päev otsa voodis (27/365)

Seda, et mu olemine on olnud juba veidi aega kõike muud, kui hea, teate vist juba isegi. Nüüd siis lisandus tugev nohu ja kurguvalu. Peale tänast ööd, kus nina muudkui tilkus, pea valutas ja neelates oli tunne, kui neelaks tuld, mõtlesin, et aitab!

Tava olukorras ma poleks sellises seisus lehte võtnud. Poleks isegi arstile helistanud. Aga kuna praegu ei teadnud, mis rohtu üldse võtta, siis helistasin enda perearstile, et saada näpunäiteid, et mis ravimisvõtteid ta kõige rohkem rasedatele soovitab. Lisaks tahtsin ka küsida tema arvamust nendest valudest kõhus.

No helistamise tagajärg oli see, et olen kodus, voodirežiimil. Sain juhised, mis rohtu võtta võin. Aga minu mõttele, et ehk võin ikka tööl edasi käia, ütles arst, et kindlasti mitte. Endal muidugi jäi paha tunne sisse, sest mulle ei meeldi enda tööd teiste kaela jätta, aga hetkel on tervis siiski AjaO. Seda enam, et tegu pole ainult minu tervisega.

Olen siis täna üritanud võimalikult palju voodis olla. Olen ära vaadanud viimased osad tuulepealse maa sarjast. Lisaks ka nullpunkti kolmanda osa. Lastega sai mängitud lauamänge ja niisama jutustatud voodis pikali. Muidugi jättes lapsed koju tekkis vajadus ka normaalselt süüa teha, mille pärast tuli ikka mõned korrad end voodist püsti ajada, aga õnneks Mareli aitas mind köögis  :)

Praeguseks võin öelda, et kuigi olen põhimõtteliselt terve päeva voodis olnud, on olemine siiski kehv nii nohu kui kõhuvalude poole pealt. Täpselt selline piiripealne. Et veel erakorralisse ei torma, aga no teps mitte hea ka olla pole. Aga saan nüüd nädal aega veel voodis pikutada ja vaatame, mis arst järgmisel kolmapäeval visiidil arvab, millal tööle tagasi saan.  


Comments

 1. Parem naudi kodusolemist ja puhka, mis kasu sust tööl on, kui ise tõbine oled, nakatad vaid teisi ja rasedana ongi sul õigus olla isekas ja mõelda vaid enda heaolule ;)
  ja voodis lesimisel on ka omad plussid, saad blogida ja netikaubamaju sirvid ja vb leiad midagi ilusat ja pisikesele ;)

  Kui kõht ikka piinab mine käi paides ära ja lase uh ära teha, on endal pärast süda rahul :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ega see tööl haigena olemine muidugi õige ka pole, nii et tuleb võtta halvast olukorrast parim ja tõesti teha midagi sellist, mida saabki voodis olles teha. Tuleb kohe meelde, et pilte peaks sorteerima ilmutamiseks :D

   Sinna kontrolli mineku suhtes on mingi blokk ees. Eks Mareku aegne käik Tartus erakorralisse andis ülimalt ebameeldiva kogemuse ja enne, kui häda käes ei ole, väga haiglasse kontrolli ronida ei taha.. Hetkel ei tunne ka veel, et oleks nii kehvasti, et peaks minema arstidele lisatööd andma. Ma loodan, et vean ilusti olemisega kolmapäevani välja ja siis lasen arstile kõik hädad riburadamisi välja.

   Delete
 2. Ma käisin rasedana 4 korda nö erakorralises (2korda määrimise pärast, 1korra allergilisereaktsiooni ja vererõhu pärast) kõik korrad oldi väga hoolitsevad ja meeldivad,ühekorra küll arst nähvas, et miks te uuesti tulite siis, kui korra juba käiste sellega ja kõik oli korras, aga õde oli tore ja rahustas, et ma ei teeks välja ja arstil lihtsalt paha tuju täna :D, seega ära ühe paha kogemuse pärast nüüd lase end heidutada vb oli siis ka lihtsalt halb päev, vaid mõtle kuidas sul ja lapsel praegu oleks hea :)

  ReplyDelete

Post a Comment