16. rasedusnädal (39/365)

Sümptomid: kõhuvalud ja toonused, kõrvetised

Isud: puuduvad

Kaaluiive: 3,5kg

Tähtsam info nädala kohta:  Laps on muutunud väga liikuvaks. Ta keerutab end, teeb kukerpalle ja põtkib jalgadega. Ema võib tajuda seda vaid väikse võbelusena, kuid ei pruugi osata neid tunnetada. Väljaarenenud luud hakkavad kõvenema ja kaltsiumi koguma. 

See nädal on olnud väga rahulik. Enamasti olen oma päevad mööda saatnud voodis ja puhanud. Nüüd saan juba öelda, et on olnud paar päeva, millal kõhuvalu on endast märku andnud alles õhtul. See on väga hea saavutus. 

Sain nüüd lõpuks oma mure ka enda arstile ära kurta. Arst määras mulle uued rohud ning jättis veel kaheks nädalaks haiguslehele. Lootis, et ehk selle ajaga saame toonustest lahti ja saan jätkata normaalselt elu. Seekord oli arsti juures kaalule astumine positiivsema tooniga, sest number kaalul näitas väiksemat kui olin arvestanud (eelmisel korral näitas arsti kaal rohkem kui mu kodune kaal, seega arvasin ka seekord nii olevat). 

Kogu selle valude perioodiga olen absoluutselt ümber mõelnud oma plaanid, mis mul olid puhkuse väljavõtmise ja dekreeti minekuga. Sellest täpsemalt räägin videos.  
Toitumise koha pealt hakkasid mingid kiusama ka kõrvetised. Algselt ei saanud aru, millest need tekkisid. Pärast paari päeva suutsin välja mõelda, et tarbisin sel nädalal jogurtit, mida pole juba väga väga kaua joonud.  Kahtlusalune toitumisest kõrvaldatud ja ka kõrvetised kadusid kui vits vette. 

Kui rasedus kõrvale jätta, oli see nädal kahe asja tõttu ka väga eriline nädal. Esiteks oli mu kõige vanemal lapsel esimene koolipäev. Küll eelkool, aga siiski. Veel pool aastakest ja ongi ta juba ametlik koolilaps. Ärevusest, mis sellega kaasnes, võib lugeda siit

Teiseks sai meil pool aastat elatud meie uues elukohas. Oleme selle ajaga siin nii ära harjunud,  nagu oleks siin juba aastaid elanud. Enam ei kujutaks ettegi, et peaks elama korteris või üldse kuskil mujal. Sellest võite ka eraldi postitusest lugeda. 

PS! Mulle tundub, et mu kõht on hetkel kasvamises pausi teinud. Pikemat aega püsib minu meelest juba ühes ja samas kasvus :) Ehk on see ainult minu silmis :D 

Comments

  1. Kas sa arstida ei arutanud seda võimalust, et olla haiguslehel kodus ja minna alles 30 päeva enne või tõesti siis 70 päeva, kui arst kuni 30 päeva enne ei luba, aga puhkus jääks ikka tervenisti alles?

    ReplyDelete
    Replies
    1. ma pigem võtan siis juba puhkkuse enne välja ja lähen varakult dekreeti. Ei tahaks nagu lehe peal kogu selle aja istuda.

      Delete

Post a Comment