Esik vol1 (3/365)

Kuigi on pühad olnud ja palju ringi uitamist, on mees selle aja jooksul kodus väga usin olnud. Vaikselt hakkab ilmet võtma esik ja ehk lõpuks saame normaalse koha, kus oma jalanõusid ja jopesid hoida. Ehk saangi lõpuks oma magamistuba ainult selle õigel eesmärgil tarvitada ja kõikvõimalikud nagid ja jalanõuriiulid sealt välja visata.

Kuna esikus tahtis üks põrandatala kindlasti vahetada ja põrandaluuk vajas uuendamist, siis mees alustas põrandast. Enne oli seal selline meetrise küljepikkusega ruudu kujuline luuk, aga uus sai tunduvalt pikem. Mees lihtsalt keeldus keldrisse ronima pooleldi käpuli. Kui trepp sinna juba olemas oli, siis tuli teha ka luuk, mis lubaks treppi normaalselt kasutada. 

26. detsembri hommikul 

Selleks, et põranda alt saaks ka ilusti soojustatud, tuli kogu see sodi sealt põrandalt välja kaevata. Seda mees tegigi. Päris tühjaks kaevatud esikust mul pilti polegi, aga kui Mareli seal seisis, siis köögi uksepiit oli talle nabani :D 

Peale seda pandi soojustus maha ja põrandaplaat peale. Siis sai hakata luuki tegema. Kuna Priit oli juba teisele korrusele mineva luugi valmis meisterdanud, siis seekordne uks läks veidi kiiremini. Algselt mõtles ta sinna veel mingid asjad panna, mis oleks aidanud luuki lahti tõmmates üles lükata, aga kuna luuk sai täitsa normaalse raskusega (vähemalt tema jaoks), siis loobus sellest mõttest. 

põrand, 31. detsember

Praegu siis tegeleb ta seinade loomisega. Kõige rohkem võtab aega vist asja loodi ajamine. Kipsi peale panek ise läheb ju kiirelt. Loodetavasti töönädala alguseks saame enamvähem esiku kasutatavaks ja siis juba uus postitus esikuteemal. 

Järgmine nädalavahetus ehk saab ka põrandale katte ja seina, lae jaoks värvid minna ära osta. Lisaks peame vaatama veel riiulite jaoks materjali, sest esiku tahaseina jääb riiul-kapp, mis jääb pooleldi tööriiete hoidmiseks ja teise poolega täidab sahvri eesmärki.

Comments