haigused ei hüüa tulles (2/365)

Aastavahetus tõi uue aasta numbriga kaasa ka mulle paraja koguse seljavalu ja poolele perele nohupisiku. Hommikul üles tõustes oli selline tunne, nagu peksa oleks saanud. Selg tuikas nii rõvedalt, nägu oli paistes ja pea paks otsas. Nüüd on probleem, et mis rohtu ise võtta? Ja mis rohtu ma Marelile sisse saan?

Mareliga oleks hea, lihtne. Meil on Sinupreti siirup, mis Marekuga aitas ülikiirelt, kuid seal on suur AGA. See peitub selles, et see on megakohutava maitsega. Marekuga veel sain diili tehtud, et sai ühe kommi siis peale võtta (olgu tänatud jõuluvana paki seest saadud kommid), aga Mareliga sellist diili teha ei saa. Ta lihtsalt kategooriliselt keeldub võtmast rohtu, mis pole hea maitsega. Kõhasiirupis on meil omad lemmikud, mida talle ostan ja neid ta sööb, aga nohu suhtes pole veel leidnud seda imerohtu, mida ta on nõus sisse võtma. Mainin ära, et siin pole asi ainult tema kangekaelsuses, ta lihtsalt oksendab välja selle, mis talle ei maitse. 

Ühesõnaga jääb Mareliga hetkel kaalukausile vaid auru tegemine. Õnneks meil ju inhalaator olemas ja eks see saab tema sõbraks nüüd veel viimastel päevadel enne lasteaia maratoni algamist (alati peavad need haigused just siis tulema, kui töö/lasteaed ukse ees on).

Endaga on sellised lood, et ma tõesti ei tea, mis rohtu ma võtta võiks. Sinupreti tabletid vist peaks olema ohutud?! Aga samas äkki peaks üritama kuidagi niisama nohust lahti saada. Oeh... 


Comments

 1. Kuna meile kõik rohud ei sobi (allergik), siis kasutame sinepipulbrigajalavanni (sinepipulber ööläbi sokisees pidi ka toimima), palju auru (nii brontexi lahusega, kui ka humeriga), küüslauku, sibul ja mee möksi (hakid sibula hästi peeneks ja segad meega, lased seista ja siis söödad lapsele, mida kauem seisab seda rohkem seguneb), meresoola hingamine (tee meresool hästi peeneks, lase mikrokas soojaks umbes 1-2 minutit, pane tavalisse plastpudelisse ja las laps hingab, toimib nagu soolakamber), meresoola humeri sprey nina puhastamiseks.Eukalüptiõli tilgad padjal ja kaisuloomal.
  Kahjuks on nii, et ükskõik kui palju ravid nohu kestab ikka vähemalt paar päeva halvimal juhul 2 nädalat :(
  Kiiret paranemist teile:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. eks see nohu jah kestab suhteliselt pikalt olenemata sellest, kas ravid või ei. Seda sibula, küüslaugu ja mee möksi peale hakkasid neelud käima. Mäletan, et väiksena ikka sai seda ja see maitses mulle :D

   Delete
 2. Saage ruttu terveks!
  Mina sain paari päevaga nohust lahti nohupulga abil (tavaliselt minu puhul läheb aega üle nädala). (https://apteek.apotheka.ee/product/4292/nohupulk-ninainhalaator)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kas seda pulka võivad rasedad ka kasutada? Midagi pean vist ikka välja mõtlema, sest sellises olekus ma tööl küll oldud ei saa...

   Delete
 3. Ning kindlasti hoiduge mõned päevad piimatoodetest, need tekitavad organismis lima.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vot selle peale ise ei tulnudki, et piimatooteid piirata :) aitäh info eest!

   Delete
 4. Meil aitab hästi pipraplaaster varba vahele. Suure varba sisse poole selline riba, et ulatuks varba algusest varbavaheni ööseks panna ja sokk kindlasti jalga. Kui on värske nohu (1-2 päeva) siis paremale suurele varbale ja kui vanem nohu siisvasakule! Saage terveks!

  ReplyDelete

Post a Comment