poiss või tüdruk? (25/365)

See on meie jaoks üks kirgi küttev teema. Kui eelnevate lastega pole see eriti oluline olnud, siis hetkel on soo teada saamine väga oluline (põhjustest olen varem mitmel korral rääkinud). Kuna aga UH-sse niipea plaani minna pole ja sugu veel paari kuu jooksul ilmselt teada ei saa, siis vaatame, mis sugu mulle erinevad vanarahva tarkused ennustavad. Allika, kust erinevaid meetodeid võtsin, leiate siit :) Sealt leiate ka õpetused, kuidas mingit meetodit kasutada. Siia kirjutan vaid enda vastused, mida Marimelli lehe tarkuste järgi sain. Lisaks ka tagant järgi vaatan, kas eelnevate laste peal need töötasid või mitte :D 

1. Jaapani meetod Jaapani meetod võitab lapse soo määramisel arvesse viljastamise kuu ning mehe ja naise sünnikuud. Jaapani meetodi puhul on kasutusel kaks tabelit, mille abil saab teada, kui suure tõenäosusega sünnib poiss või tüdruk. Lubatakse, et see tabel on vägagi usaldusväärne. 

Jaapani meetodi järgi on tõenäosus poisiks ja tüdrukuks täpselt 50-50. Nii, et sellega targemaks ei saanud. Tagant järgi tarkusena võib öelda, et Mareku sünni puhul, oli samuti tõenäosus 50-50. Mareli puhul oli tüdrukuks tõenäosus 3 korda suurem, kui poisslapseks. 
2. Hiina meetod- Antud meetod ei ole täiesti täpne, kuid siiski maailmas üsna laialdast poolehoidu võitnud. Meetod võtab arvesse naise vanuse ja viljastamise aja.Selle meetodi järgi sünnib poeg. Mareku aja kohta läks ennustus pihta. Mareli oleks aga pidanud poiss olema selle ennustuse järgi. 
3. Hiina meetod vol.2 - Selle järgi läksid nii Mareli kui Mareku kohta ennstus täppi. Praegune beebi peaks selle järgi olema poiss või tüdruk, sest ega ma täpselt ei tea, kas ta eostati oktoobri lõpus või novembri alguses :D :D Aga tõenäolisem on pigem piiga selle järgi. 
4. muud ennustused 
 • Paaris või paaritu? Väidetavalt tegid maiad laste sugu kindlaks selle järgi, kui vana oli ema lapse eostamise ajal ja mis aastal viljastamine aset leidis. Kui mõlemad arvud olid paaris või paaritud, siis ennustas see tüdruku sündi. Kui üks arv oli paaris, teine aga paaritu, siis vihjas see poisile - Selle järgi peaks Marek olemagi poiss, Mareli peakski tüdruk olema ja tulevane beebi peaks olema poiss. 
 • Mõningate uurimuste tulemus näitab, et ema vanuse suurenedes tõuseb tõenäosus sünnitada tüdruk  - No Mareku ja Mareliga tuli see välja küll, aga mis nüüd kõik järgnevad lapsed peaks tüdrukud tulema ?? :D no ei usu eriti :D Aga selle järgi siis peaks tüdruk tulema. 
 • Teaduslikud uuringud näitavad, et mida rohkem lapsi juba on, seda tõenäolisem on saada järgmisena tüdruk  - no tüdruk siis selle järgi vist. 
 • Mõned uuringud näitavad seost lapse isa ameti ja lapsesoo vahel. Stressirohked ja tervistkahjustavad tööd viitavad rohkem tüdruku sünnile - no siis tuleb kindlasti tüdruk. No Mareku ja Mareli koha pealt see pidas enamvähem paika. 
 • Külmadel aastaaegadel eostatakse rohkem tüdrukuid - Mareli ja Marekuga läks see nihu. Aga selle järgi peaks siis piiga olema vist. 
 • Mõned eksperdid arvavad, et raske hommikune iiveldus ja beebi-tüdrukud on omavahel seoses, kuna östrogeeniväärtused on kõrgemad  - EI olnud mul erilist iiveldamist ka kahe eelnevaga. Aga selle järgi peaks vist siis poiss olema. 
 • Tütar võtab ema ilu ehk siis tütart ootav naine läheb koledaks - vinnide rünnak on küll meeletu. Samas jälle ma enda arust läksin just Marekut oodates koledaks :D Nii et jah... kaheldav värk vist, aga selle järgi peaks tüdruk olema. 
 • Lisaks on terve hunnik märke, mis kumbagi sugu ennustab. Neid lugedes on tõenäosus jällegi suhteliselt 50-50. On ühtteist nii piigalikku kui poisilikku mu olemises :D 
Nii et kokku sai arvamusi kui palju. Kui nüüd neid uskuda, siis tõenäosus on suurem saada tüdruk. Kõige usaldusväärsemad peaksid olema kolm esimest ja need ka pigem piiga poole. Enda sisetunne ütles alguses väga tugevalt üht, enam nii väga kindel ei ole. Mehe sisetunne ütles, et poiss tuleb ja kahe eelnevaga pole ta sisetunne mööda pannud. 

Mis te arvate, kumb tuleb? 

Comments

 1. kõik erinevad ennustused ennustasid poissi, endal oli ka poisi tunne, mees väitis et ikka tüdruk ja 12 nädal kv selgus et ikka tüdruk, seega kaldun arvama, et issidel õigus, nemad ju annavad vajaliku asja, millest oleneb :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. no siiani meil ka issil õigus olnud, aga eks seekord siis üks hetk paista, kui UH-sse pääsen :)

   Delete
 2. Mul ütlesid kõik ennustused, et on poiss. Absoluutselt kõik. Vaid mees ütles, et peab tüdruk olema ja ongi :). Nii et mina ei usalda ühtki ennustust.

  Sulle pakuks vist poissi tegelikult :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. väga paljud pakuvad ja algselt oli endal ka väga tugev poisi tunne. Nüüd enam pole nii kindel :)

   Delete
 3. Minu lemmik ennustusmeetod oli panna kuldsõrmus niidi otsa heita pikali ja hoida seda kõhu kohal ning oodata, kas see hakkab ringe tegema(tüdruk) või edasi-tagasi(poiss). Imelikul kombel näitas mõlemad korrad õieti :D
  Aga teile pakuks poissi :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Proovisin kohe ära :) Kaks katset tegin ja mõlemal korral hakkas edasi-tagasi kiikuma ;)

   Delete

Post a Comment