12.rasedusnädal - ametlikult rase (11/365)

Sümptomid: väsimus (pooleldi arvatavasti tingitud jätkuvast haigusest), emotsioonide kõikuvused.

Isud: kalapulgad, pett ja kohupiim

Kaaluiive: +1,7 kg 


Tähtsam info nädala kohta: Rosin on pealaest jalatallani täielikult välja arenenud ja nüüd toimub  organite edasi arenemine. Ta oskab juba liigutada sõrmi ja varbaid, avada oma suud, naeratada, kulmu kortsutada ning pöialt imeda.

Sel nädalal sain ma ametlikult rasedaks. Sain omale raseduskaardi ja hunniku kirjandust, nagu ikka värsketele rasedatele jagatakse. Täpsemalt võite sellest lugeda siit

Järgmise ultraheli aja sain esmaspäevaks. Kuna laps oli esimeses ultrahelis loetud päevad väiksem, kui oleks pidanud päevade arvestuse järgi olema, siis arst ei hakanud neljapäevaks UH-d  panema. Nii et nüüd tuleb veel mõned päevad küüsi närida enne, kui saab öelda, et ohtlik aeg (ehk 12 nädalat) on läbi ja kõik on ok. 

Selle pabistamisega olen hakanud viimastel öödel eriti nõmedaid unenägusid nägema. Välja arvatud täna. TÄna nägin, et me olime mingi muinasjutu tegelased. Just mingi, sest seal oli eri aspektid eri muinasjuttudest kokku pandud ja osa oli midagi sellist, mida tõenäoliselt üheski muinasjutus ei ole :D Ühesõnaga lõpuks saime jälle Priiduga kokku ja oli happily ever after :P

Lisaks arstivisiidile tegin sel nädalal lõpu (loodetavasti küll ajutise) oma lemmikhobile - rahvatantsule. Sellest saate ka lugeda täpsemalt eraldi postitusest siit

Töö juures direktor küsis ka ära, et mida kavatsen puhkuse-dekreedi välja võtmisega teha. Kuna mul oleks võimalus juba poolest aprillist koju jääda, siis oleks minule asendaja leidmine suht nõme. Tegu poleks ju vaid paari nädalaga. Ütlesin, et annan endast parima, et võimalikult kaua tööl käia. Ehk puhkuse võtan kindlasti välja peale lapsehoolduspuhkust (mis on ka rahaliselt mulle mõtekam). Dekreeti jäämise aja suhtes vaatan, kuidas välja vean. 

Videos aga näitan, kui erinevad võivad olla raseduskaardid. Endal ju kolme raseduse näol kodus nagu väike kollektsioon juba ;) 

Comments

 1. Tõesti erinevad kaardid, mina tean ainult seda viimast varianti, kuna tallinnas on sellised ja minu jaoks oli just hea mugav, et mahtus ilusti alati kotti. Lisaks oli itk see süsteem, et i-patsiendis oli ka kõik olemas, seega sai kõik tulemused sealt teada ehk, kui andsin hommikul vereproovi, siis paar tunni pärast nägin juba tulemusi ja ei pidanud arstile helistama, et teada saada, kõik uh info oli ka seal olemas.
  Üldse on kummaline kuulda, et arst annab uh aja pm järgmiseks päevaks, tallinnas sai kõik ajad ikka 2-3 nädalat ette välja arvatud siis erakorralised, kus olid nö elavasjärjekorras.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, paides on see luksus, et on võimalik ka järgmiseks päevaks UH aega saada :)

   Delete

Post a Comment