Asjad beebile (29/365)

Kuigi vanarahva tarkuse järgi ei tohiks asju beebile ette osta, on see siiski lapseootel naiste kõige suurem kimbatus. Eriti vist esmarasedatel aga ka teise ja kolmanda jne ringi rasedatel oleks nagu eriline vajadus hakata rasedusest teada saades varuma ette igasugu beebinodi.

Enda kogemusest võin öelda, et mida järgnev rasedus, seda väiksemaks see soov läheb. Ehk seetõttu, et paljud asjad on juba olemas ja seega pole vaja mööda poode ringi hiilida ja pakutavaga tutvuda. Minu puhul mängib rolli ka see, et ega ma suurem asi laristaja pole ja kui mul ikka on 10 paari pükse lapsele olemas, siis ainult sellepärast, et 11. paar oli ülinunnu, ma üldjuhul koju neid kaasa ei too.

Tegelikult on mul selle rasedusega üldse vähe asju vaja osta. Aga teengi siis ka ühe väikse nimekirja, mis mind juba siin ja seal ootamas on ning mida siis vajaduse või mugavuse pärast juurde kavatsen osta.

OLEMAS:
 • turvahäll - Mareku ja Mareliga kasutasin üht ja sama, aga selle müüsin maha. Aga õde lubas enda kaksikute ühe hälli mulle hoida :) 
 • voodi - Sama voodi, milles magas ka Marek ja Mareli. Vahepeal magasid selle sees ka paar õe last, aga nüüdseks on jälle see voodi koha meie kodus leidnud. Ja täitsa ebausule vastu astudes lasin selle voodi juba koju ära tuua. 
 • madrats - On olemas kuna Marek ja Mareli magasid selle peal ülivähe, siis ei hakka vist uut ka ostma. Aga siin kohal jätan väikse küsimärgi õhku. Kuna see pole mulle silma alla jäänud, siis ehk on aeg temaga oma võitlusi pidanud, kes teab. Aga tõenäoliselt pole temaga midagi juhtunud ja ma ei pea uut ostma. 
 • voodipehmendus- kui plika peaks tulema, siis on kohe mitu varianti. Aga ka poisslapse jaoks on versioon olemas. 
 • voodikarusell - vist on olemas. Kui mõni teine titt enne käppa peale ei pane :D 
 •  riided - olen 99,9% kindel, et esimese eluaasta jaoks uute riiete vajadust ei ole. Aga ega kunagi ei tea, mis kasvu mu laps tuleb ja äkki ikka mingi riideese kuskil suudab mind ära võluda... 
 • lutipudelid - ei läinud vaja Mareku ja Mareliga, aga kes teab, ehk järgmisega leian neile kasutust. Siis vaja vaid uued lutid peale osta.  
 • kõrinad- eks neid ikka iga titega tekib aina juurde. Ise ostma kindlasti ei hakka. 
 • vann - isegi vannialus beebidele peaks veel kuskil alles olema... vist... aga ma loodan, et tite sünniks on mul suur suur vann oma vannitoas olemas ja mul polegi vaja mingit väikest vanni :D 
 • lamamistool - vist peaks olemas olema. 

VÕIKS JUURDE MURETSEDA: 
 • baikatekk - võiks vist ühe uuema muretseda. Aga siinkohal pean meie "laohoidja" käest  viimase aja seisu kohta täpsemaid andmeid küsima. 
 • lutikett- õe lastel on nii ägedad nimelised ketid. Tahaks enda omale ka :) 
 • beebitarvete kott - kummagi eelnevaga ei kasutanud, aga vahel ikka kirusin küll, kui käekott oli nagu reisikott, sest kõik enda ja kahe lapse asjad olid seal sees. Ehk lõpuks ei leidnud sealt midagi õigeaegselt üles. Seekord ehk muretsen mingisuguse koti just beebi tarvete jaoks. 
 • beebimonitor - Kunagisest ajast peaks Mareku ja Mareliga kasutatud monitor alles olema, aga see tegi lõpus juba igasugu trikke. Seega oleks vist ikka uut vaja (peaks kohe katsiku kingina kuhugi ära märkima endale). 

