ära kunagi googelda tervisehädasid (21/365)

Olen viimastel päevadel tundnud end kehvasti. Kõht on valutanud kohtadest, millest ta enne valutanud pole (ehk ülakõhust kindlate kohtade pealt). Tegelikult ta vahel ei valutagi, vaid on lihtsalt ebamugav tunne sees. Siis ei anna üldse tunda ja kolmandal momendil lööbki jälle valupiste sisse, mis üldse ära minna ei taha.

Üks öö valutas kohe kogu aja, aga mitte jälle nii hullult, et kohe kuskil erakorralisse joosta. On tegu siiski kolmanda rasedusega ja mingisugune sisetunne (mis muidugi ei ole 100% kindel), on tekkinud, et kust maalt kisub asi hapuks.

Aga kuna mul pole kunagi ülakõhus valusid olnud, mis poleks tingitud lapse surumisest (millest praegu see kindlasti olla ei saa), siis googeldasin väheke. Ega sealt palju raseda ülakõhu valu kohta ei tulnud. Enamasti oli siis põhjuseks katkemine või preeklampsia (mida nii varases raseduses ei saakski olla). Paaris kohas oli juttu ka sellest, et lapse surumisest on kõht hell, aga nagu mainisin, sellest mul olla ei saa.

Aga ega see on teada fakt, et kodus arvutis googeldades eriti targemaks ei saa. Peab ikka targematele kujudele helistama, et ehk oskavad miskit arvata või siis kohale vajadusel kutsuda. Aga helistamisega ka paras pull, et kuhu nüüd täpsemalt helistama peaksin..

Käin vastuvõtus Türil ühe arsti juures. Aga see peaks vist praegu üldse puhkusel olema. Võiks siiski ju Türile helistada naiste nõuandlasse, sest täna seal isegi vastuvõtt. Aga kui ta kohale kutsub või mingit uuringut soovitab, siis peab nagunii Paidesse minema. Paidesse naistearsti juurde võiks ka helistada. Seal ju ka targad inimesed, aga samuti ei ole nemad ju uuringuid ise tegemas ja peaksin ikka kogu jutu uuesti lahti seletama ja uuesti kuskil järjekorras istuma ja ootama. Kolmandaks variandiks on kohe sünnitusosakonda helistada ja murest rääkida.

Uurisin facebook´i järvamaa emmede grupist ka, mis nad soovitavad. Enamus arvaski, et helista aga kohe sünnitusosakonda ja küll nad ütlevad, et kas vaja kuhugi üldse minna või mida teha. Nii siis kavatsengi teha, kui kellaaeg vähegi normaalseks saab.

PS! Olen täna juba kella kahest öösel üleval, seega on ülimalt tore, et vaba päev on ja lõunauinakut teha saab :) Juhul muidugi, kui mind kuhugi kohale ei kutsuta.

 

Comments

 1. Kui mina mingeid tervisehädasid googelda, siis on diagnoos alati VÄHK :D :D Aga see selleks :D
  Rasedana ma googeldamisest hoidusin, sest ma ei tahtnud ühtegi halba haigust endale, lihtsam oli arstil käia ja kergem diagnoos, või üldse mitte diagnoosi saada :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. eks see vähk ole jah iga kaebuse puhul esindatud. Aga helistades naistearsti kabinetti, arvati, et mu kaebused pole üldse rasedusega seotud (pakuti sapikivisid) ja kästi no-spad võtta. No et siis eriti parem diagnoos sealt ei tulnud...Aga õnneks ütles ilusti, et kui ikka homseks paremaks ei lähe, siis võin ju neile ukse taha ka minna, et end näidata.

   Delete

Post a Comment