe kindla koha pealt tunda istumast või pikutamast püsti tõustes hästi naljakas tunne. Täpselt nagu keegi tõmbaks mingi pingul nööri krussi :D Ma tõesti ei oska seda tunnet kuidagi paremini seletada, aga esimest korda seda tunnetades tuli kerge naer peale, et mis see nüüd siis oli :D 

Kuigi need kahtlased tunded kõhus ei tekitanud paanikat, siis veidi tõmbasin oma tegutsemisega tagasi ikka. Nii palju kui see on võimalik elades sellises, remondijärgus olevas majas, nagu meie. 

Ja et ikka nädal saaks ilusa punkti, sain endale nohu ka külge ja paar hommikut on seljavalu sõber olnud. Eks see nüüd ole tagajärg sellisele pikale pühale ja ringi uitamistele. 

Videos veidi juttu, et miks ja kuhu plaanis minna 3D UH-d tegema :) 


Comments

 1. Kuidas KV läks või on see sul alles tulemas?

  Kummaline, et nad 40 eurot rohkem võtavad, et kohe pilte ja dvd saada, tallinnas sai küll ilm lisatasuta kohe kätte (60 eurot oli Šoisi juures, üle 30 minuti dvd ehk siis kogu uuring ja siis juurde 4 pilti )

  ReplyDelete
  Replies
  1. Homme lähen arstile ja saan Kv aja ;-)

   Delete

Post a Comment