15. rasedusnädal (31/365)

Sümptomid: kõhuvalud, tühja mao korral iiveldus, pearinglused.

Isud: konkreetseid isusid pole, aga magu ei tohi tühjaks lasta ega väga täis süüa

Kaaluiive: +3 kg

Tähtsam info nädala kohta: Lapse nahk hakkab kattuma looteudemetega, mis aitavad reguleerida tal kehatemperatuuri. Tekkima hakkavad kulmud ja arenevad edasi kuulmiselundid.

Selle nädala võiks kokku võtta kahe sõnaga - valud ja voodi. Sest täpselt selliseks see nädal välja kujunes. Lisaks juba eelmisel nädalal esinenud kõhuvaludele tuli ka suurest nohust ja palavikust tingitud peavalu. Seega võtsin vastu iseka, aga vajalik otsuse ja jäin haiguslehele. Olgu, tegelikult valetan. Mina seda otsust vastu ei võtnud.  Perearst lihtsalt käskis jääda, kui helistasin väheseks konsultatsiooniks, et mida oma nohu vastu  võtta võiks ja moka otsast uurisin ka kõhuvalude kohta. 


Otsustasin siis võtta sellest haiguslehest maksimumi ja korralikult välja puhata, et saaks lõpuks nendest valudest ja ka nohust lahti. Peale esimest päeva voodis sain tegelikult aru, kui vajalik see kodus olek on. Olin praktiliselt terve päev voodis ja kõht valutas sellest olenemata. Ei taha ette kujutatagi, kui "hea" mul tööl veel olla oleks olnud. 

Nüüd kindlasti enamus mõtleb, et miks ma arsti juurde ei lähe, kui ikka valud ja paremaks eriti ei lähe? Ausalt ma vahel ikka mõtlen ikka ise ka. Aga samas mul ei ole kordagi sellist tunnet olnud, et nüüd on midagi valesti. Usaldan enda sisetunnet, üritan võtta võimalikult rahulikult ja puhata. Kui see moment tuleb, et sisemuses häirekellad tööle lähevad, siis olen ma ka arsti või erakorralise ukse taga. 

Lisaks puhkamisele on kodus olles saadud palju õuna ja pirni söödud. Mida ikka voodis muud teha kui näksida. Aga ka puuviljad annavad kaalu juurde, seega avastasin täna kaalu pealt ebameeldivalt suure numbri. Kui kodus edasi istumiseks läheb, siis tuleb ikka see külmkapp lukku panna ja puuviljad sinna sisse ära peita. Aga näksimiseks midagi peab käepärast olema, sest muidu on kehv olek kohe kohal- nii iivelduse kui pearinglusena. 

Kui veel veidi sellest kodusolemisest heietada, siis olen lasknud ka lastel võtta see nädal lasteaiast vabaks. Esiteks ei pea ma siis hommikuti neid varakult üles ajama ja end piinama lasteaeda sõiduga. Teiseks hakkas natuke minu nohu-köha neile külge ja parem kohe alguses ravima hakata, kui lasta sel lasteaias veel süveneda ja siis rohtu võtma hakata. 

Eks lapsed kodus natuke tekitab olukordi, kus pikutamine pole võimalik (sooja söögi tegemine, vajadusel millegagi abistamine jms), aga eks neist on päris palju kasu ka. Piiga (kohe saab 5-ks) pesi lausa ühel päeval kõik põrandad ära. Kui lastele ära seletada, et emme peab pikutama, siis enamasti arvestavad nad sellega. Aga just enamasti, mitte kogu aeg. 

[---]

Veidi peale selle jutu kirjutamist hakkasid päris hullud valud ja läksin kontrolli. Sain tabletid peale ja nüüd istun vähemalt järgmise nädala veel kodus, voodirežiimil. Kolmapäeval saan oma arstiga kokku ja siis arutame, mis edasi saab. Uh-sse ei saadetud, aga dopleriga kontrolliti, et südamelöögid oleksid ikka olemas. Olid :) 


14+4 kõht

Comments