13.rasedusnädal (16/365)

Sümptomid: iiveldus, väsimus, kahtlane tunne varba otsas.

Isud: pett ja suurtes kogustes

Kaaluiive: +2 kg 

Tähtsam info nädala kohta: Rosin on vähemalt 6cm pikkune ja peaks kaaluma kuskil 20gr. Nüüdseks on välja arenenud ka sootunnused, seega kannatamatutel on võimalus välja uurida, mis soost nende laps on.

See nädal algas ultraheliga. Esmaspäeval läksin Paidesse eesmärgiga ära mõõta lapse kuklavolt ja sellega välistada enda jaoks võimalikke geneetilisi väärarenguid. Kuigi tõenäosus nendeks on minu vanuse puhul väike, on ikka hinges väike hirm. Kõige parem on, kui targem inimene (ehk arst) kinnitab, et kõik on korras. Kahjuks seekord seda kinnitust ei tulnud. Lihtsalt tegelane oli nii kangekaelne, et ei lasknud kuklavolti mõõta. Ei aidanud ei torkimine ega kõhu raputamine.

Sellest hoolimata nägin on Rosina siputamas ära ja südametöö oli ka ilusti regulaarne. Üldse oli arst ta mõõtudega väga rahul ja arvas, et ma ei pea üldse selle pärast muretsema, et kuklavolt mõõtmata jäi.  Kui esimeses ultrahelis oli Rosin 5 päeva väiksem, kui pidi, siis praeguseks on ta ilusti järgi kosunud ja ultraheli näitas tähtaega isegi 1 päeva võrra varasemana. Arst aga ei hakanud tähtaeg muutma, seega on 25. juuli jätkuvalt see oodatud päev.

See nädal tuli ka ootamatult mulle üks päev totaalset iiveldamist. Kui kõik raamatud ja allikad väidavad, et nüüd peaks väsimus ja iiveldamine taanduma hakkama, siis mina olen vist vastupidine näide. Üks päev oli konkreetselt selline, et igas asendis oli kohutav olla ja oleksin terve sisikonna välja lasknud, kui see oleks vaid tulnud. Minu kurvastuseks keeras see aga kõhus ringi ja ajas olemise veelgi hullemaks.

Lisaks kõigele tuli mul see nädal üks kummaline tunnus. Olen küll kuulnud, kuidas rasedad söövad kriiti, mullast kartulit jms jama, aga minu nähtus on ikka eriti kahtlane. Ma ise diagnoosisin selle „märja varba sündroomiks“. Ma lihtsalt aegajalt tunnen, nagu mu parema jala suur varvas oleks märg. Olen seda sada korda juba kontrollinud ja reaalselt pole see kordagi nii olnud. Kui keegi aimab, millest küll selline asi võib olla, siis võiks mind ka valgustada :D 

Lõpetuseks mainin veel ära, et olen viimased päevad üritanud välja mõelda, et kuidas ikka oleks kõige targem teha selle puhkuse välja võtmise ja dekreeti minekuga. Arvutasin üht ja teistpidi ja lõpuks leidsin vist majanduslikult kõige parema tulemuse, aga sellest juba mõni järgmine kord. 
kangekaelne tegelane seljaga meie poole

Comments