KINDLASTI ON VAJA: 
 • lutt - aga seda peaks saama minu meelest kuskilt tasuta tellida  (MAM luti vist).  
 • vanker - eelmistega kasutuses olnud vankrid on kõik oma aja ära elanud. Seega on kindlasti uut vaja. Juba üks variant on isegi lähedalt tuttavalt osta, aga eks peame Priiduga arutama :) 
 • mähkmed - ette ostma ei hakka, sest lapsed kasvavad erineva tempoga ja kunagi ei tea, kui palju seda number 2 suurust üldse vaja on (minu omad on mõlemad ruttu sellest välja kasvanud). 
 • niisked salvrätid 
 • pesemisvahendid - pesugeel ja svamm 
 • miskit apteegi kaupa. Pole veel nii kaugele mõelnud, et mida täpselt vaja uuendada/juurde osta on vaja. Sellega tegelen jooksvalt viimaste kuude ajal. 

Ehk siis enamasti on juurde vaja osta selliseid kuluvaid asju, mida nagunii jooksvalt uuendan, sest pakid saavad lihtsalt tühjaks. Muu staff on üldjoontes olemas, nagu ka alguses mainisin :D Meil lihtsalt on nii hea taaskasutuse süsteem perekonnas, et igaüks toob peale kasutamist asjad "lattu" tagasi ja täiendab seda enda poolt juurde ostetud asjadega :) 

Algselt olin ma ise laotädi, aga üks hetk suutsin selle töö õele üle delegeerida ja nüüd on ikka hea ja mugav minna õe käest küsima, et kas seda või toda meil on või mitte :D Tal jube hea ülevaade meie varudest :D 

Ja kui kellelgi tuleb veel meelde midagi, mida nimekirja lisada, siis võib alla kommentaaridesse lisada ;)

Comments

 1. Mulle meenuvad kohe sääsevõrk, soojakott vankri,voodipesu, lambanahk, elektirlinerinnapump (tavalisega oli põrgu see pumpamine). Mähkimisalus oli suureks abiks. Eks iga lapsega kulub asju vähem, sest eelmisega on kogemus olemas, kui palju mida kasutasid ja eks iga ema vajadusel erinevad :)

  Vanni suhtes, omast kogemusest, last oli ikka mugavam väikses vannis pesta algul, suurde vanni kolis umbes 8-9kuuselt.

  Veab, kui pere nii palju väikseid lapsi on, eks see on suurpere võlud, meie laps siinani ainus ja pidime kõik asjad uuena ostma ja see oli päris suur rahakulu, tegelt on siiani, sest laps kasvab kiiresti ja koguaeg uuesi asju vaja juurde.

  ReplyDelete
  Replies
  1. ega see on, kui oled titemajandusest nii kaugel olnud mitu aastat :D Pooled asjad ei tule kohe esimese hooga meeldegi :D

   Aga sääsevõrku on küll vaja jah. Soojakott vankrisse on olemas Mareku ajast juba. Sai suhteliselt vähe kasutatud. Lambanahka pole mul kummagi eelneva lapsega vaja läinud, seega küsimus- Miks ta vajalik on?
   Rinnapumpa ostma ei hakka. Kui peaks üldse vaja minema (loodame, et mitte), siis ostan vajaduse tekkimisel. Mähkimisalus on ka olemas.

   Eks ta kergenda veidike elu küll, kui on kuskilt kasutuskõlblikke asju võtta :)

   Delete
 2. Lambanahk oli minu arust hea panna lapsele vankris alla, talvel hoidis sooja ja suvel ei ajanud higistma. Toas sai niisama peal olla ja nüüd hiljem oleme kelgul kasutanud. Mingi aeg sai ka autos turvatoolil kasutatud.
  Rinnapump oli meil vajalik, et külas käia, siis pumpasin enne välja ja sai pudelist anda, kuna liikusime palju, siis tundus nii mugavam, kui koguaeg teiste magamistoas rinda anda või kuskil kaubanduskeskuses, aga eks see on ka lihtsalt üks nö luksuskaup, mis osadele tundub vajalik, teistele mitte :D

  ReplyDelete

Post a Comment