kuhu kulub remondiaeg? (12/365)

Pidime see nädalavahetus hoolega remonti tegema ja koristama. Saime reedel ühe kena inimese käest kööki tasuta paar kappi. Seega oli vaja köögist riidekapid enda eesmärgipärast kohustust täitma panna ja köögi asjad uutesse (meie jaoks :D) kappidesse, peale nende paika panemist, ümber laduda. Kuna üks kapp oli ka põrandale käiv, siis Priit mõtles (või õigemini ma väga palusin), et proovib sinna kraanikausi külge panna. Siis saaks kööki ka vee ära tuua ja nõusid kraanikausis pesta. Kui muu mind siin majas üldse ei häiri, siis maas kükakil kausi kohal nõusid küll enam pesta ei viitsi.

Alustasime juba reedel koristustöödega. Reede õhtuks saime nii palju, et seinakapi saime paika ja selle asju täis. Ühe riidekapi sain ka lastetuppa ära paigutatud. Selleks, et edasi majandada, oli aga poodi vaja minna. Laupäevaks saigi plaan tehtud, et lähme käime otsime kraanikausi panekuks kõik võimalikud jubinad ja äkki saakski varsti vee sisse. Minekul olime veel kindlad, et õhtul teeme ilusti remonti ja saab jälle sammukese edasi. Valesti arvasime :D

Esiteks olid kõik ehituspoed jubedalt rahvast täis. Mõtleks küll, et jaanuar ja paljudel ju peale pidustusi rahakriis aga tühjagi. Inimesi oli rohkem kui küll ja järjekorrad venisid ja venisid. See võttis juba oma aja. Teiseks mõtlesime, et kui juba poes, siis ostame esiku jaoks ka kõik puuduoleva ära. Selleks oli siis hunnik pistikuid ja mingeid muid jubinaid, mille nimesid ma täpselt ei tea ning põrandakatte ja värvi. No see võttis jällegi ulme aja, sest kui riidepoes saad vähemalt asjast aimu selga proovides, siis ainult näidiste põhjal ei kujuta väga ette, milline kompott kokku saaks :D

Põrandakatte puhul mu esmast (ja odavat) valikut ei olnud piisavalt. Teist valikut õnneks oli, aga sellel oli ruutmeetri hind ka üle 2 euro kallim. Samas pinda esikus väga pole, nii et elame üle ;) Teiseks pidime valima seina värvi. :D :D Nii me siis seisime värvinäidiste ees, põrandakatte rull käes ja võrdlesime, mis sobiks. Üks eelistas üht, teine teist äärmust. Lõpuks valisime värvi, mida ma vist mitte rasedana poleks elusees valinud :D Värvi ütlema ei hakka, kui seinas, siis näete ;)

Lisaks leidsin hästi mõnusa šablooni, millega lisaefekti anda, aga juba kahtlen, kas seda üldse esikus kasutan. Mõtlesime, et kui värv seinas, siis vaatame, et kas on sinna vaja. Kuskil kindlasti kasutan selle siiski ära.

Esikusse jäi veel ostmata riiulite tegemiseks materjal ja uks, mis jääb esiku ja köögi vahele, aga need mõtlesime osta, kui ehituspoes mingi -20% soodukas tuleb :)

Lõpuks saime ikka kraanikausi jaoks vajalikud jubinad ka ostetud. Ümmarguse kraanikausi saan, kui ikka sinna kapile selle kuidagi külge saame :D Aga seda hakkab Priit arvatavasti alles järgmine nädalavahetus paigaldama, sest koju jõudes oli kell täpselt nii palju, et õige aeg oli õhtusööki tegema hakata ja vaikselt voodisse sättima. Korra mõtles küll, et lõpetab esiku seina natuke, aga kuna villanuga üles ei leidnud, siis nii ta jäigi. Sõime kõhud täis ja ronisime magama.

Nüüd siis täna Priit püüab nädalavahetusest veel võtta nii palju kui saab. Ehk saab vähemalt kriipsukese remondiga edasi. Varsti aga vaja sünnipäevale minna. Eks õhtul tagasi tulles ka veel aega, aga siis on kõik juba mõtetega jälle töönädalas ja nii see aeg kulub.

PS! Mina sain muidugi eile õhtul nii palju veel tehtud, et kuni Priit šnitsleid meile meisterdas, tühjendasin köögikapid ära ja sain teise riidekapi ka köögist (Priidu abiga muidugi) magamistuppa veetud ja riideid täis laotud. Nüüd oleks vaja see teine köögikapp paika panna, et mööda maja paigutatud köögiasjad kappi tagasi saaks :D


Comments

 1. Nii tahaks juba nähe enne ja pärast pilte majast. Väga vahva on vaadata, kuidas Te viitsite vana maja uueks ja ilusaks teha. Suur respekt! Mitme aasta pärast muidu kõik niiöelda valmis peaks saama?

  ReplyDelete
  Replies
  1. oh, saaks siis väga neid enne ja pärast pilte teha :D Praegu on pigem enne ja praegu, sest päris lõpuni pole veel ühegi jupiga siin majas jõudnud. Pigem kasutatavasse faasi ja kiirelt järgmist juppi tegema. Esik nüüd peaks tulema esimene ruum, kui üritame täielikult ära teha ja wc-ga peaks ka jõudma (kui esiku pahteldamine käsil, siis teeb mees vetsus ka selle ära ja saab mõlemad ruumid jutti ka värvida).

   Päris valmis seda maja ma arvan ei saagi :) Selleks ajaks, kui kord üks ring peal, tahab algus juba uuendust jne. See on see jooksu pealt remondi tegemine. Aga kui nö esimese ringi saaks hiljemalt 5 aasta pärast lõpetada, siis oleks väga rahul :)

   Delete

Post a Comment